Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne - sterowniki i LED


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G
W dniu 13.12.2020 o 15:49, Kobi napisał:

chciałbym zamontować swiatla do jazdy dziennej ale nie umiem wyłączyć swiatla mijania. Po przekreceniu stacyjki i zaczyna chodzić silnik swiatla mijania same się włączają. 

Po uruchomieniu s-ka włączają się tylko mijania z przodu, czy z tyłu też świecą lampy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u ciebie na fotce pod manetką z lewej strony jakiś dodatkowy przycisk. Możesz zrobić zdjęcie włączników po lewej stronie kierowcy.  Tam powinien być tylko regulator wysokości świateł oraz regulator lusterek jeśli masz elektryczne i włącznik ESP jeśli na wyposażeniu. Mój notek jest z roku 2008. Światła mam takie jak opisałem. Może twój jest robiony na inny rynek i ma właśnie fabrycznie zainstalowane tzw. światła do jazdy dziennej. Jeśli jest krajowy to światła powinny być takie jak w każdym modelu i jak opisaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kobi napisał:

To jest włącznik lub wyłącznik gazu mam instalację LPG

Ok. rozumiem. W takim przypadku nie wiem co poradzić. Jeżeli nikt nie ingerował to znaczy że fabryczna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wersja skandynawska , sprawdz w skrzynce bezpieczników czy nie masz podłączone te swiatła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janio dziękuję za pomoc będę dalej kombinowal z tymi światłami. 

Stuff1000 ale jak ja mam to sprawdzić? Wyjąć bezpiecznik od świateł mijania?

Który bezpiecznik to będzie?

20201222_145251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kabinie nie ma bezpieczników od świateł. Raczej szukaj w komorze silnika. Trudny dostęp ale można otworzyć. Zdaje mi się biała skrzynka po prawej stronie. Podaje namiar bo dawno nie zaglądałem. Jak wypniesz będziesz wiedział czy to te światła. 

https://bezpieczniki.net/nissan-note-2004-2013-bezpieczniki-schemat/

Skrzynka bezp_w_kom_silnika.jpg

Edytowane przez janio
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stuff1000 napisał:

Pewnie wersja skandynawska , sprawdz w skrzynce bezpieczników czy nie masz podłączone te swiatła .

W wersji skandynawskiej zapalają się po uruchomieniu silnika tylko przednie światła mijania, tylne nie.

Więc nie jest to wersja skandynawska bo zapala się całość, przód i tył.

Poszukaj jeszcze takiej kostki przy samych lampach bo można się wpiąć w instalację zaraz za wtyczkami lamp. W każdym razie nie jest to fabryczna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok będę dalej poszukiwał tej kostki i dobrze wiedzieć że to nie fabryczne. A czy można te światła zaprogramować w ustawieniach komputera w notku? 

Pytałem się kiedyś w serwisie nissana i że to trzeba coś w ustawieniach komputera też pozmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Note Tekna E11 nic nie zaprogramujesz, a Twoja to chyba Acenta (trochę lepszy golas). To podstawowy komputer...przebieg, ilość paliwa (z dużym przymrużeniem oka), czas dzialania komputera (niby czas jazdy :D)

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, M@reS said:

W wersji skandynawskiej zapalają się po uruchomieniu silnika tylko przednie światła mijania, tylne nie.

Więc nie jest to wersja skandynawska bo zapala się całość, przód i tył.

Poszukaj jeszcze takiej kostki przy samych lampach bo można się wpiąć w instalację zaraz za wtyczkami lamp. W każdym razie nie jest to fabryczna robota.

U mnie zapalał się przód i tył Fakt że był to opel Vectra. Wyjąłem bezpiecznik i tam wpiąłem światła led do jazdy dziennej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o Nissana Note E11, nie o Opla ;)

W Fordach też zapala się tylko przód, w Outlanderze od Mitsubishi  zapala się przód i tył, ale nie zegary.......więc co fabryka to inne rozwiązanie.

W GB produkowali Notka E11 i tutaj dużo ich jeździ, dobre miejskie autka. Bardzo cenione. I co drugi jest fabrycznie wyposażony w oświetlenie "skandynawskie" do jazdy dziennej ;). 

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukalem wszystkie miejsce w poszukiwaniu tego włącznika świateł ale nie udało mi się go odszukać. Zrobiłem parę zdjęć, może ktoś, coś zauważy. 

20201230_124939.jpg

20201230_123926.jpg

20201230_124105.jpg

20201230_124017.jpg

20201230_124010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.01.2021 o 18:02, Kobi napisał:

Przeszukalem wszystkie miejsce w poszukiwaniu tego włącznika świateł ale nie udało mi się go odszukać. Zrobiłem parę zdjęć, może ktoś, coś zauważy. 

20201230_124939.jpg

20201230_123926.jpg

20201230_124105.jpg

20201230_124017.jpg

20201230_124010.jpg

Automatyczne włączanie świateł udało się wyłączyć. Wszystkie ustawienia były w komputerze pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...