Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parujące lampy


Gość krzysztof.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie początkowo parowały lampy z przodu przy zmianie temp./wilgotności powietrza... niby normalne zjawisko. Fizyka fizyką... ale w poprzednich autach/markach takiego efektu nie stwierdzałem.

Później jedna z lamp parowała coraz częściej, a na końcu była już permanentnie non stop zaparowana.

Próbowałem "ręcznie odparowywać" wilgoć i było ok, ale tylko do kolejnego wyjazdu z garażu... ;) Gołym okiem nie widziałem ew. nieszczelności a odpowietrzacz był drożny.

Co było do przewidzenia:

Ostatecznie okazało się, że reflektor jest rozszczelniony i nadaje się do wymiany... Gwarancja została uznana bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie początkowo parowały lampy z przodu przy zmianie temp./wilgotności powietrza... niby normalne zjawisko. Fizyka fizyką... ale w poprzednich autach/markach takiego efektu nie stwierdzałem.

Później jedna z lamp parowała coraz częściej, a na końcu była już permanentnie non stop zaparowana.

Próbowałem "ręcznie odparowywać" wilgoć i było ok, ale tylko do kolejnego wyjazdu z garażu... ;) Gołym okiem nie widziałem ew. nieszczelności a odpowietrzacz był drożny.

Co było do przewidzenia:

Ostatecznie okazało się, że reflektor jest rozszczelniony i nadaje się do wymiany... Gwarancja została uznana bez problemu.

 

dzwoniełem dzisiaj do serwisu z zapytaniem i mam się zgłosić na otwarcie zlecenia i zrobienie zdjęć lampy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Czy ktoś ma też z tym problem?? Mam od niedawna qq i dzisiaj przy intensywnych opadach deszczu, przy włączonych światłach całe lampy przednie zaparowane :(

Porażka jakaś szczerze mówiąc, załamało mnie to.

Jeśli ktoś przerabiał ten problem to proszę o rady.

Edytowane przez JANKES3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelne lampy,dotyczy to klejenia szkieł.


Chyba,że masz coś z uszczelnieniem przy żarówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend dopiero zobacze jak to tam wygląda. Czyli ogólnie nie ma problemów z parującymi reflektorami w qq ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli mówiąc ogólnie...we wszystkich samochodach się zdarzają parujące reflektory.Nie ma ideału.Same od siebie na pewno nie parują.Zazwyczaj to wina wadliwego wklejenia szkieł.Nie wiem,czy coś dojrzysz ,żeby tak na prawdę uszczelnić-naprawić trzeba by było wyjąć reflektor i solidnie się nim zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc "ogólnie" mam na myśli czy zdarzały się częste przypadki parowania reflektorów w qashqajach, czy jak sądząc po poście tylko sporadyczne. Od 2011roku nikt się nie skarzy, więc albo ludzie nie zwracają na to uwagi albo poprostu nie mają z tym problemu. Byłem przed chwilą zobaczyć z latarką czy gniazda żarówek dolegają prawidłowo, wychodzi na to, że wszystko jest ok. Żeby dokładnie zbadać sprawę trzebaby wymontować reflektory jak mówisz a to mi się już nie podoba, za dużo roboty.

Dokładnie się temu przyjrzę w weekend w dzień.

Edytowane przez JANKES3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapal światła i zdejmij uszczelkę/gumę z tyłu żarówki , aby temperatura spowodowała odparowanie wilgoci przez tył wkładu żarówki , a później obserwuj czy zjawisko parowania będzie się powtarzać.

Ktoś w innym temacie poruszał już ten problem że nowym autem po wyjeździe z salonu na następny dzień miał zaparowane reflektory , tak więc zjawisko się zdarza w nawet nówkach sztukach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapal światła i zdejmij uszczelkę/gumę z tyłu żarówki , aby temperatura spowodowała odparowanie wilgoci przez tył wkładu żarówki , a później obserwuj czy zjawisko parowania będzie się powtarzać.

Ktoś w innym temacie poruszał już ten problem że nowym autem po wyjeździe z salonu na następny dzień miał zaparowane reflektory , tak więc zjawisko się zdarza w nawet nówkach sztukach .

 

U mnie w firmie ostatnio wymienili auta i 4 nowe superby przyjechały z zaparowanymi lampami z przodu. Po 1-2dniach jazdy zniknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wczoraj dość dużo na ten temat. Jedni twierdzą, że to normalne, głównie panowie z ASO inni zaś, że nie ma prawa tak być. Tu już nie chodzi nawet o to, że nowe auta tak mają, mnie chodzi o mojego 7letniego qashqaja. Skoro u was tego nie ma a ja mam taki problem to martwi mnie to poprosru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wczoraj dość dużo na ten temat.  Skoro u was tego nie ma a ja mam taki problem to martwi mnie to poprosru

Rozumiem twoje zmartwienie , ale ja nie wiem czy nie zdarza się para w moich lampach ?

Nie przyglądałem im się nigdy , bo do auta podchodzę "od zadu" , no tak akurat parkuję że nigdy tych lamp nie widzę :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...