Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tniemy koszty - samodzielny zakup części do Notka


Dar1962
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy którzy coś tam próbują z poliuretanami robić mówią jednym głosem - w przypadku poliuretanów właściwe smarowanie tych elementów odpowiednim smarem jest mega ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliuretan jest bardzo jałowy w dotyku,guma wydaje się być "tłustą"

O !Właśnie!Graphia,zdejmij kiedy koło i sprawdź czy Twoje tulejki są tłuste na drążku?

U mnie są już tak czarne jak guma ,ale nadal tłuste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię odpowiedni smar (jaki dokładnie?) i pojadę do mechanika aby mi rozkręcił co trzeba i POSMAROWAŁ moim smarem. A potem poproszę o oddanie mi reszty smaru w tubce - to jedyny sposób aby mieć pewność - drugim jest patrzenie mechanikowi na ręce, ale z tym chyba trudniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar silikonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Może ktoś się orientuje czy do Note pasują jakieś poduszki  przedniego amortyzatora  od Renówek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam Panowie chciałem polecić wam stronkę gdzie można zabezpieczyć swój samochód i co najlepsze za niewielkie pieniądze oraz zrobić to samemu.

Po długich poszukiwaniach i zapytaniach w serwisie cena za np.listwy boczne wyrwała mnie z butów, ale jak to w serwisie zapytałem gdzie można dostać coś tańszego i podpowiedziano mi że od producenta. A więc ja oczekuję z niecierpliwością na nakładkę zderzaka do nowego Notesa a Wam polecam zaglądnąć na stronę www.listwyboczne.pl bo mają dużo modeli Nissana. P.s Ojciec miał nakładkę i listwy od nich i po roku czasu po kolizji uznano nawet gwarancję polecam i uważam iż jest to o wiele dokładniej wykonane niż ze stali czy innych metali, Pozdrawiam a tym czasem biorę się za szukanie jakiś ładnych owiewek na szybki :)

 

http://www.listwyboczne.pl/sklep.html

Edytowane przez Kemex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna propozycja  :thumbsup:

No można podrzucić nawet gdzieś na główną stronę bo mają wiele innych modeli  tylko nie chce się za bardzo tu #panoszyć nie znam jeszcze dobrze zasad :P

Hehh :)  :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Gość mike12345

Witam, oryginalne tuleje sanek Nissana o numerze 54467- AX600 można zastąpić oryginalnymi Renault o numerze 8200275524 o wiele tańszymi, różnią się trochę kształtem, te z Renault mają dodatkowo pomarańczowy pierścień i gumę w dolnej części.

post-53687-0-46012600-1438276782_thumb.jpg

post-53687-0-58622700-1438276817_thumb.jpg

Edytowane przez mike12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, cena tych z Clio 3 kusi.Tuleje są te same dla micry nota i tiidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kusi bo 10 razy tańsze:-) Jaka jakość to się okaże w przyszłości, chociaż do Renówek chyba nie montowaliby byle czego.

Witam, do Note pasują gumy stabilizatora z Renault Clio III / Scenic II Sasic lub Febi za niecałe 10zł/szt, a te same gumy dla Nissana prawie 50zł :)

 

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3214341835340-SAS2304016-O17445-poduszka-stabilizatora.html

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3313311415350-FE39629-O17445-poduszka-stabilizatora.html

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3235203115191-FE42555-poduszka-stabilizatora,scr_dItems.html

 

U mnie siedzą już Sasic-ki, zobaczymy jak się będą sprawować.

Edytowane przez mike12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupilem tulejki ławy od renault.W k12 już siedzą a w tiidzie będą siedziały w przyszlym tygodniu. zobaczymy czy pohulają ze dwa lata :whistle: (tyle średnio wytrzymywaly w tiidzie z dieslem, w micrze wytrzymały 10 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich, w najbliższym czasie z powodu pęknięcia sprężyny zawieszenia z przodu planuję wymianę owych sprężyn i przy okazji amortyzatorów. Chciałem również wymienić przy okazji łożyska mocowania amortyzatora i tu mam pytanie. Samo łożysko to pierścień, a kolega twierdzi że powinno się wymienić jeszcze poduszki przy owym łożysku. Niestety w sklepach niczego takiego nie widzę. Czy przypadkiem temu koledze nie chodziło o całe górne mocowanie amortyzatora i czy rzeczywiście trzeba je wymieniać? jeszcze drugie pytanko, polecacie jakąś konkretną firmę? Wstępnie zdecydowałem się na sprężyny, amortyzatory i łożyska od KYB, tylko zestaw osłon i odboi z Monroe (brak aktualnie KYB w iparts). pozdro

Edytowane przez jusef19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skoro nie chcesz z allegro itp to jedynie w serwisach nissana. Ja osobiście zamawiałem w ten sposób kilka rzeczy. Między innymi chlapacze, uszczelkę do lampy stop na klapie. Wysłali mi bez problemu. Jak we Wrocławiu niema to poszukaj w Warszawie. Wydaje mi się że na allegro można kupić za małe pieniądze używaną w dobrym stanie. Jest tego  tam do wyboru do koloru. Decyzja należy do właściciela.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czy jest gdzieś tu na forum lub w necie wykaz kodów filtrów do Note E11 ?

Chcę zamówić komplet i powiem, że mam problem by dobrać że 100% pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz filtr oleju powietrza i kabinowy.

 

knecht OC1052

knecht LX1631

filtron K1152

 

Te pasują więc wszystkie ich zamienniki też będą pasować. Po tych numerach powinieneś też znaleźć kody OEM.

 

//edit: literówka

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

A nie da się naprawić ? Zbiornik to tak naprawdę dwie części. Sam zbiorniki i rurka z nalewakiem i korkiem, która jest z założona na wcisk do zbiornika na uszczelce. Przez tą uszczelką czasem podcieka, podczas nalewania płynu lub gdy poziom samego płynu jest wysoki. Wystarczy zobaczyć, czy nic się tam nie obluzowało, poprawić montaż i problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
17 godzin temu, LisiNote napisał:

Ile kosztuje i gdzie znajdę zbiornik płynu do szyb? bo przecieka ..

Tak jak napisał kol. ranger - zbiornika nie szukaj, bo to gruby pojemnik z tworzywa i on na pewno nie cieknie. Może uszczelka na połączeniu zbiornika z rurą do której lejesz płyn zmurszała, może jakiś luz na wężyku wychodzącym ze zbiornika do spryskiwaczy/pompki. Tam szukaj przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.04.2018 o 20:15, NazgulXL napisał:

Masz filtr oleju powietrza i kabinowy.

 

knecht OC1052

knecht LX1631

filtron K1152

 

Te pasują więc wszystkie ich zamienniki też będą pasować. Po tych numerach powinieneś też znaleźć kody OEM.

 

//edit: literówka

To jest wyjazd do 1.6?

 

Szukam Knecht olejowy do 1.4 88KM i niektóre serwisy pokazują OC217 , a inne OC218. Nie wiem, który właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...