Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Plusy i minusy


Gość czopochrup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czopochrup

- za slaba klima (za duze szyby momentalnie sie nagrzewa)

- 1.6 za slaby do tego auta:D

- brak uchwytow na napoje (sam musialem kupic takie co sie wklada na nawiew)

- za twarde zawieszenie z przodu

- laczniki padaja xD

- naped na tyl O_o po cholere... moglbybyc na przod [w zimie masakra]

- malo miejsca na ostatniej kanapie moze dzici tam maja duzo miejsca ja sie tam ledwie mieszcze O_o a mam jakies 170 cm wzrostu... O_O

- brak miejsca na gasnice, apteczke, trojkat :<

 

reszta w sumie mi pasuje :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak schowków i kieszeni,prymitywne zawieszenie tyłu,silnik w kabinie,kłopotliwa wymiana żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram czopochrupa 1.6 to za słaby silnik na to auto ,ale doświadczyłem tego po zakupie .

ciężko o niektóre części do silnika (przeważnie kupujesz cały bo brak np. głowicy na rynku)

teraz walczę z zaworami nikt nie chce ustawić a znalazłem mechanika to stukały z przodu a po ustawieniu teraz grają wszystkie po przejechaniu 500km.

no i podstawowa wada trzeba podnosić siedzenie aby dostać się do miarki od oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
prymitywne zawieszenie tyłu
masz 1 resor przez cala dlugosc ;) ? ja mam normalne zawieszenie jak w kazdym aucie i tyl jest imo bardzo wygodny...
ciężko o niektóre części do silnika
ogolnie ciezko o czesci wiekszosc sprzedawcow na pytanie o czesci do sereny pyta sie co to za auto xD
teraz walczę z zaworami nikt nie chce ustawić a znalazłem mechanika to stukały z przodu a po ustawieniu teraz grają wszystkie
moze masz pokrzywione zawory ? mojemu bratu stukaly w uno wszytkie xD ale mial robiona glowice bo mu strzeli pasek rozrzadu ;p
no i podstawowa wada trzeba podnosić siedzenie aby dostać się do miarki od oleju.
o tym zapomnialem a to wielka wada zeby sie dostac to trza demontowac pol auta... w mazdzie styklo podniesc siedzenie... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
to dziwne bo u mnie w serenie jest kontrolka poziomu i nie musze wykonywać takich czynności
chodzi ci o kontrolke cisnienia oleju ? tez mam ale jak ona sie juz swieci to juz jest zle czasmi dobrze wsadzic glowe pod siedzenie i na miarce zobaczyc... jedyny + to taki ze mi nawet gram nie łyka oleju od wymiany do wymiany... ;) [juz rodzicom powiedzialem ze chce te auto w spadku jak beda wymieniac:D] np. mazda mi zarla olej ;p o trzabylo dolewac wiec tam musielismy sprawdzac:D
popieram w 100%
jak sie ma jedna lage przez cale auto to si nie dziwie ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- za slaba klima (za duze szyby momentalnie sie nagrzewa)

zgadzam się

- - 1.6 za slaby do tego auta

powinni produkować od 2.0

- brak uchwytow na napoje (sam musialem kupic takie co sie wklada na nawiew)

jak najbardziej wszelakich schowków brak

- za twarde zawieszenie z przodu

nie jest jeszcze tak źle

- laczniki padaja

jeszcze nie miałem takowego przypadku, wymieniałem do tej pory tylko krzyżak wału i amorki z przodu oprócz filtrów i oleju oczywiście

- naped na tyl po cholere... moglbybyc na przod [w zimie masakra]
cóż taka konstrukcja, chyba nie byłoby to wykonalne inaczej
- malo miejsca na ostatniej kanapie moze dzieci tam maja duzo miejsca ja sie tam ledwie mieszcze a mam jakies 170 cm wzrostu..
może nie chodzi tyle o wzrost, bo na pozostałych siedzeniach wysocy też nie mają za wiele nad głową, ale o miejscu na nogi (można zmniejszyć miejsce w drugim rzędzie wycinając dodatkowe miejsce w prowadnicy na przesunięcie ich)
- brak miejsca na gasnice, apteczke, trojkat

zgadzam się, a dlatego że nie ma schowków

- silnik w kabinie,kłopotliwa wymiana żarówek.

nie jest tak źle z tym silnikiem, chociaż mogli wymyślić patent podnoszenia jedną dźwignią bądź włącznikiem reszta w sumie mi pasuje

- u mnie w serenie jest kontrolka poziomu:

jaka kontrolka poziomu, jestem w szoku

Z mojej strony co mi się nie podoba:

- brak przeciwmgielnych przednich (u mnie)

- tak wielka różnica w wyposażeniu tej samej wersji z tym samym silnikiem (chodzi o drobne rzeczy, ale ważne np. (elektryczne lusterka, ale tylko w niektórych podgrzewane; deska rozdzielcza z obrotomierzem i bez; głośniki tylko na przodzie 2 w niektórych 4 a jeszcze w niektórych 6; półka z tyłu za ostatnim rzędem siedzeń, jest w niektórych a w niektórych brak; tapicerka i obicia w niektórych jest jej więcej; webasto jest w jednych a w drugich brak; podwójna klima itp. ) Ale nie wiem czy zauważyliście, że w żadnej nie ma tego wszystkiego. Chyba że wychodziła jakaś wersja exclusive.

Tyle co mi się nasunęło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
półka z tyłu za ostatnim rzędem siedzeń, jest w niektórych a w niektórych brak
u mnie byla tzn byly uhwyty ale polki niet bo niemiec zapomnial jej dac :< ale uchwyty na nia gdzies mamy xD
powinni produkować od 2.0
1.8 juz bylby oki ale wiemy jak olejozerne sa stare 1.8 nissanowskie wiec wole moja 1.6 ;>
- brak przeciwmgielnych przednich (u mnie)
to powien zaliczyc do roznych wrsji z roznym wyposazeniem odziwo sarny nie szlo kupic jak pandy wersji standard, lux, ice itp xD te auto mogles sobie zrobic od 0 jak chciales mowiels co mialo byc a co nie... a potem w zaslezoci od tego jak naszpikowales auto miales z tylu naklejke SX SGX LX ;) u mnie po dzielnicy jezdzi (stara bo ma juz kilkanascie lat!) sarne SGX full wypas ma wszytko lacznie ze schowkami 4 glosniki klima 2 strefowa lusterkap odgrzewane itp [jak zoabczylem jaka ma deske rozbudowana i wszytkie miejsca na przelaczniki zajete to az szok u mnie taka pustka z porzdu] nawet ma lampy z przecimgielnymi z przodu ale co z tego skoro jest dosc podniszczona:/ i nie ma poduchy bo wtedy nie montowali... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem jeszcze w tym temacie poruszyć temat tylniej półki jak ona jest zamocowana bo widziałem na allegro taką półkę.

 

dcd017cfac33f7dem.jpg

 

prosze o nie wyrzucanie tego postu bo przecież dla półki nie będę tworzył nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
wychodziła wersja SGX w full opcji podwójna klima dwa szyberdachy i takie tam pierdoły

ale dziwne jest że miałem poprzednią SGX i klimy nie było nawet z przodu o szyberdachu nie wspomne ,także rozbieżność w jest wielka

jak mowie sarne kombinowales od samego 0 ! :) dobierales elementy jak chciales:> i w zaleznosci ile tego dobrales kleili ci LX SLX SGX :> + zalezne od silnika:>

 

//mowiac o silnikach chcialbym miec 3.5L sarne twinturbo xD omg aleby byl czad :X pewnie laczniki itp to bym co dziennie wymenial ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
czopochrup weź sie ogarnij. NIe mozesz uzywac standarodwych emotów??
lol ? uzywam standardowych emotow ?:D ocb ... xD

 

wersja SGX z 6 fotelami ma jedne tylne drzwi od strony pasażera
i o ile sien ie myle kazda ktora ma 2 strefowa klime bo sterowniae nawiewem tylu jest wlasnie tam gdzie powinny byc drzwi :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne jest to, że część ma drzwi z dwoch stron a czesc tylko z jednej i to chyba od strony kierowcy

 

W miejscu lewych drzwi jest nagrzewnica tylna, czyli albo drzwi, albo dogrzewanie pasażerów. Co do drugiego rzędu siedzeń - jak są dwa oddzielne (6 osóB), to są obrotowe i z podłokietniczkami, przednie wtedy też - i tym się chyba charakteryzuje SGX, szyberdachów nie musi mieć. Taką wersję widziałem z SR20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgadzam B12. A co powiesz na drzwi z dwóch stron i ogrzewanie na tył (występuje także z klimą). Gdzie wtedy ogrzewanie jest zamocowane. Czy ktos coś takiego widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na drzwi z dwóch stron i ogrzewanie na tył (występuje także z klimą). Gdzie wtedy ogrzewanie jest zamocowane. Czy ktos coś takiego widział?

 

No gdzie? Też jestem ciekaw. Było coś takiego w C22. Wersja podłogowa. I chyba niewielką część C23 też tak puszczono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem na szrocie serene która miała nawiewy umieszczone w uskoku podsufitki zaraz za głowami kierowcy i pasażera. ale drzwi suwane miała tylko jedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak to wygląda. W podłodze za bardzo nie ma gdzie. Chodzić po tym. A skąd to wiem. Widziałem kiedyś ogłoszenie sprzedaży Serenki z drzwiami otwieranymi z dwóch stron i podwójnym ogrzewaniem (chyba też z klimą podwójną). Zapytałem się gościa, gdzie to jest zamontowane. Odpowiedział mi, że w drzwiach tylko że nie działa przy otwartych. W takim razie musieli zgrać to jakoś, aby był przepływ powietrza (łączenie przy zamykaniu drzwi). Chyba że mnie oszukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
No gdzie? Też jestem ciekaw. Było coś takiego w C22. Wersja podłogowa. I chyba niewielką część C23 też tak puszczono
ogrzewanie na tyl... chodzi ci o dodatkowa nagrzewinice z tylu czy jeszcze sa jakies cuda w serenach ful wypas ? O_o
(6 osóB), to są obrotowe i z podłokietniczkami, przednie wtedy też - i tym się chyba charakteryzuje SGX
ja widzalem SGX z 8 miejcami ale mialy te fole lepsze obicia bylo widac ze lepsze... nie jakis tam zwkly material...

 

co do mocowania polki znalazlem je w garazu lezy w takiej skrzyni :> moge z bliska strzelic fotke :P szkoda tylk ze polki nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonzo nie złość się nagrzewnica nie musi być umieszczona w drzwiach przez drzwi przechodzą tylko kanały powietrzne od nagrzewnicy umieszczonej z przodu auta/widziałem taki patent w amerykańskim dużym wanie/.A czy wiesz może gdzie w serenach montowali dewasto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
za bardzo mi sie to nie podoba, skutecznie ogranicza przestrzeń ładunkową
dokladnie:]
Bonzo nie złość się nagrzewnica nie musi być umieszczona w drzwiach przez drzwi przechodzą tylko kanały powietrzne od nagrzewnicy umieszczonej z przodu auta/widziałem taki patent w amerykańskim dużym wanie/
serena to nie jest duzy amerykansi van tylko malutki japonski MPV :P i do srodkowej idzie przewod z plynem/woda :P wiec nie ma bata zeby to w drzwi przesuwane wsadzic ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i za bardzo mi sie to nie podoba, skutecznie ogranicza przestrzeń ładunkową

 

Powiem szczerze do bani z takim rozwiązaniem. Cieszę się, że mam drzwi rozsuwane z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Taki egzemplarz ma nasz nowy forumowicz Dudzers

Jeszcze wiele razy będziemy zdziwieni mozliwościami wyposażenia naszych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak , ja też takie coś mam w moim aucie ale to mało poręczne jest , kubek termiczny z tego wylatuje. Puszki nigdy nie próbowałem tam umieścić , poza tym jak się tą pokrywe uniesie to łokieć w czasie zmiany biegów w nią uderza. Mam też pod drugim rzędem foteli nagrzewnice z ręcznym przełącznikem OPEN - CLOSE , raz przełożyłem na otwarte , ale dzieciaki krzyczały że za gorące powietrze leci i zamknełem jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...