Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] 1.8 Benzyna+LPG 2000r. KOMBI


Gość Jermain07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jermain07

Witam Serdecznie.

Ostatnio wraz z ojcem staliśmy się szczęśliwymi właścicielami pięknej Primerki P11.144 2000.r Auto jest z "odzysku" rok stało na parkingu nie ruszane,nie uruchamiane całe poobijane prze wandali jak i innych użytkowników tego parkingu.Ale do rzeczy oprócz "wizualnych" problemów napotkaliśmy również na te ukryte.

 

 

Lewe usterko:

Działa tylko w górę i dół.

 

Radio:

Radio ogólnie działa ale zanika na nim tekst.

 

Tylna Wycieraczka.

W ogóle nie działa(przez przypadek zapomniałem wyłączyć tylną wycieraczkę i gdy poszedłem po coś do bagażnika po otwarciu klapy ona się uruchomiła)

 

Tylne Głośniki:

 

Właściciel ,od którego odkupiliśmy Nissan mówił że wyciszył tylne głośniki... ale zapomniał jak to zrobił i teraz mamy problem.

 

 

Próbowałem wyszukać czegoś na forum ale nie umiałem odnaleźć.(Jeżeli coś przeoczyłem to przepraszam)

 

Prosiłbym o Pomoc i z góry dziękuje. Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to żyje troszkę własnym życiem co do radia to napewno jest funkcja prawo lewo tył przód szukaj w ustawieniach balance i potem to ,,,jak ang to nie wiem ,,,

lusterko to już bida pewnie coś w środku uwalone ,,,

co do wycieraczki to zobacz na połączenia masowe w klapie może nie łapać prądu z tamtąd jak trzeba ,,, no i Witamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterka - spróbuj ręcznie delikatnie "pomóc" samemu szkiełku. Na parkingu zawsze składam lusterka i zauważyłem że jak się przez przypadek je "wciśnie" palcami max w którąś stronę to potem próbując je ustawić elektrycznie nie chce "zaskoczyć". U mnie pomaga delikatne wciśnięcie/wyciśnięcie szkiełka i mechanizm załapuje.

 

Radio - wciśnij "MOD" czy jakoś tam wchodzisz do ustawień tam masz basy, soprany, podbicie basów - loud, balans L-R i ustawienia przód tył (front, rear - F-R). Pomiędzy ustawieniami przechodzi "strzałkami" przód tył, a wartości zmieniasz strzałkami lewa/prawa (albo na odwrót;-)). Oczywiście mowa o fabrycznym nissanowskim radiu.

Edytowane przez bazyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jermain07

Witam serdecznie po jednio dniowej przerwie... jak narazie autko w ogóle nie chce z nami współpracować :(

Dziękuje bardzo za pomoc.

 

od Lusterko próbowałem zrobić tak jak pan doradził ale niestety nic to nie dało. Przy próbie przekręcenia szkiełka w prawo coś tam próbowało zaskoczyć ale nie dało rady.

 

co do Radia niestety przez popsuty wyświetlacz nie zdziałałem zbyt wiele udało mi się jedynie dojść do balance pomiędzy prawym a lewym przednim głośnikiem.

 

natomiast wycieraczkę jutro z ojcem zrobimy :) znaleźliśmy opis zdjęcia tego plastiku z klapy i postaramy dokopać się do instalacji elektrycznej z wycieraczki ;)

 

 

Natomiast nowe problemy jakie napotkaliśmy to akumulator nam padł ale już wymieniliśmy go były przepalone "celki"

 

i kolejny problem to prawdopodobnie uszkodzony emulator gazu mamy gaz sekwencyjny i przy 2,5 obrotów z benzyny powinien przełączać się na gaz a tego nie robi dodatkowo gdy odpalamy silnik na benzynie to pozostawieniu zapalonego silnika w miejscu zaczyna on strasznie szarpać i gaśnie.

Świecą się obie kontrolki od gazu jak i od paliwa (oznaczenie mamy takie w aucie na czym jedziemy gaz czy benzyna gdy jedziemy na gazie świeci się żółta kontrolka a na benzynie czerwona.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że przy wszystkich sekwencjach gaz się załącza automatcznie po osiągnięciu nastawionej temperatury? Przynajmniej ja tak mam... Przełączenie obrotami to miałem w poprzednim wozidle ale tam II generacja była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnej wycieraczki ze jak była otwarta i zamknałes .To spróbuj na gumie po lewej stronie w wężyku są tam kable z kabiny do klapy tylnej.mi czasami tak było z wycieraczka ,światłami przeciw mgielnymi i wstecznym,a przyczyna była taka że były kabelki uszkodzone.polutowłem i narazie jest git:D.Jak bediesz miał ściagniete ta gumez z dwóch stron to może pociagnij kabelki jak by było widac gdzie uszkodzony to polutować i może sie uda.Zacznij może od tego a póżniej od zaglądania do silniczka wycieraczki.Moze jak długo stał to sa zapieczone popryskaj wd 40 i może też asz tam przyczyne.Jak to mówia szukajcie a znajdziecie.

 

 

A do radia jak masz padniety wyswietlacz ,a radio gra.To spróbuj poświecić latarka na panel ,kiedys tak miałem w starym radiu chyba Sony.To jak świeciłem to mogłem wchodzic w funkcje tak jak ktoś pisał ,lewo prawo ,bassy itp.

 

 

A lusterko to czasmi zdarza sie że nie działaja wszystkie kierunki w różnych modelach i markach coś pewnie sie zepsuło albo w przełoczniku albo kabelek upalony.Może trzeba sie przyzwyczaić do tego jak kogoś to nie denerwuje:),fakt powinny być bo tak lepiej ale czasmi to sie nazywa złośliwość rzeczy martwych.

 

 

Może przejrzyj filtry gazu i powietrza może są zasyfione i tak sie dzieje ,A u mnie kiedys to też przełanczało sie na gaz od odpowiedniej temperatury silnika ,a pózniej to można było samemu przełończyc benz/gaz.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jermain07

Dziękuję bardzo za pomoc :)

 

Udało mi się zrobić głośniki tylne ,które były wyciszone za pomocą latarki ;) Podświetliłem tak jak doradził RAAAD i dużo więcej widziałem.

 

Lusterko słychać jak pracuje silniczek więc prawdopodobnie ten plastik odpowiedzialny za poruszanie szkiełka złamał się...

 

co do tylnej wycieraczki udało mi się zdjąć plastik sprawdziłem wszystkie kostki po dociskałem je ale nic to nie dało :P ojciec wróci z roboty to powiedział ze tam popatrzy bo ja do elektroniki nie za bardzo się nadaję :) Ale jeżeli to się nie uda to będziemy musieli udać się do elektronika z tym radiem i wycieraczką (może lusterko też zrobią :)

 

Przepraszam bardzo że nastraszyłem was z tym gazem ;) co prawda emulator gazu faktycznie jest zepsuty ale odnośnie tych kontrolek...

gaz się skończył ;) auto jechało na benzynie a ojciec na siłę próbował włączyć gaz. Co prawda kontrolka wskazywała że jeszcze jest gaz(2 diody na 5 w naszej kontrolce świeciły się co oznaczało że gaz jeszcze jest :) ale świeciła się również rezerwa i auto jechało na samej benzynie :) dziś jedziemy zatankować go gazem i zobaczymy co będzie :)

 

Dziękuje za pomoc jeżeli coś się jeszcze popsuje to dam znać :)

 

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj foto z pod maski to Ci powiemy czy masz sekwencje ,,,i czy dobrze zrobioną a te kontrolki to własnym życiem żyją i można to jakoś sensownie ustawić ale to pitolenie no i trzeba mieć autko idelnie prosto ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wycieraczka to spróbuj z tym kablami co ida w tej osłonie gumowej może tam bedzie przerwany i zaś zaoszedzisz na elektryka .chyba że coś innego bedzie to trudno sie mówi.A spróbować można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jermain07

Witam oto zdjęcia silnika

 

http://img443.imageshack.us/img443/7408/dsc04834b.jpg Silnik cały

 

http://img696.imageshack.us/img696/7131/dsc04835p.jpg Lewa Góra

http://img6.imageshack.us/img6/3173/dsc04836t.jpg Prawa Góra

http://img31.imageshack.us/img31/3869/dsc04838e.jpg Lewy dół

http://img580.imageshack.us/img580/1360/dsc04837x.jpg Prawy doł

http://img691.imageshack.us/img691/7713/dsc04839xo.jpg Środek

 

Jeżeli ktoś by się pytał instalacja jest włoska auto było sprowadzone z włoch i trochę już ma lat :)

 

 

Sprawdziłem dziś domowym sposobem za pomocą spinacza dlaczego świeci Kontrolka Chek Engine

 

10 długich 2 krótkie 5 krótkich -0125- Czujnik Temperatury cieczy chłodzącej-zbyt niska temperatura cieczy chłodzącej dla optymalnego spalania paliwa...

Wie ktoś może coś na ten temat?:)

 

 

Witam serdecznie... temat odświeżam niestety nic narazie nie udało mi się zrobić oprócz tego radia i głośników

 

dodatkowo auto znowu nie działa na gaz... jest zatankowane na gaz na maxa i znowu świeci się kontrolka od gazu na pomarańczowo miga co chwila a co do wycieraczki tylnej ściągnąłem te osłony gumowe i jak patrzyłem to wszystko było OK dodatkowo wymieniliśmy akumulator z gorszego na lepszy i mamy podejrzenia że to przez wymianę tego akumulatora znowu się coś psuje ...

 

do naprawy nie jechaliśmy... niestety brak funduszy narazie na naprawę auta

 

Pozdrawiam M.

Edytowane przez Jermain07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...