Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Kod błędu P0430 od czego szukać usterki


Gość wolus6

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej Primce 1.8 SE 2003 podczas uruchomienia silnik dziwnie pracował, tak jakby nie na wszystkie tłoki po krótkiej chwili i lekkim przygazowaniu problem znikł, lecz następnego dnia wyskoczył check engine. PO podpięciu do kompa wyskoczył błąd : "P0430 zdolność katalizatora do usuwania szkodliwych składników tzw. współczynnik konwersji (blok cylindrów nr 2 poniżej wymaganej wartości)".

Moje pytanie więc brzmi,o d czego należy zacząć szukać usterki. Oby to nie musiało się skończyć na wymianie katalizatora:(.

Mieszkam w UK i niedługo wybieram się do Polski na urlop więc proszę o jak najszybszą poradę

Ps. W warsztacie jedyne co mi zrobili to wykasowali błąd choć ten znów się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ty dorwałeś to tłumaczenie

Moje jest takie P0430,"System katalizatora (Bank 2) - wydajność poniżej progu "

Nie jedzie zgniłymi jajami za tobą. Dla mie to kat do wymiany lub wywalenia jak sie da bez błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki komunikat wyskoczył mi w "PCMSAN". Nie czuć niczego nadzwyczajnego z wydechu.

Na anglojęzycznych forach wyczytałem, że nie koniecznie trzeba od razu wywalać katalizator bo przyczyna może być w świecach, cewce zapłonowej lub rodzaju paliwa. Jeżeli już to jak można przetestować katalizator?

Mam swój kabelek a soft to PCMSCAN v2.4.9. NIe jestem jednak specjalistą w tej dziedzinie. Prosiłbym więc o wskazówki jak przetestować katalizator i ew jakie wartości są prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W mojej Primce 1.8 SE 2003 podczas uruchomienia silnik dziwnie pracował, tak jakby nie na wszystkie tłoki po krótkiej chwili i lekkim przygazowaniu problem znikł, lecz następnego dnia wyskoczył check engine. PO podpięciu do kompa wyskoczył błąd : "P0430 zdolność katalizatora do usuwania szkodliwych składników tzw. współczynnik konwersji (blok cylindrów nr 2 poniżej wymaganej wartości)".

Moje pytanie więc brzmi,o d czego należy zacząć szukać usterki. Oby to nie musiało się skończyć na wymianie katalizatora:(.

Mieszkam w UK i niedługo wybieram się do Polski na urlop więc proszę o jak najszybszą poradę

Ps. W warsztacie jedyne co mi zrobili to wykasowali błąd choć ten znów się pojawił.

 

Witam,

 

Mam ten sam błąd.

 

Do czego doszedłeś??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...