Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note dodatkowe gniazdo zapalniczki


daro971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

 

Chciałbym zapytać czy w Note wersja Visia jest możliwość zamontowania w bagażniku dodatkowego gniazda zapalniczki.Czy pod zaślepką jest puszczona instalacja elektryczna czy trzeba doprowadzić samodzielnie.Czy ktoś może robił taka przeróbkę.Pozdrawiam i proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wprawdzie accentę więc zarówno gniazdo w konsoli, tunelu środkowym i bagażniku jest w standardzie ale sądzę,że instalacja do montażu dwóch ostatnich gniazd jest w visii raczej nieobecna. Inaczej nie miało by to ekonomicznego sensu - wyposażania tańszej wersji w okablowanie bez - w tym przypadku tanich urządzeń peryferyjnych

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar ,nieobliczalność montażystów -angoli jest niesamowita,więc trudno gdybać że nie ma,że nieopłacalne....itp.Sam po swoim samochodzie wiem że niespodzianki się zdarzają.(instalacja do halusów,kompletna z przekaźnikiem,przekaźnik do świateł dziennych...)Wcale bym się nie zdziwił gdyby u kolegi była kompletna instalka.Ale żeby to sprawdzić trzeba by było zajrzeć pod boczki....niestety.

 

Dar ,nieobliczalność montażystów -angoli jest niesamowita,więc trudno gdybać że nie ma,że nieopłacalne....itp.Sam po swoim samochodzie wiem że niespodzianki się zdarzają.(instalacja do halusów,kompletna z przekaźnikiem,przekaźnik do świateł dziennych...)Wcale bym się nie zdziwił gdyby u kolegi była kompletna instalka.Ale żeby to sprawdzić trzeba by było zajrzeć pod boczki....niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to,że w acencie jest okablowanie halogenów wydaje się akurat logiczne, bo choć acenta nie ma ich w standardzie, to można przecież je w niej dokupić. Visii nie można zamówić wyposażonej fabrycznie w halogeny

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to,że w acencie jest okablowanie halogenów wydaje się akurat logiczne, bo choć acenta nie ma ich w standardzie, to można przecież je w niej dokupić. Visii nie można zamówić wyposażonej fabrycznie w halogeny

 

Co ciekawe, Acenta w wersji po lifcie ma halogeny w standardzie :). Nie ma za to półeczek na siedzeniach dla pasażerów z tyłu. Ale w wersjach z przed liftu była faktycznie możliwość instalacji w przeciwieństwie do Visia. Nie ma niestety możliwości indywidualnego konfigurowania wyposażenia bagażnika w oświetlenie i gniazdka, stąd należy uznać wniosek Dara o braku instalacji pod dodatkowe wyposażenie za niemal pewnik :). Coś kiedyś było słychać o Golfie, że nawet wysokie wersje nie miały podświetlenia bagażnika (w przeciwieństwie do topowych). Instalacja takiego oświetlenia kosztowała 400 PLN ze względu na brak instalacji.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Kolegów

 

Chciałbym zapytać czy w Note wersja Visia jest możliwość zamontowania w bagażniku dodatkowego gniazda zapalniczki.Czy pod zaślepką jest puszczona instalacja elektryczna czy trzeba doprowadzić samodzielnie.Czy ktoś może robił taka przeróbkę.Pozdrawiam i proszę o podpowiedź.

 

 

I jak? załozyłeś dodtkowe gniazdko? Jest instalka czy tez nie, bo sam mysle na założeniem - tyle że w kabinie

 

Pozdrawiam

Atuan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak? załozyłeś dodtkowe gniazdko? Jest instalka czy tez nie, bo sam mysle na założeniem - tyle że w kabinie

 

Pozdrawiam

Atuan

 

Witam

Nie na razie nie kombinuje.Używam przedłużki gniazda zapalniczki do zasilania lodówki w bagażniku.Na pewno nie ma instalki w konsoli z tyłu sprawdzałem.Może jak skończy się gwarancja to pokombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz bardzo kombinować,jeżeli masz gniazdo na kanale od strony pasażerów to wystarczy kupić przedłużkę gniazda,podpiąć się do tego na kanale,(zdejmowanie kanału bajecznie proste)i puścić kabel pod wykładziną do bagażnika,a tam zamocować w boczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie mam. Mam tylko jedno gniazdo z przodu, a to kurcze trochę mało. Zwłaszcza jak sie jedzie z dzieciakami i każde chce koniecznie coś podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie problem.Gotowe gniazda okablowaniem kupisz w marketach,lub na allegro,i tak jak pisałem zdjąć obudowę na kanale i podpiąć się w kable gniazda na konsoli,a w kanale wywiercić piórkiem płaskim do drewna,o średnicy gniazda otwór i juz masz gniazdo w kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale wtedy mam taki sam efekt jak proste wsadzenie rozgałęziacza i przedłuzki do gniazda - czyli robie choinkę, wszystko pod jeden bezpiecznik. W mojej starej poczciwiej sienie taki zbiek powodował wywalenie bezpicznika (nawigacja, lodówka, odtważacz DVD). Tam zrobiłem dodatkowe gniazdo podpiete pod wolne miejsce w skrzynce bezp.(jakiś zapasowy obwód do wyposażenia w wyższej wersji) wygladało tak sobie, ale działało. W notku jakoś nie kumam tych oznaczeń na bezp. i wolę czegos nie spaprać. Jak nie ma gotowej instalki to chyba sobie odpuszcze (klimatyzowany schowek załatwia lodówkę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atuan,w kabinie po lewej stronie masz skrzynkę z bezpiecznikami,jak zdejmiesz klapkę to na dole po prawej stronie powinieneś mieć pola na trzy bezpieczniki:prawy-fr power socket(przednie gniazdo)a po lewej rr power socket (tylne gniazdo)Obydwa powinny być 16 amperowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

Mam pytanie:

Jakie jest dopuszczalne obciążenie gniazdka zapalniczki ?

Chciałem kupić odkurzacz samochodowy...

W specyfikacji odkurzacza jest zaznaczone:  Moc zasysania (W) 12.5 W

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepszy z nich nie zastąpi odkurzacza sieciowego.

Moc ssania (12,5 AirWatt) tutaj akurat nic nie mówi. Potrzebna jest moc pobierana przez odkurzacz.

Wówczas przekształcając prawo Ohma wyliczasz prąd i patrzysz na wartość bezpiecznika zabezpieczającego gniazdo zapalniczki. 

Edytowane przez polo32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam w Visia gniazdo AUX w schowku na podszybiu. Czy jak kupię przejściówkę z AUX na USB, to będę mógł wykorzystać to gniazdo do ładowania telefonu? 

Czy ktoś wie ile tam jest Amper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz mógł. Gniazdo AUX jest gniazdem ,,wejśce" nie ,,wyjście" Można podpiąć urządzenie akustyczne do odtwarzania w radiu samochodowym. Tam nie ma napięcia. Do ladowania telefonu a dzisiaj przewżnie smartfonu potrzeba napiecia ok. 5 V i prądu przynajmniej 1A. Gniazdo USB daje 12V, więc do ładowania  potrzebny jest kabel z wtyczka przejściową która na końcu daje te 5 V/1A. Gdzieś w necie widziałem i sobie naszkicowałem przerobkę dodającą USB w schowku na konsoli. Potrzebny jest stabilizator z 12V na 5V i gniazdo plus radiator do chlodzenia.  Zrezygnowałem ponieważ w swojej Acencie mam trzy gniazda USB.(pod konsolą, za kanałem dla pasaęerów i w bagażniku). Obecnie na alle można kupić gniazda o różnych parametrach  i samemu zamontować(nie jest to trudne).

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerną odpowiedź. Nawet nie wiedziałem, że w E11 było tyle gniazd i nawet USB. Visia  to jednak golasek, bo jest tylko jedno gniazdo w konsoli i jedno wspomniane AUX. 

Nie wiem czy będę się bawić w montaż dodatkowych, bo nie bardzo widzę miejsce, żeby dokleić takie gniazdo. Muszę się zorientować i poszukać fotek jak te gniazdka są wkomponowane seryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Pisząc swój post troszkę się zapędziłem z tymi gniazdami USB. Poprawiam, nie gniazda  USB, a gniazda zapalniczki są trzy. USB nie mam żadnego. W praktyce  na dzień dzisiejszy można wozić lub  wsadzić na stałe małą ładowarkę na 2 gniazda 1A/2A . To powinno sprawę załatwić. Można również zakupić podobną taką którą można zamontować w konsoli koło wejścia AUX lub w innym miejscu i podpiąć ją pod  gniazdo zapalniczki. Przeróbka nie jest tudna. Wiercimy otwornicą otwór pod usb. Podpinamy kable i jest. Powinno to być gniazdo z wejściem na 12V i wyjściem na 5V.:thumbsup:

Tu link https://allegro.pl/artykul/zrob-to-sam-montaz-gniazda-usb-w-samochodzie-yVXYndYR9IL

I drugi link http://allegro.pl/usb-5v-3-1a-gniazdo-ladowarka-samochodowa-12v-24v-i6727101022.html?fromVariant=6880848942

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, M@reS napisał:

Ja mam w tym schowku pod przednią szybą USB 5V

W egzemplarzach po lifcie lub innych są dwa gniazda w schowku na radiem.  AUX  i USB. U mnie jest tylko AUX.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Visia 2009 po lifcie i tylko AUX w tym schowku nad radiem na podszybiu.

Edytowane przez mati_wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...