Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podłokietnik


Gość Stero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

To mój pierwszy temat na tym forum, chciaż mam przyjemność czytać je od połowy zeszłego roku.

Przypadkowo wpadła mi w oko jedna z rzeczy, których mi brakuje w mojej wersji wyposażenia - http://www.agauto.sk/pl/detail/podokietnik-nissan-note-8211.html

Pierwsze pytanie czy odważylibyście się sami montować coś takiego. Niestety ja raczej "techniczny" nie jestem. Czy ktoś z was montował tego typu "urządzenia" w swoim Nocie? A może znacie inne sklepy i inne modele "leniucha" do naszych autek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filozofii w tym nie ma wkręty i już. Ja widzę dwa minusy: 1. tracisz jedno miejsce na butelkę (to tylne) 2. cena jest zdecydowanie przesadzona :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł to przegięcie - nie sprawdza ci się ten wąski oryginalny? ja się nauczyłem go używać na dłuższych trasach ( w mieście przeszkadza trochę) bo jest dość poręcznie zamocowany jeśli chodzi o wysokość

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam oglądałem ten większy podłokietnik i stwierdzam tak jak każdy z was,cena,cena,cena,a poza tym wydaje się mało praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł to przegięcie - nie sprawdza ci się ten wąski oryginalny? ja się nauczyłem go używać na dłuższych trasach ( w mieście przeszkadza trochę) bo jest dość poręcznie zamocowany jeśli chodzi o wysokość

Niestety moja Visia+ to oprócz klimy zupełny golas i podłokietników tam nie ma :) a właśnie tego oraz elektrycznych lusterek i normalnych głośników mi brakuje.... Też zastanawiam się nad tą ceną, ale nie mogę nic taniej znaleźć :/ Z tego miejsca na napoje w którym ewentualnie miałby być zamontowany podłokietnik nie korzystam bo dla mnie jest niekorzystnie umiejscowiony, a dzieciaki mam na tyle małe, że jak już zechcą świadomie korzystać z takich udogodnień w aucie to.... pewnie będzie to już inne auto :) zastanawiam się tylko czy jest jakaś szansa że przy nie umiejętnym montażu mogę uszkodzić coś istotnego w Nocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznie chcesz kupić tak duży podłokietnik?Sprawdzałeś,czy przypadkiem fotel nie ma otworów na śruby mocowania standardowego podłokietnika?Może warto poszukać po szrotach z Note'sem i kupić oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznie chcesz kupić tak duży podłokietnik?Sprawdzałeś,czy przypadkiem fotel nie ma otworów na śruby mocowania standardowego podłokietnika?Może warto poszukać po szrotach z Note'sem i kupić oryginał?

Czytałem, że te oryginalne są za wąskie i przez to niewygodne, a ten szeroki wydaje się dość stabilny i do tego ma w środku jakiś schowek... tylko ta cena :( Jeszcze to przemyśle, ale chyba się zdecyduję. Muszę sobie poprawić humor po tym jak drugi raz ukradli mi - te same zresztą - oryginalne kołpaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że te oryginalne są za wąskie i przez to niewygodne, a ten szeroki wydaje się dość stabilny i do tego ma w środku jakiś schowek...

 

Ja doradzał bym Ci sprawdzenie możliwości montażu oryginalnch. Fakt, są wąskie, ale z własnego doświadczenie muszę stwierdzić, że sprawdzają się doskonale. Są dobrze umiejscowione a jak komuś naprawdę wąsko, może rozłożyć sobie takze podłokietnik pasażera w wtedy jest szeroko ;):whistle: .

A tak na poważnie, produkty tego rodzaju są przeważnie słabej jakości. Na pierwszy rzut oka wyglądają nawet fajnie i w sumie o to chodzi ;). Ich montaż niestety jest w większości przypadków inwazyjny. Jak uszkodzi Ci się taki podłokietnik a bądź pewien, że będzie to miało miejsce raczej szybciej niż później, ślady pozostaną - albo klamot w samochodzie.

Zadzwoń do jakiegoś salonu, zapytaj o możliwość zainstalowania oryginalnych. Jak zaproponują Ci jakąś cenę, będzeisz miał punkt odniesienia, weźmiesz wszystkie za i przeciw i wtedy podejmnisz decyzję. Notek to zbyt fajne auto, aby upychać je fajansem ;).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doradzał bym Ci sprawdzenie możliwości montażu oryginalnch. Fakt, są wąskie, ale z własnego doświadczenie muszę stwierdzić, że sprawdzają się doskonale. Są dobrze umiejscowione a jak komuś naprawdę wąsko, może rozłożyć sobie takze podłokietnik pasażera w wtedy jest szeroko ;):whistle: .

A tak na poważnie, produkty tego rodzaju są przeważnie słabej jakości. Na pierwszy rzut oka wyglądają nawet fajnie i w sumie o to chodzi ;). Ich montaż niestety jest w większości przypadków inwazyjny. Jak uszkodzi Ci się taki podłokietnik a bądź pewien, że będzie to miało miejsce raczej szybciej niż później, ślady pozostaną - albo klamot w samochodzie.

Zadzwoń do jakiegoś salonu, zapytaj o możliwość zainstalowania oryginalnych. Jak zaproponują Ci jakąś cenę, będzeisz miał punkt odniesienia, weźmiesz wszystkie za i przeciw i wtedy podejmnisz decyzję. Notek to zbyt fajne auto, aby upychać je fajansem ;).

Hmmm... dość rozsądna argumentacja tylko przypuszczam, że z oryginalnymi będzie jeszcze drożej, ale jak się nie zapytam to nie będę wiedział :) Tylko najpierw rzeczywiście muszę sprawdzić czy jest miejsce na montaż w fotelach.

A co do alufelg to bardzo chętnie, ale nie mam min. 1200 pln na taki zakup, więc wydam 70 pln na duperelne dekielki których może już nie ukradną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do alufelg to bardzo chętnie, ale nie mam min. 1200 pln na taki zakup, więc wydam 70 pln na duperelne dekielki których może już nie ukradną....

 

Bo autem musi jeździć żona :rolleyes: kołpaxy od razu porysowane (oczywiście: to nie ja, nie wiem jak to się stało, to było, ktoś to zrobił, to pod supermarkietem itd., itp.) i wtedy gwarantowane że Ci nie za***przą kolejnego zestawu <_<

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alusy za 1200?,jak dobrze poszukasz to i z połowę ceny kupisz jak nowe.Co do podłokietnika...jakoś mi nie przeszkadza,a wręcz przeciwnie jakoś bez niego(tego wąskiego) ciężko mi się jeździ.Stero pomyśl,podsuwamy Ci dobre podpowiedzi.Ranger ma rację.Musisz rozwiertać plastik na kanale,a co będzie jak się uszkodzi TEN podłokietnik,a takiego samego już nie kupisz?,zostaną brzydkie dziury i poszukiwanie następnego miejsca na montaż...pomyśl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozsądnej jakości (i wyglądu) alufelgi można kupić za ok 250 zet szt. a oryginalne podłokietniki to lepsze rozwiązanie - trzeba szukać w "anglikach" sprowadzanych na części - aso szerokim łukiem - to rozbójnicy

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że te oryginalne są za wąskie i przez to niewygodne

Są zupełnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDLXXVI,wow! Powaliłeś nas wszystkich :D

To my się tak męczymy,wręcz to o masochizm literacki trąca...a Ty takim komentarzem załatwiłeś nas wszystkich! :D

Brawoooo!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastach,pod warunkiem,jednym,jakże ważnym!Czy są miejsca montażu w fotelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CDLXXVI masz racje jest ok. :D

 

to co w końcu zamontowałeś oryginała? są miejsca montażu czy kombinowanie? kupiłeś z rozbitka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co w końcu zamontowałeś oryginała? są miejsca montażu czy kombinowanie? kupiłeś z rozbitka?

 

Ja miałem seryjnie zamontowany.

Ale sprawdza się znakomicie, troszeczkę wąski ale można przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to mi się pomieszało :lol:

pytanie miało być oczywiscie do Stero, czy coś już podziałał z podłokietnikiem

 

Witam

Niestety życie wymyśliło mi inne zajęcia niż podłokietnik, więc musiałem zostawić to w spokoju. Jednak niedługo wrócę do tematu bo do końca września muszę pojawić się w ASO z moim autem na "dziewiczym" pierwszorocznym przeglądzie więc zapytam przy okazji czy w tych fotelach jest możliwość zamontowania podłokietników.

P.S. W zaiązku z wizytą w ASO może macie jakieś rady dla mnie na co zwrócić uwagą albo jakie pytania zadać?! Muszę podzwonić do serwisów warszawskich i popytać o cenę takiego przeglądu włącznie z klimą. Chyba wybiorę się do Odyssey chociaż wolałbym coś bliżej Gocławia ;)

Edytowane przez Stero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

u mnie akurat coś takiego się nie sprawdzi - mam jasną tapicerkę i deskę rozdzielczą a poza tym standardowy tapicerowany podłokietnik kierowcy <_<

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/podlokietnik-nissan-note-model-armrest-i1326287019.html

co Wy na to?

 

Na pierwszy rzut oka wygląda nawet nieźle, ale to kolejny podłokietnik który wymaga wkręcania śrub w fabryczne elementy - a co za tym idzie pozostawi po sobie ślady na zawsze jak będziesz zmuszony go zdemontować.

Osobiście uważam tak - jedyny rozsądny podłokietnik w Note to fabryczny podłokietnik. Jest w sam raz i za bardzo nie przeszkadza w operowaniu np. hamulcem ręcznym. Także zapinanie pasów nie jest problemem. Jest to podłokietnik "unoszony" jednak jego kształt nie wymusza jego ciągłego unoszenia do czynności o których wspomniałem. Na pewno przełoży się to na jego żywotność.

Biorąc pod uwagę gabaryty Note śmiem twierdzić, że z podłokietnikami takim jak przedstawiłeś to nie przejdzie. Będziesz musiał ciągle nim wachlować aby zapiąć pasy, zaciągnąć ręczny itp. Niestety jak znam życie, tak użytkowany podłokietnik nie wytrzyma długo i perędzej czy później coś się złamie, coś się obluzuje itp. Jak nie trafisz takiego samego, zostaniesz z dziurami po nim, lub zrobisz kolejne na następny podłokietnik, bo zapewne te poprzednie czymś będziesz chciał zamaskować.

Wniosek wg. mnie jest taki. Nie możesz mieć z różnych względów fabrycznego - odpuść sobie podłokietnik. Na prawdę można bez tego żyć (zawsze możesz położyć rękę na kolanie pasażerki - zdecydowanie przyjemniejsze :)) - szkoda samochodu na wynalazki.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...