Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczna skrzynia biegów


Gość wszary
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam okazję zakupić ten samochodzik ale z automatyczną skrzynią biegów (2,0 diesel). Bardzo proszę o opinie związane z eksploatowaniem samochodu. Czy warto zakupić auto z takim rozwiązaniem? Za wszelkie informację na ten temat będę bardzo wdzięczny :D

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trebor1d

Witam,

 

Mam okazję zakupić ten samochodzik ale z automatyczną skrzynią biegów (2,0 diesel). Bardzo proszę o opinie związane z eksploatowaniem samochodu. Czy warto zakupić auto z takim rozwiązaniem? Za wszelkie informację na ten temat będę bardzo wdzięczny :D

 

Pozdrowionka!

bardzo sprawna skrzynia, jesli dobrze pamietam co mowil sprzedawca to 6 biegowa. jezdze juz od kilku miesiecy i uwazam, ze lepiej sie sprawuje niz w sharanie lub zafirze (no ale to inny rodzaj samochodow). cvt (benzyna) nigdy mi nie przypadla do gustu a ten automat (choc konstrukcja chyba nie najnowsza) dziala bardzo dobrze. na ilosc spalanego paliwa nie patrz bo jak to powiedzial ktos madry: pali tyle ile musi. pozdrawiam i zycze udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podłączę się do tematu

 

Jakiej firmy i jaki model skrzyni automatycznej (tradycyjnej, nie cvt) jest montowany w QQ 2.0 DCI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to japońska skrzynia. Działa bardzo sprawnie. Spowalnia auto troche ale (szczegolnie) po rozgrzaniu zmienia biegi bardzo płynnie. W moim przypadku troche denerwuje mnie wolne ruszanie przy trybie automatycznym (skrzynia chwile myśli zanim ruszy) ale ogólnie na wielki plus. Spalanie w mieście koło 9 litrów (ruch typowo miejski światła korki itp, bez trasy). To mój pierwszy automat i bardzo sobie chwale. Od teraz tylko taka skrzynie bede wybierał dzieki nissanowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Nissan zamontował w Qashqai'u JATCO JF613E

Na 100 % to ta skrzynia. Montowana również w Renault i Mitsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio zacząłem myśleć o zmianie skrzyni z manuala na automat! Czy ktoś orientuje się ile taka przyjemność kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy. Po pierwsze zakup samej skrzyni, do tego wiązki, komputer. Modyfikacja ECM silnika. Dalej manipulator skrzyni, elementy wnętrza. I pewnie części silnika bo mocowanie skrzyni jest inne. Taniej wyjdzie sprzedaż i zakup innego QQ z AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich jako że to mój pierwszy post na forum :)

Wiem że temat to odgrzany kotlet ,ale jakoś tutaj mi pasuje ten post.

Od kilku tygodni mamy w rodzinie qashqai +2 w automacie 2.0 diesel 150KM 4x4.

Pytanie moje jest takie czy przy jeździe miejskiej spalanie na poziomie 11 litrów a w trasie 8 jest normalne?

Samochodem jeździ mój ojciec , wiek 70+ ;) więc nie ma ciężkiej nogi i jeździ spokojnie, moim zdaniem to chyba trochę dużo jednak.

Może wypowie się ktoś kto użytkuje podobną wersję czy jest się czym martwić ?

Edytowane przez jvc74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ja i mój kaszkaj razem palimy w mieście 9-10, na trasie 6-6,5 i zwykle jest to trasa pozamiejska, ale nie po autostradzie, więc prędkość 90-100. W miescie 11 litrów, nie ma tragedii, zależy od techniki jazdy. Natomiast trasa 8, trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...