Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ELM327 w P12


Kombiaczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy któryś z kolegów podłączał interfejs diagnostyczny ELM327 do Nissana Primery P12 z silnikiem 2,2 126 KM z 2002 roku?

Otóż zakupiłem taki interfejs i niestey nie che sie konfigurować z autem. Czy to mozliwe aby Primera 2,2 diesel z 2002 roku nie posiadała interfejsu OBD2? Prosze o pomoc i wszelkie sugestie. Dodam, ze laptop wykrywa interfejs, problem polega na komunikacji interfejsu z nissanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy któryś z kolegów podłączał interfejs diagnostyczny ELM327 do Nissana Primery P12 z silnikiem 2,2 126 KM z 2002 roku?

Otóż zakupiłem taki interfejs i niestey nie che sie konfigurować z autem. Czy to mozliwe aby Primera 2,2 diesel z 2002 roku nie posiadała interfejsu OBD2? Prosze o pomoc i wszelkie sugestie. Dodam, ze laptop wykrywa interfejs, problem polega na komunikacji interfejsu z nissanem

 

ma OBDII

jaki program?? bo to może jest ważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marko1166

ja podłanczałem tego interfejsa do p12 ale z silnikiem 1.6 ale używałem programu scantool można sciągnąć do tego interfejsa różne programiki ten akurat jest płatny ale można znaleść witaminke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z którego roku ta beznynka P12? Mój diesel to 2002 rok. Jest to teoretycznie pierwszy rok obowiązkowego stosowania OBD2 w dieslach z przeznaczeniem na rynek polski. Może jeszcze wtedy nie było OBD2 w primerach P12? Oprogramowania jakiego uzywam to to które dołaczył sprzedawca ELM327 czyli ScanTool, Easy OBD, OBD II Scan master, OBD Logger. Na żadnym nie idzie. W kazdym komunikat że brak połaczenia z autem. Co robić? Oczywiscie spróbuje jeszcze z oprogramowaniem komercyjnym, moze z jakąś wersja demo, póki co proszę piszcie co moze być na rzeczy. Wiem, ze kiedyś mój nissan był badany przez Consult'a a wiec jakiś błąd (tybu np brak kontaktu)w samym gnieździe diagnostycznym wykluczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś w ustawieniach portów na fejsie masz nie tak, inny port w programie inny w systemie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porty są ok, komp widzi interfejs ELM327, ale interfejs nie moze sie połączyć z komputerem w nissanie, gdzie tkwi problem?

Edytowane przez Kombiaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porty są ok, komp widzi interfejs ELM327, ale interfejs nie moze sie połączyć z komputerem w nissanie, gdzie tkwi problem?

 

a może jeszcze nie ma w tych rocznikach obsługo OBDII dla diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porty są ok, komp widzi interfejs ELM327, ale interfejs nie moze sie połączyć z komputerem w nissanie, gdzie tkwi problem?

Próbowałeś się podłączać przy włączonym motorze. Mam ten sam interfejs i w p12 1,9 dci działa dobrze. A też na początku myślałem że jest cóś nie tak. Procedura jest taka że przy wyłączonym aucie wkładasz to do portu, podłączasz do kompa, przekręcasz kluczyk w pozycje ON i łączysz się ze autem. Jeśli kluczyki będą w pozycji "off" to się nie połączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wels z którego roku masz nissana? Byłbym wdzieczy za odpowiedź.

Napisałem maila do sprzedawcy i powiedział mi, że diesle sprzedawane w europie miały obd2 dopiero od 2004 roku. Cóż trochę mnie to, dziwi bo na tej stronce http://www.automex.pl/techinfo/obd/obdbasic.php#_ktore piszą że od 2002 roku. Sam już nie wiem, piszcie Panowie o swoich doświadczeniach, a ja postaram sie jeszcze to sprawdzić i zastosuję przepis wujka trzciny który polecił mi rooblek. Jeśli sie uda będzie to baza wiedzy dla innych posiadaczy Primerek P12, choć zapewne nie tylko primerek, gdyż jak przeglądałem forum to okazuje się że nie tylko ja mam problem z użyciem ELM327 w Nissanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam p12 1.9dci z 2004 roku, ale chyba rocznik nie powinien mieć znaczenia. U mnie oczywiście działa z programem PCMSCAN oraz z tymi darmowymi co było na płytce.

Edytowane przez wels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

CZy moze mi ktos powiedziec gdzie znajduje sie zlacze OBD w primerze p12,

z gory dzieki za odp.

 

pod klapką bezpieczników z lewej strony deski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze spytam co mozna zrobic za pomoca tych programow , rozumiem ze mozna wykasowac bledy ale cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...