Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12]Co to jest za chłodnica, przed chłodnicą od klimy...


Gość remik_p12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość remik_p12

Witam wszystkich!

Tak jak w temacie, nie wiem co to za chłodnica, wersja silnika to 2.0 benzyna hatchback. Od silnika są następujące chłodnice, chłodnica wody, chłodnica klimatyzacji oraz mała prostokątna chłodnica, która umieszczona jest blisko czujnika od tempomatu w zderzaku mierzący poprzedzający pojazd do 120m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZASAMI SA CHYBA CHŁODNICE OLEJOWE ALBO WSPOMAGANIA .ALE NIE WIEM CZY O TO CHODZI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki pod słonko żle dla aparatu ,,,, ciekawe to nie wiem co to jest po prawej stronie takie okrągła rura czy to nie było wspomaganiem ale jak byś prześledził rurki to pewnie łatwo by dojść do czego to ...

 

fotki pod słonko żle dla aparatu ,,,, ciekawe to nie wiem co to jest po prawej stronie takie okrągła rura czy to nie było wspomaganiem ale jak byś prześledził rurki to pewnie łatwo by dojść do czego to ... choć pewnie wspomaganie ,,no chyba że jakaś chłodniczka dla oleju do turbo ??? jak to dislak ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość remik_p12

Pod tą chłodnicą jest urwana taka rurka z prawej strony, taka sama jak ta z lewej. Prawdopodobnie to teraz nie działa bo jest zamknięty obieg na tym wężu z prawej strony, a powinien być jeszcze jeden taki wąż i oba te węże powinny być podłączone do tej chłodnicy.

 

To jest benzyna 2.0, pisze w opisie tematu.

Edytowane przez remik_p12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to chłodnica oleju. Chłodnicy od wspomagania jeszcze nie widziałem i o takiej nie słyszałem. Może być jeszcze ale to bardzo mało prawdopodobne chłodnica oleju skrzyni ale automatu. A olej chłodzi sie powietrzem -nie wodą(płynem chłodniczym).Płyn krążący po silniku służy do chłodzenia cylindrów ,nie oleju.Tak jak w motorach chłodzi cylindry powietrze tak w samochodach płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś już było kombinowane ze skrzyną -wymieniana, lub poprostu zaczeła przeciekać ,to sie czesto gęsto zdarza ewentualnie zapchana ,po wypadku ,lub inne rzeczy np koszt naprawy, wymiany. A może gość uznał że mu nie potrzebna - za dużo oleju wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość remik_p12

No szukałem i są tylko dwie, ta co mi posłałeś oraz taka za 199zł z P12, ale one są podobne. Mam jeszcze jedno pytanko, jakie mogą być konsekwencje braku tej chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można jeżdzić bez, ale producent przewidział , więc do czegoś służy. Przy sportowej jeździe przy maksymalnych prędkościach,wysokich temperaturach , olej robi sie rzadki czyli spadek ciśnienia ,smarności. Możesz odczuwac takie coś jak przy ślizgającym sie sprzęgle.Może ten model był robiony na cieplejszy region europy.Bo skoro w mercedesach są różne chłodnice - przy tym samym silniku -wielkość i pojemność , na skandynawie mała, na włochy i inne południowe duża. To mówie tak apropo.Najlepiej to sprawdzić w internecie, lub serwisie nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ATF ale nie wiem do tych nowych to może coś innego ale masz zaślepione czy co bo jakieś cisnienie musi być ,,, uciekam na zieloną trawę auto u mechanika ... nudzi mi się ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontuj , podepnij z jednej strony pompkę ewentualnie sprężarkę uwaga!!! nie za duże ciśnienie bo może rozwalić. Drugi koniec dobrze zaślepić i w wodę, patrzysz i patrzysz nie widać bąbelków wporzo, widać -problem . można lutować ,spawać ale na własną odpowiedzialność i potem oczywiście sprawdzić ponownie. Ciśnienie nie powinno być duże w układzie olejenia ,chyba jest zasilane z niskiego ciśniena, także luty powinny wytrzymać. olej prawdopodobnie dextronII około 7 litrów .Zobacz w instrukcjach na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość remik_p12

Dzięki wszystkim za pomoc.

A tak odbiegając od tematu, czy jeden wentylator wystarczy aby schłodzić chłodnicę wody? Były zamontowane dwa ale jeden się uszkodził. Dodam że w tym czasie nie używałbym klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wentylator jest od wody a drugi od klimy.I jeden powinien wystarczyc.Przynajmniej w p11,a w p12 pewnie tak samo jest.Tak mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...