Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] PROBLEM z centralnym zamkiem


Gość Monia689
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Nissana Primere P12 z 2003 roku

 

Pól roku temu miałam problem z centralnym zamkiem - zaczął strasznie "zgrzytać" dowiedziałam się w serwisie ASO, że jest to siłownik. Kupiłam przez allegro używany zamek, który działał na początku dobrze, a teraz mam taką sytuację, że jak są otwarte wszystkie drzwi z kluczyka to zdarza się, że nie mogę ich zamknąć, i zamykają się tylko drzwi kierowcy, dopiero po kilku razach otwierania i zamykania drzwi zamykają się wszystkie. Co mogę z tym problemem zrobić?

 

Mam jeszcze pytanie czy jest jakiś sposób, aby zamknąć wszystkie drzwi z kluczyka, bo u mnie da się tylko z kluczyka zamknąć drzwi kierowcy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Monia689
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie miałem problem z centralnym gdyż zamki trzeszczały i chodziły jak se chciały. Okazało się że zwarcie było w centralce a dokładniej dostała się wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie mikrostyk w zamku nie działa lub go tam niema czy w starym zamku były kable a w nowym są ?. Jeżeli przyczyną był siłownik to spróbuj wymienić sam siłownik ,oczywiście w starym zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałaś od wewnątrz zamknąć. Czy działa wtedy? .Czy posiadasz pilota do centralnego. Próbuj z pilota . Te objawy są prawdopodobnie wynikiem tego , iż mikrostyk nie łapie. Spróbuj mocniej troche przekręcić kluczykiem w zamku , może sie przywiesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałaś od wewnątrz zamknąć. Czy działa wtedy? .Czy posiadasz pilota do centralnego. Próbuj z pilota . Te objawy są prawdopodobnie wynikiem tego , iż mikrostyk nie łapie. Spróbuj mocniej troche przekręcić kluczykiem w zamku , może sie przywiesza?

 

Jak zamykam od wewnątrz to zamykają sie wszytskie drzwi poczym jak otwieram drzwi kierowcy to otwierją się wszytskie, wcześniej czegoś takiego nie miałam

 

Posiadam w kluczyku dwa przycisku otwierający i zamykający.

 

Mocniej przekręcić kluczykiem w zamku? Jak przekręcam to zawsze zamykają sie tylko drzwi kierowcy, a dalej przekęcić nie daje rady :(( i jak otworze wszytskie drzwi z pilota w kluczyku, a nie umiem zamknąć, to mam przerąbane, bo sam kluczyk nei chce chwycić wszystkich drzwi :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj czegoś takiego (nie mam w tej chwili nissana pod ręką ale w oplu tak było) zamknij drzwi od wewnątrz przy wysiadaniu i przytrzymaj klamkę jak będziesz zamykać ,tylko kluczyki przy sobie. Zobacz czy działa. Te teze mogę sprawdzić dopiero za 3 tyg bo w tej chwili jestem w niemczech, tak poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano będę się starać coś z tym zrobić? A co zrobić z tym, abym mogła zamknąć całe auto z kluczyka?

 

prawdopodobnie coś się rozłączyło albo coś z siłownikiem, w lewych drzwiach jest sterujący, czyli albo ma wyjście na 5 przewodów albo jest jakiś dodatkowy mikrowyłącznik który steruje pozostałymi drzwiami, trzeba zdjąć tapicerkę i oblukać co się dzieje podczas przekręcania, poprostu nie idzie sygnał na resztę, to tak jakbyś chciała zamknąć z kluczyka wszystkie drzwi zamykając zamek w klapie, (jak oczywiście tam jest ;) )

jeżeli tam wszystko okaże sie dobrze to trzeba lecieć i sprawdzać czy na przejściu w drzwiach coś się nie ułamało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jutro rano będę się starać coś z tym zrobić? A co zrobić z tym, abym mogła zamknąć całe auto z kluczyka?

 

manualnie z kluczyka da radę zamknąć tylko drzwi od strony kierowcy przynajmniej tak jest w mojej P12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kluczyka jest tylko otwieranie awaryjne np. jak rozładuje sie aku

reszta sterowana centralką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie szybkie pytanie nie chce zakładać nowego tematu czy jak zamkniecie auto od środka tym guzikiem możecie nim też otworzyć? czy tylko po pociągnięciu klamki od drzwi ? bo mam wrażenie że chyba mi ten guzik zamykania/otwierania w środku średnio działa zamyka normalnie ale już nie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie szybkie pytanie nie chce zakładać nowego tematu czy jak zamkniecie auto od środka tym guzikiem możecie nim też otworzyć? czy tylko po pociągnięciu klamki od drzwi ? bo mam wrażenie że chyba mi ten guzik zamykania/otwierania w środku średnio działa zamyka normalnie ale już nie otwiera.

 

rozumiem że chodzi o przycisk przy dźwigni zmiany biegów, tak można nim też odtworzyć drzwi od środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...