Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11 | P11.144] Reanimacja zacisku tylnego - instrukcja mocno ilustrowana


snowak1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten numer ,tak sie jakos składa że co roku wymieniam płyn,wiec powinno byc ok.Mnie tez czzeka znowu regeneracja ,lewego koła raz juz robiłem poszło sprawnie ,ale nerwy sa ,foto relacja jak najbardziej pomocna ,zrobiłem zdiecia i jechałem jak z obrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i po długim czasie zabrałem się za ręczny.

Trochę czasu to bawiło zanim nowe gumki nabrały mocy urzędowej :( .

Trochę miałem obawy co całej roboty że coś się nie uda .

Ale udało sie wszystko i mam ręczny :)

Cała robota trwała od 11 do 16 godz .I powiem że trzeba być cierpliwym przy składaniu już całego zacisku i pierścienia Segera:(

Mięsem nie rzucałem bo by jeszcze gorzej coś szło.

Po złożeniu ładnie ręką wszystko spokojnie działało :)

Teraz ze str kierowcy gdzie był bardziej zapieczony ręczny jest lepszy po czyszczeniu.

Bo trzyma mocno że mogę dokręcić koło na zaciągniętym  a str pasażera musiałem jeszcze zaciągnąć żeby trzymał.

Klocki są dotarte to i ręczny sie wyrobi. Mam nadzieje.

Trochę ułatwiłem sobie robotę jak składałem zacisk. Mam foto to wstawię ;)

Teraz normalnie używać mogę ręcznego :)

 

A relacja z napawy kolegi bardzo przydatna :) dobrze że mam neta w telefonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli ktoś jest ciekaw alternatywy do własnej roboty regeneracji to w Warszawie regeneracja jednego zacisku kosztuje ok. 250 zł i nie każdy warsztat to wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obie strony regenerowałem,to faktycznie sporo kasy zostało u mnie,ale co nerwów zżarłem to moje,ale warto  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i czeka mnie regeneracja zacisków w n15 :(

Tam średnica tłoczka 30mm i będę musiał wymienić pewnie tłoczek bo ma trochę wżery od rdzy :( i mam trochę obawy że może być problem ze szczypcami skoro w p11 jest większy tłoczek to i więcej miejsca na szczypce .Ale to pewnie jest do opanowania :)

Dam znać jak zrobię. I tu mam zamiar wymienić płyn hamulcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na zapięcie pierścienia przedstawiony na konkurencyjnym forum "wystarczy wziąć nasadkę która akurat pasuje w miejsce tłoczka , i patentem na śrubę po prostu to wcisnąć" nie sprawdzałem ale teoretycznie powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawy sposób może być :);) .

 

Ja jak robiłem w swoim p11 to jak miałem klucz nasadowy na tym koszyku i sposobem na śrubę to mi ten koszyk się trochę wyginał jak dokręcałem ale założyłem na klucz nasadowy małe łożysko żeby klucz nasadowy był w miejscu a w łożysku się kręciło i zdawało egzamin :) . Oczywiście koszyk musi być dobrze ustawione.

 

 

 

Mam nadzieje że foto będzie pomocne :)

Tak jak materiał założony przez kolegę czy link w 28 poście :) .

post-33864-0-44710500-1391370387_thumb.jpg

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat robiłem to przedwczoraj - zamiast łożyska dałem zwykłą podkładkę i też daje egzamin :-) nasadka pasuje 17. Mam taki sam środek beko :-P

 

nie wiem jak to będzie przy tłoczku 30mm, w P11 34mm jest już ciężka misja... ale chyba wszystko zależy od dopasowania tych szczypców, jak są odpowiednio wąskie to powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio zauważyłem że dźwignia ręcznego jest luźna jak zaciągnę i puszczę :(

No i grzeje się koło kierowcy :( .Jak odbije linkę przy kole to koło jest zimne podczas jazdy,a przy nie odbitym ręcznym koło się grzeje :(

W sumie obie te strony i części co zakłada się linka była korozja.

Przy składaniu zacisków ten uchwyt od ręcznego właśnie od strony kierowcy trochę ten pręt oczyściłem z korozji i myślę czy tu mógłby być błąd że ręczny nie odbija  bo za mało go oczyściłem z rdzy . Od str pasażera oczyściłem bardziej .

I czy chcąc rozebrać jeszcze raz zacisk od str kierowcy ten zimering nie będzie za mocno już rozciągnięty i jak bardziej oczyszczę ten pręt nie będzie tam brud sie zbierał ?


Dzisiaj przeglądałem wszystkie koła w p11.I przednie są klocki były delikatnie zapiekłe ale nie dużo.Prowadnice ok.Tył gorzej miałem rozebrane i powinno być ok a tu d...  .Klocki prowadnice lekko pracują ale ręczny  jak wyżej opisywałem.A nożny słabo działa bo auto w górze i naciśnięty i koło się kręci :( Jakiś opór jest ale nie tak jak powinno że można koło dokręcić .

Niby wszystko złożone a coś nie hallo.

 

Nie zmieniałem jeszcze płynu hamulcowego.Ale płyn w miarę czysty jest.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAAAD sprawdź linke hamulca ręcznego ona może ciężko chodzi , jak odłaczysz od zacisku powinieneś dać radę ręką przesunąć linke w pancerzu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Macie jakieś patenty na założenie tej gumki osłaniającej tłoczek zacisku? Ja dziś się zagotowałem. Jak  włożę na początku w zacisk to nie idzie wcisnąć tłoczka jak założę na tłoczek nie mogę wsadzić w zacisk.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym też jest misja, trochę mniejsza niż z segerem ale jednak ;-) z tego co pamiętam mi się udało włożyć najpierw w zacisk, potem krawędzią tłoczka wjechać do środka gumki, i wkrętakiem rozciągnąć gumkę tak żeby weszła reszta - jadąc po krawędzi, jakbyś zakładał oponę na felgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

no, 4 lata temu założyłem ten wątek, i moja regeneracja starczyła mi na te 4 lata - bo wczoraj wymieniałem opony na zimówki (tak wiem, troche wcześnie ale mam na nich dużo bieżnika więc go dojadę trochę :) ) i pacze a tu ręcznego na jednym kole nie ma :) objawy znowu takie same - więc obstawiam że znowu zasyfił się mechanizm od ręcznego....

Zacisk już na stole, wymieniam gumki i czyszcze, tylko będę miał kłopot z załatwieniem sobie osobnika do pompowania hamulca przy odpowietrzaniu, i tak się zastanawiam czy patent z długą rurką założoną na odpowietrznik i samodzielne pompowanie to skuteczna metoda na odpowietrzenie? Są takie patenty w necie opisane - ktoś tak odpowietrzał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kiedyś sam maluszku u siebie odpowietrzałem to kawałek kołka drewnianego na wymiar ucięty do fotela i jak już troszkę przepompowałem płynu kołek zaparty o pedał hamulca i dociśnięty fotelem  i zakręcałem odpowietrznik. Do tego troszkę przewodu i słoik , kontrolujesz płyn w zbiorniczku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hello, właśnie dziś zreanimowałem 2 zaciski, powtórnie, bo już raz to robiłem.

Moje spostrzeżenie, to że winowajcą zapiekania się zacisku jest dźwignia od ręcznego a raczej jej ośka, która łapie mega wżery, rdzę itd. Jedna z nich jest już moim zdaniem w fatalnym stanie i mam w związku z tym pytanie, czy gdzieś są te dźwigienki możliwe do kupienia. Jeśli nie to w niedalekiej przyszłości czeka mnie kupno nowego zacisku. Na allegro jest za jakieś 240 zł, jedna wolałbym, żeby gdzieś zdobyć nową dźwignię z ośką. Zastanawiam się jak zabezpieczyć lepiej to miejsce, gdzie dostaje się wilgoć i syf z ulicy do wnętrza zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Recznego używam cały czas, to nie w tym rzecz. Od strony dźwigienki niestety dostaje się syf do ośki i ona rdzewieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

http://allegro.pl/zacisk-hamulcowy-tyl-lewy-nissan-primera-p11-wp11-i6011764087.html

Taki zacisk będzie pasować normalnie do Primery P11 z 2000 roku?

Nie chcę bawić się w regenerację, no chyba, że jak już będę mieć wymieniony zacisk i sporo czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tabelki zamieszczonej pod zaciskiem wynika ze tak, ale jakby co masz zawsze 14 dni na zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy prośba o ponowne wklejenie aktualnego linku do reanimacji zacisków hamulca tyl. Klikalem w każdy z linków podanych w temacie żaden mi nie działa. Proszę o kontak informacje prywat mail. Pozdrawiam i z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...