Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Japońska limuzyna w AŚ opis Primery


daryka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro w "Auto Świecie" w dziale używane opis Nissana Primera 1.8 po face liftingu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem - po wymianie górnych wahaczy trzeba wg autośia ustawić zbieżność. Wymiana 2 wahaczy +zbieżność to 1000zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w "Auto Świecie" w dziale używane opis Nissana Primera 1.8 po face liftingu :rolleyes:

 

 

no, jak to zwykle bywa pismaki się nie popisały... Przesłanie artykułu jest jedno: olejożerca, co jest prawdą pewnie w 10% przypadków, albo i mniej...

Edytowane przez snowak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie wyruszaj bez zapasu oleju" też mi tytuł artykułu eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żuczek

No to jednostkę 1.8 ładnie nam załatwili, aż dziw, ze nie dali na tytuł "Unikaj Nissanów z silnikiem 1.8".

Ciekawe skąd oni wzięli te 90kkm, po których zaczyna się "picie" i silnik do remontu!? A w moim przypadku to, jeszcze bardziej ciekawie się robi gdy spojrzę na swój licznik gdzie widnieje ok 150kkm (z ASO wiem że żadnych remontów silnik nie przechodził), i z dotychczasowych obserwacji wychodzi mi zużycie 0.5l na 5-6kkm.

Ale nie ma się co martwić, bo oni tam opisują Primerkę z jakimś silnikiem 1.8i, a ja nie dość że mam Tino to z silnikiem QG18DE - i wszystko jasne ;):D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy sie koledzy tak denerwujecie? Bardzo dobry artykul, wysoka koncowa ocena primery. Moim skromnym zdaniem silniki 1.8 to rzeczywiscie najslabsze jednostki, lepiej 2.0 ostatecznie 1.6 jesli komus zalezy na ekonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy sie koledzy tak denerwujecie? Bardzo dobry artykul, wysoka koncowa ocena primery. Moim skromnym zdaniem silniki 1.8 to rzeczywiscie najslabsze jednostki, lepiej 2.0 ostatecznie 1.6 jesli komus zalezy na ekonomii.

 

heh... i znowu się zacznie co lepsze :-)

 

Podaj nam jeszcze w jakiej masz budzie auto żeby było wiadomo jakie budy najlepsze...

 

Jak na moje to gówno nie artykuł... chyba tylko parametry techniczne się zgadzają bo je skopiowali skąś.... ceny części, typowe usterki itp z kosmosu...

Edytowane przez snowak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek8301

Co wy sie koledzy tak denerwujecie? Bardzo dobry artykul, wysoka koncowa ocena primery. Moim skromnym zdaniem silniki 1.8 to rzeczywiscie najslabsze jednostki, lepiej 2.0 ostatecznie 1.6 jesli komus zalezy na ekonomii.

... zgadzam się z Tobą, ale tak to już jest że w polskim AUTO-BILDzie samochody i silniki japońskie sa dyskryminowane.

każdy jeden silnik niemieckiego auta(opel,vw,ford,audi, itd.), bierze olej - ale o tym się nie pisze bo dla niemców jest to norma!!!! Ale kiedy coś takiego dzieje się z "japończykiem" to jest to SKANDAL ŚWIATOWY !!!!! "dziwny ten niemiecki naród"

... a co do silnika 1.8 miałem "go" Almerze Tino i nie dam na niego złego słowa powiedzieć ,oleju dolewałem od wymiany do wymiany (15 tys.km) ok.0,5l !!!!

kultura pracy i elastyczność na bardzo wysokim poziomie!!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Primera 1.8 ma już nalatane ponad 160 tys. km i nie bierze ani gram oleju, chyba trochę przesadzili z tym "braniem" oleju po 90 tys. km. Swoją drogą ciekawy jestem skąd Pan redaktor zaczerpną taki informacji hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemcio_s

No to mój diesel powinien chlać więcej oleju niż benzyna a tu proszę od wymiany do wymiany nawet grama. Pewnie chcą abyśmy się na Opelki przesiedli dla ratowania rodzimego niemieckiego interesu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja primera 2.0 sr20de ma przelatane 303 tys km i oleju od wymiany do wymiany pół litra bierze.:)

Bo sr320de to najlepszy silnik, 1.8wyzylowali, przekombinowali, za duzo elektroniki. Zapewne przy normalnej jezdzie nie ma problemow, ale nawet na forum mozna spotkac sie z opiniami, ze przy dynamicznej jezdzie bierze olej. Jesli bralbym p11 to tylko z hatchback 2001 z sr20de, swietna buda ze swietnym silnikiem...

 

No to mój diesel powinien chlać więcej oleju niż benzyna a tu proszę od wymiany do wymiany nawet grama. Pewnie chcą abyśmy się na Opelki przesiedli dla ratowania rodzimego niemieckiego interesu :-)

Tam pisali tylko o problemach z 1.8, zreszta patrzac po mobile.de to jedna z popularniejszych jednostek w Niemczech i nie tylko. Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do artykułu to opiszę swoją historię.Kupiłem Primerkę z 2001r. z przebiegiem 92tys. udokumentowanym. Podczas zakupu sprawdzana w ASO (Nissan Japan Motors Kraków ul. Jasnogórska 1)-banda partaczy, skasowali mnie na 350zł i nie wykryli mi właśnie zużytych pierścieni, jakbym miał więcej czasu to nie obyłoby się bez drogi sądowej, pan serwisant po 45min badaniu auta stwierdził, że silnik w stanie idealnym!!-mam kolejną nauczkę od ASO jak najdalej z dala nie tylko z naprawą auta i częściami. Na wolnych obrotach wszystko ok, a po przekroczeniu 3tys. za autem było siwo. Auto chlało mi 1l/100km!! Po wymianie pierścieni, uszczelniaczy i zaworów wylotowych przelatałem 4 tys. i wszystko nareszcie jest tak jak być powinno. Co do silnika to poza tą wadą jest super i ma jedną wyśmienitą zaletę bardzo szybko się nagrzewa co jest super zimą, osiągi i spalanie jak na tą masę i pojemność bdb, tylko dźwięk silnika nie za ciekawy.

Edytowane przez GreeN_OnE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemcio_s

to samo mogę napisać o grzaniu diesla w zimę, w te najgorsze mrozy ciepełko po 5 minutach no i silnik też szybko optymalną temperaturę pracy osiąga :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a czy w P11.144 tez byla wada fabryczna polosi?

 

Jeśli mowa o "ukręcaniu" półosi, to tak - SR20DE kombi - korozja pod tłumikiem drgań zrobiła swoje. Lewa ukręciłem przy przebiegu 204kkm, ostatnio ( 240kkm )prawa wymieniłem zawczasu.

Edytowane przez kolza44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...