Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] SKRZYNIA BIEGOW


Gość yeti74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yeti74

witam,posiadam primere p12 1.8 mam problem ze skrzynia biegow tzn.ciezko i nie zawsze wchodza mi biegi 1,2 ,wsteczny bywa, ze musze pare razy spobowac wrzucic ,poniewaz nie znam sie na mechanice potrzebuje fachowej diagnozy,jesli ktos moze mi pomoc bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie znasz na mechanice to pewnie i tak oddasz do warsztatu, czyli poszukujesz warsztatu który sprawdzi poduszki pod skrzynią i hydraulikę od sprzęgła :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ktora skrzynke masz zaladowana w aucie , ale generalnie to wiekszosc Nissanow ma problme z biegiem wstecznym. Przyczyn moze byc wile. od drobiazgow jak olej - jego poziom i stan lepkosci i zabrudzenia - do bardziej powaznieszych jak synchronizatory. Bez wgladu do skrzyni przekladniowej ciezko jest cos powiedziec. Dobry mechanik powinien rozwiac watpliwosci o odpowiedziec na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yeti74

jak sie nie znasz na mechanice to pewnie i tak oddasz do warsztatu, czyli poszukujesz warsztatu który sprawdzi poduszki pod skrzynią i hydraulikę od sprzęgła :rolleyes:

niekonicznie odrazu warszta,najpier musze dowiedziec sie co moze byc przyczyna apozniej jesli bedzie powazna to owszem serwis

 

Zalezy ktora skrzynke masz zaladowana w aucie , ale generalnie to wiekszosc Nissanow ma problme z biegiem wstecznym. Przyczyn moze byc wile. od drobiazgow jak olej - jego poziom i stan lepkosci i zabrudzenia - do bardziej powaznieszych jak synchronizatory. Bez wgladu do skrzyni przekladniowej ciezko jest cos powiedziec. Dobry mechanik powinien rozwiac watpliwosci o odpowiedziec na pytania.

owszem mechanik tylko kto mi zagwarantuje ze mi nie nawciska bajek itp.i nie zedrze ze mnie ostatniej zlotowki:) dlatego pytam na forum jakie moga byc przyczyny zebym wiedzial na czym stoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciej__

witam,posiadam primere p12 1.8 mam problem ze skrzynia biegow tzn.ciezko i nie zawsze wchodza mi biegi 1,2 ,wsteczny bywa, ze musze pare razy spobowac wrzucic ,poniewaz nie znam sie na mechanice potrzebuje fachowej diagnozy,jesli ktos moze mi pomoc bede wdzieczny.

 

Kilka osob pisalo juz tutaj, ze problemy z wrzucaniem biegow wiazaly sie z peknietym mocowaniem pedalu do sciany grodziowej.

Nie wiem tylko, czy to nie bylo przypadkiem jedynie w dieslu 2,2, ale mozliwe ze to jest bez znaczenia jaki silnik?

 

Ale mozesz to sprawdzic zanim zaczniesz rozbebeszac skrzynie czy sprzeglo.

Z tego co kojarze, to naprwa polegala jedynie na pospawaniu tego mocowania.

 

Pozdrawiam,

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

yeti74 wiem że to było wieki temu, ale mam identyczny problem co Ty tylko tyle , że w Almerze. Pamiętasz może co było przyczyną złego wchodzenia biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Nie mogę znaleźć w necie informacji ile wchodzi oleju do automatycznej skrzyni biegów w Primerze P12 1.8. Może polecacie olej jakiejś firmy? W instrukcji wyczytałem, że musi to być olej Nissan ATF lub ekwiwalent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam odgrzeje kotleta, moja primera P12 1.8 ma problem podczas jazdy z biegam 1 i 2 dzieje się tak od dzisiaj w sumie kiedyś raz mi się też tak stało ale zaraz potem się naprawilo aż do dzisiaj, jedynka to na tzw chama i nie zawsze a dwójka to w ogóle 10 razy nie wejdzie a jedenasty na chama trójka normalnie chodzi 4 też, jak wyjechałem do garażu to na włączonym silniku wbilem wsteczny ciężko było ale wszedł, po tym wstecznym jakby 1 i 2 łatwiej wchodziły, i teraz pytanie czy to wina sprzęgła, pękniętej grodzi czy poduszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...