Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Uchwyt od podnoszenia szyby :(


Gość zeebro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem u gościa z aukcji, http://allegro.pl/primera-p12-podnosnik-szyby-przod-lewy-slizgi-i2826081905.html w cenie 160 z przesyłką, troche frogo ale są modyfikowane i wygladają solidniej od oryginałów, rozmawiałem z gościem i wygladaca na ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*py nie urywa to rozwiązanie ..... wolalbym dac 150 zł za uzywane całe szyny ... na giełdzie tym bardziej ze plastikowe łapki zastąpił gumą .... nie wiem jak bedzie z jakościa i wytrzymałością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowie o tym co pokazuje kolega z problemem bo kupil plastiki , btw ty masz repair kit tak? jaka cena i kto to robil rozumiem ze to te metalowe elementy zamiast plastikow? koledze zlamalo sie co innego nozka pod podparcie szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za komplet 100 zł

 

odpowiednio zaprojektowane by pasowało idealnie

 

podpórki szyby też mam (też zamienniki z blachy) - za komplet 30 zł

01f0bcc994e75627.jpg

6d030739fa318b07.jpg

 

wszystko co związane z podnoszeniem szyby

 

Na upartego linki i rolkę silnika też znalazłoby się

 

jeśli nie chce Ci się robić przyślij mi, ja naprawię i odeślę, liczę tylko za części - robocizna FREE :-)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*py nie urywa to rozwiązanie ..... wolalbym dac 150 zł za uzywane całe szyny ... na giełdzie tym bardziej ze plastikowe łapki zastąpił gumą .... nie wiem jak bedzie z jakościa i wytrzymałością

no tak nie do końca, ta cześć trzymajaca szybę składa się z dwóch blaszek skręcanych srubą, a między blachami jest wkładka gumowa - plus takiego rozwiazania - odpadada klejenie uchwytu do szyby oraz ułatwiony montaż,

tzn. zapinasz linki na slizg, slizg zatrzaskujesz na szynie ( ja podgrzałem go troszke szuszarka aby nie pękł w trakcie zatrzaskiwania) i gotowe, wystarczy zamontowac cały mechanizm do drzwi ( robiłem dwa razy bo zapomnialem o lince zamka ;) ), uposzczasz szybe do dolnych otworów i skrecasz śruby uchwytow szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak na to sobie wszystko patrzę, to od razu mam ochotę wybebeszyć drzwi do zera i wszystkie elementy z plastiku zastąpić zrobionymi własnoręcznie, metalowymi...

 

Ale badziewie teraz pchają w te auta. Szok!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie chciałbym zakładać nowego wątku, mam zapytanie w temacie.

Czy silniczek, oraz ślizg z prawych drzwi od "anglika", będzie pasował do lewych naszych europejskich.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi będą pasowały od lewych drzwi ANGOLA do lewych drzwi EUROPEJCZYKA

i analogicznie prawa strona tak samo,

 

 

silniczek nie będzie pasowału nas MASTER jest w lewych drzwiach, a w angolu w prawych, chyba że będzie płasta wtyczka to wkładaj :-)

 

Masz popsute ślizgi?

Mam repair kit do ślizgów, wyżej opisane w dziale zrób to sam

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi będą pasowały od lewych drzwi ANGOLA do lewych drzwi EUROPEJCZYKA

i analogicznie prawa strona tak samo,

 

 

silniczek nie będzie pasowału nas MASTER jest w lewych drzwiach, a w angolu w prawych, chyba że będzie płasta wtyczka to wkładaj :-)

 

Masz popsute ślizgi?

Mam repair kit do ślizgów, wyżej opisane w dziale zrób to sam

 

Witam,

Tak czytałem o repair kit, będe miał na uwadze.

To ze ślizgi z lewych drzwi anglika, będą pasować do lewych drzwi europejczyka, to raczej wiadomo, ale czy z prawych drzwi anglika do lewych europejczyka po obróceniu będą pasowały?

Dalej nie wiem czy silniczek z prawych drzwi anglika, plaska wtyczka, 6 pinów, po przełozeniu do lewych drzwi europejczyka zadziała.

Pytam o to wszystko, bo mam uszkodzone w/wym, i sprzedawca na odległość pisze że zadziała, ale chciałbym się upewnić, a gdzie pytać jak nie na forum u osób które moze już to przerabiały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obróceniu ślizgi nie będą pasowały

Lewe to Lewe a Prawe to Prawe, obojętnie czy angol czy europejczyk

 

jeśli jest płasta wtyczka to silniczek będzie działać.

Ale popatrz jeszcze na jego kształt, chodzi mi czy podejdzie do Ciebie wymiarowo i kształtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

mam również problem z szybą, tzn. opuścila się do końca zażęziła zachrupała...ale... o dziwo podniosla się do końca do góry i tu zakończyła swoja działalność teraz ani w jedną ani w drugą strone...chrupie mieli i tyle

dzisiaj będę próbowała się do niej dobrać tylko przydałby się jakiś schemat czy coś pomocnego

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydało by sie przeszukkac forum nie dawno ktoś wklejał nawet fotki jak sie dobrać do zamka wiec robota ta sama powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nie otwieram nowego wątku, dodaję to co wyprodukowałem. Od razu mówię, że pomysł kolegi JOLO dał mi do myślenie bardzo dużo, nawet próbowałem się z nim kontaktować telefonicznie, ale oddzwonił już po tym, jak wszystko do kupy poskładałem... Poniżej fotki mojej wersji naprawionego ślizgu szyby. Połamany był tylko jeden, ale skoro miałem już drzwi wybebeszone, ten dobry też szlifierką pozbawiłem jeszcze całych łapek z plastiku i zrobiłem wszystko metalowe. Gwarantuję, że ten element przeżyje to auto :-)

 

Miłego oglądania. W razie potrzeby, służę pomocą, radą i poradą. Chętnie przyjmę również ślizgi popsute i je naprawię, po kosztach materiałów. Jeśli będzie ktoś potrzebował w tym temacie pomocy, pisać śmiało tu, w tym wątku lub na PW.

 

imag0036.jpg

 

 

 

 

 

imag0037.jpg

 

 

imag0039.jpg

 

imag0038.jpg

 

 

Wiem, że JOLO wykonał ten element w sposób o wiele bardziej estetyczny, niemniej ja miałem do dyspozycji wszystko co znalazłem w warsztacie u mojego Ojca... Frezarki - nie znalazłem - więc jest blacha na podkładkach. Działa pięknie.

 

Jest tylko jeden taki szkopuł. Nie wiem z czego mogłoby to wynikać. Przestało mi działać automatyczne otwieranie szyby do samego dołu i zamykanie szyby do samej góry. Wyjmowałem silnik, i na 99% obróciłem go później o 1/3 obrotu. Jakoś tak mi było przy składaniu później takie zachowanie potrzebne, aby sobie życie ułatwić. Czy obrócenie o 1/3 obrotu silnika względem rolki z linkami może spowodować zanik automatycznych funkcji szyby w drzwiach kierowcy?

Edytowane przez PawelSalata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...