Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Rozrząd??


Szym3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji, że jest to mój pierwszy post na forum, serdecznie witam wszystkich, a teraz do rzeczy...

Niedawno kupiłem Almerę z 2003 r., 1,8 benzynka. Samochodzik kupiony dosyć okazyjnie bo miał jedno ale... - paląca się kontrolka "engine check" (błąd był kilkukrotnie kasowany, ale pokazywał się ponownie). Od początku wiedziałem, że to trochę loteria, ale się zdecydowałem bo miałem nadzieję, że to tylko czujnik położenia wałka rozrządu. Dziś oddałem samochód do mechanika i padła diagnoza - rozrząd (w sumie nie wiem czy samochód był podpięty pod komputer). Samochód ma przejechane 118kkm (przebieg oryginalny). Praktycznie wszędzie gdzie dzwoniłem za częściami (nawet warsztat specjalizujący się w japończykach), sprzedający pukali się w czoło i mówili, że taki łańcuch wymienia się przy 500kkm. W sumie objawów żadnych poważnych samochód nie wykazuje poza nieznacznym spadkiem mocy i utrudnionym rozruchem na gorącym silniku (i to nie zawsze). Brak jakiegokolwiek falowania obrotów lub innych tego typu objawów. Co sądzicie o tym? Wiem, że to jak wróżenie w fusów, ale może ktoś już miał taki problem?

Pozdrawiam

Szymon

Edytowane przez Szym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz jaką należałoby zrobić to odczytać kody błędów jakie Ala wywala. Jak wiadomo nie jest to trudne i da się zrobić bez kompa - wystarczy drucik i instrukcja z forum :)!

Edytowane przez Bonhart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kod błędu to P0355 CKP. Mechanik rozkręcał silnik i na tej podstawie stwierdził, że to rozrząd. Z objawów, które sobie uświadomiłem czytając to forum, występuje jeszcze lekkie szarpanie w czasie zmiany biegów oraz niewielki wzrost obrotów (200 - 300)w momencie wciśnięcia sprzęgła podczas zmiany biegów. Co o tym myślicie.

 

P.S.

Znalazłem cały rozrząd do mojej Almery za 449. Myślicie, że warto taki kupić czy lepiej taki za 1500 - różnica pewnie wynika z jakości, ale sam nie wiem. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym tańszym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby wrzucić fotkę gdzie ten łańcuch dokładnie się znajduje, jak wygląda rozrząd do wymiany etc? Na pewno łatwiej wtedy oceniać każdy przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Po wymianie czujnika wału wszystko wróciło do normy. Samochodzik jeździ jak powinien. Mam tylko jedno pytanie - czy na włączonym zapłonie powinien się świecić kontrolka "engine check"? Gdy silnik pracuje kontrolka się nie świeci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po wymianie czujnika wału wszystko wróciło do normy. Samochodzik jeździ jak powinien. Mam tylko jedno pytanie - czy na włączonym zapłonie powinien się świecić kontrolka "engine check"? Gdy silnik pracuje kontrolka się nie świeci.

 

Pozdrawiam

na zapłonie powinien się zapalić check engine, więc wszystko dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...