Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Connect] Wiadomości podczas słuchania z USB


Gość prosinski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prosinski

Bardzo trudno było mi sformułować nazwę tematu, tak więc powiem może o co chodzi:

Chodzi o to, aby wiadomości (np.fakty, co godzine w rmf) przerywały odtwarzanie utworów na USB.

Coś takiego jest podobno w fiacie stilo, tak więc teoretycznie, powinno być również w nissanie :)

Czy nie jest to przycisk TA? Jednak nie byłem w stanie go przetestować bo auta aktualnie nie ma w pobliżu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem wczoraj w instrukcji i jak dobrze pamiętam funkcja radiowa TA umożliwia otrzymywanie komunikatów drogowych nadawanych przez daną stację. Jeżeli znaczek TA jest skreślony oznacza to że dana stacja nie informuje na swojej antenie o ewentualnych zatorach. Coś podobnego do TMC współdziałającego z nawigacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trudno było mi sformułować nazwę tematu, tak więc powiem może o co chodzi:

Chodzi o to, aby wiadomości (np.fakty, co godzine w rmf) przerywały odtwarzanie utworów na USB.

Coś takiego jest podobno w fiacie stilo, tak więc teoretycznie, powinno być również w nissanie :)

Czy nie jest to przycisk TA? Jednak nie byłem w stanie go przetestować bo auta aktualnie nie ma w pobliżu :)

 

Tak, jest taka możliwość. W radiu jakie jest w Note, wystarczy wcisnąć na panelu radia przycisk TA/NEWS przez 2 sekundy. Na wyświetlaczu pojawia się wtedy ikonka NEWS. W tym trybie jeżeli radio odbierze od stacji radiowej sygnał o rozpoczęciu nadawania wiadomości, aktualne odtwarzanie zostaje przerwane i następuje przełączenie na ustawioną stację i rozpoczyna się emisja serwisu informacyjnego. Nie wszystkie stacje radiowe to obsługują.

W QQ powinno być identycznie, bo wydaje mi się, że radio tam jest takie same jak w Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość. Akurat dzisiaj pierwszy raz to zauważyłem. Miałem wcześniej włączone Radio Złote Przeboje i świecił się npis TA. Dzisiaj jechałem słuchając muzyki z "pendraka" i włączyły się aktualności. Pojawił się też jakiś komunikat z wyborem tak/nie, ale nie mogłem go przeczytać, bo przejeżdżałem przez duże skrzyżowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...