Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czy to zacisk hamulca??


Gość Macka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kolejny sezon i wraca sprawa zacisków w almie :) Nikt nie odpisał koledze w 2010 roku, a ja jakbym miał sobie wyobrazić wymianę uszczelek do może uda się bez wyjmowania tłoczka - poprawcie mnie.

Chcę zabrać się za to sam, bo mechanikowi dałem pole do popisu po kupnie auta... okazało się że cudem żyję, oddał mi auto z nieprzykręconymi zaciskami (po dwóch tygodniach włożyłem łapę do zacisków i doznałem szoku). Nie wiem czy kupić odrazu komplet tłoczków i uszczelek czy bawić się dalej smarami - zawsze używałem BRAKE, teraz szukać coś dla odmiany - PULSAR, ATE, WURTH ? Przednie zacisku mam rozpracowane, ale tył to czarna magia...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cały zacisk rozebrałem poczysciłem tłoczek bo cały był z nalotem rdzy wymieniłem uszczelke nalozyłem jakołs paste do zacikow i juz rok wszyskto gra podpowiadam ze tłoczki tylne sie wykrecaja nie było napoczatku łatwo ale teraz to reka je wkrece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Przepraszam że odgrzebuje temat , lecz mam podobny problem, przedni prawy zacisk powoduje że klocek nie odbija od tarczy (klocki sprawdziłem i wyczyściłem) , natomiast zacisk nie chce cię dać wsunąć do końca (wychodził też ciężko) i dociska ciągle klocek, jeśli jest to tłoczek w zacisku to sobie to zrobię, natomiast jeśli jest to zapchany przewód elastyczny doprowadzający płyn do zacisku to jak należy go zdemontować i jak odpowietrzyć potem układ ? Sugeruje się tym filmem ale odpowiedzi tam nie mam https://www.youtube.com/watch?v=K4GzxYOzEqE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie na śrubie doprowadzającej płyn hamulcowy do zacisku są 2 podkładki miedziane mają one około 1,2 mm , czy można je zastąpić podkładkami o grubości 1 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...