Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile KM zabiera klimatyzacja w Notesie 1,6


ulek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No muszę sie do czegoś przyznać :). Nie wiem kiedy poprzedni właściciel robił przegląd klimatyzacji. Ja w końcu się zdecydowałam i po uzupełnieniu brakujących płynów autko śmiga bez żadnych zająknięć i spadku mocy już nie odczuwam autko świetnie się zbiera do wyprzedzania :). A wystarczyło tylko wcześniej dać do przeglądu klimę :) i postu by nie było. Nauczka i dla mnie i dla większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegląd klimatyzacji wpływa na osiągi silnika w następujący sposób: uzupełnienie i poprawienie jakości czynnika chłodzącego powoduje,że sprężarka mniej się "męczy" i z mniejszą częstotliwością się włącza.A to właśnie jej praca obciąża motor odbierając mu konie, o których tu tak obszernie dyskutowaliśmy :shifty: Reszta to już wyłącznie komfort wynikający z czystego powietrza w kabinie (wymiana filtra)oraz przyzwoicie niskiej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegląd klimatyzacji wpływa na osiągi silnika w następujący sposób: uzupełnienie i poprawienie jakości czynnika chłodzącego powoduje,że sprężarka mniej się "męczy" i z mniejszą częstotliwością się włącza.A to właśnie jej praca obciąża motor odbierając mu konie, o których tu tak obszernie dyskutowaliśmy :shifty: Reszta to już wyłącznie komfort wynikający z czystego powietrza w kabinie (wymiana filtra)oraz przyzwoicie niskiej temperatury

Dziwne ,że taki mądry to ty nie byłeś przed postem Uli tylko po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem,do czego pijesz - kawę na ławę proszę, to się ustosunkuję do twego przytyku :shiftyninja:

bowiem z niczego, co wcześniej powiedziałem się nie wycofuję:

nadal twierdzę,że:

-w warunkach powolnego (wymuszonego sytuacją na drodze) przyspieszania kolejne,wyższe biegi można bezkarnie zapinać w notku 1,6 przy znacznie niższych prędkościach obrotowych niż w 1,4

-przynajmniej w przypadku mocniejszego motoru problem zjadania mocy przez klimę jest na tyle marginalny,że łatwo go zlikwidować kręcąc silnik odrobinę wyżej niż normalnie

-sam problem jest wydumany i gadamy o nim bo nie mamy nic lepszego do roboty(i całe szczęście)choć idąc tokiem myślowym kol. Moby7 ostatecznie możemy zacząć narzekać,że pewnie kiedyś i tak coś wysiądzie :dribble:

 

 

więc o co kaman??? :dribble:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jaśniej...sorry że nie zapukałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im mniejszy silnik tym bardziej czuć spadek mocy, w przypadku silników od 1.0 do 1,6 po załączeniu klimy bardzo dotkliwie czuć załączenie tego urządzenia...

Ponadto klimatyzacja nie tylko zabiera moc po przez zwiększenie oporów a także po przez zwiększenie temperatury pod maską co też negatywnie wpływa na moc...

 

W Saabie 9-5 2.0 pamiętam że załączenie klimy pochłaniało 18Nm i 9KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...