Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] zalany elektryka padła (komputer, wyświetlacz)


taba24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jakiś czas temu moja Primera p12 została zalana powyżej progu drzwi przez co zalana została podłoga a co gorsza elementy elektryki.

Główny problem to zalane elementy nawigacji lub komputera pokładowego. To te oznaczone numerami 1 i 2 (http://nissan4u.com/parts/primera/el_p12e/2004_10/type_104/body_electrical/audio_visual_telephone_and_speaker/illustration_4/), ponieważ były one pod siedzeniem. Efekt jest taki, że nie działa mi ekran (a więc i kamera cofania), radio, mam cały czas zapaloną kontrolkę od poduszek, a klimatyzacja działa non stop i nie mogę jej wyłączyć. Zresztą nie działa cały panel sterowania oprócz przycisku podgrzewania tylnej szyby ale nie sprawdzałem czy rzeczywiści podgrzewa. Nie wiem co robić, Gps-u nie potrzebuję, ale może ten moduł steruje też wyświetlaczem a po numerach nie mogę go nigdzie znaleść. Jak teraz postąpić żeby naprawa nie przewyższyła wartości samochodu.W ASO na pewno tak będzie. Może ktoś musiał wymieniać elementy elektoniczne i może sie podzielić doświadczeniami. Czy w ogóle są zamienniki takich elementów. Iść do ASO czy może są inne miejsca gdzie w miarę profesjonalnie zajmą się tym przypadkiem.

A oto dane mojej Primera p12 : 2004r., 1.9 dCi , kombi ,

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz6

Witaj moim zdaniem to jedź do aso i niech powiedzą co poszło. Jak elektronika to wymontuj i jedź do jakiegoś gościa co się na elektronice zna i niech spróbuje to naprawić. Miałem problem w lanosie z komputerem i w aso powiedzieli że on padł i kazali mi kupić nowy, ale mam kolegę który zajmuje się naprawą konsol i jest ma elektroników. Dałem im tą część i udało się naprawić za kilka groszy koszt podzespołów i czteropak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie z powodu wakacyjnej pory nie uzyskałeś jeszcze podpowiedzi. Ja sugeruję jeśli jesteś z Mazowsza to wizyta u p. Jacka Grabowskiego w Piasecznie przy mojej P12 nieźle zgłębił temat elektroniki w Nissanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Dziękuję za odpowiedzi, lecz nadal nie znalazłem rozwiązania. Nie byłem w ASO na przeglądzie ale powiedzieli, że ten komputer kosztuje u nich 5500 zł. Nie mogę go znaleść nigdzie ani trafić takiego Nissana na części, jeżeli ktoś miałby jakiś trop to proszę o wiadomość. Co do pana Grabowskiego to powiedział że nie da się uratować komputera. Widział go i nie jest możliwa naprawa a jedynie kupno nowego.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj może numery tych części, bo jakoś mi nie pasuje komputer pod siedzeniem (o ile sobie przypominam nic tam u mnie nie ma).

 

Wyświetlaczem steruje jednostka audio (nr 1 z rysunku).

Wersje z navi i bez nie są kompatybilne ze sobą.

 

Takie radio da się kupić na allegro - ale jest pewne ale - takie radio trzeba wgrać do systemu, gdyż są one kodowane w komputerze samochodu (takie zabezpieczenie przed kradzieżą).

Jest jeszcze jeden element elektroniki - moduł SMART - znajduje się on pod kierownicą - steruje szybami, centralnym i innymi pierdułkami.

Moduł sterujący klimą - na wysokości prawej nogi kierowcy (o ile kierownica jest z lewej strony).

 

Pozdrawiam

ciechon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Te dwa moduły rzeczywiście były u mnie pod siedzeniem (były identycznie umieszczone na blasze jaką widać na rysunku http://nissan4u.com/parts/primera/el_p12e/2004_10/type_104/body_electrical/audio_visual_telephone_and_speaker/illustration_4/), większy element to było dvd z płytą w środku (od nawigacji) natomiast mniejszy to prawdopodobnie ten nieszczęsny komputer .W załączniku zamieszczam fotki tej części. To ona steruje chyba wyświetlaczem i panelem, odtwarzacz cd mam umieszczony pod panelem sterującym lecz tez nie działa. Na zdjęciach widać numery części.

Pozdrawiam .

post-23259-1282255036,3743_thumb.jpg

post-23259-1282255085,2387_thumb.jpg

post-23259-1282255131,3451_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...