Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12]Problem z kupnem wentylków do klimy


clint

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z kupnem wentylków od klimy,chodzi mi o wentylki które znajdują się tam gdzie się podłącza przewody aby napełnić czynnikiem itd,w salonie nissana nie mają!w róznych sklepach pytałem i tak samo!w salonie forda mogą sprowadzić ale całą tą rurke bo wentylków nie mają ,a cała rurka(nie fachowa nazwa ale nieznam się) 1000zł!od hondy są takie same komplet około 230zł.Może ktoś spotkał się z takim problemem!i może od innego auta pasują,może od renówki bo ja mam nissana p12 2002r dci 2.2 i ma francuski silnik!a dla tego chcę kupić te wentylki bo ubuwa mi czynnik chłodzący a miałem sprawdzaną szczelnośc itd. przy napełnianiu i było ok. wszystko! i dalej uchodzi mój mechanik twierdzi że przez wentylki bo przy odkręcaniu słychać syknięcia!a tak nie powinno być twierdzi!oprócz tego już wysprawdzał wszystko,nawet kontrastem itd!chyba pozostaje mi szukać na szrocie!pomóżcie :( pozdrawiam.

 

Może ktoś wie chociaż jaki dobry serwis klimy w Tarnowie jest co naprawiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2441881558456.png

 

 

 

Tutaj na tym rysunku to ma nr jeden? To czego potrzebujesz? Jeśli tak to powinno to być odzielną cześcią o numerze 92499AU000 spróbuj zadzonić do nissana i spytać o tą część podając jej numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kupnem wentylków od klimy,chodzi mi o wentylki które znajdują się tam gdzie się podłącza przewody aby napełnić czynnikiem itd,w salonie nissana nie mają!w róznych sklepach pytałem i tak samo!w salonie forda mogą sprowadzić ale całą tą rurke bo wentylków nie mają ,a cała rurka(nie fachowa nazwa ale nieznam się) 1000zł!od hondy są takie same komplet około 230zł.Może ktoś spotkał się z takim problemem!i może od innego auta pasują,może od renówki bo ja mam nissana p12 2002r dci 2.2 i ma francuski silnik!a dla tego chcę kupić te wentylki bo ubuwa mi czynnik chłodzący a miałem sprawdzaną szczelnośc itd. przy napełnianiu i było ok. wszystko! i dalej uchodzi mój mechanik twierdzi że przez wentylki bo przy odkręcaniu słychać syknięcia!a tak nie powinno być twierdzi!oprócz tego już wysprawdzał wszystko,nawet kontrastem itd!chyba pozostaje mi szukać na szrocie!pomóżcie :( pozdrawiam.

 

Może ktoś wie chociaż jaki dobry serwis klimy w Tarnowie jest co naprawiają?

 

Witam

 

Nie wiem co ci podpowiedzieć ,mam na myśli gdzie je szukać ale jeżeli chcesz to zadzwonię do serwisu Nissana albo Renault(FR) który jest dosyć blisko mojego domu i spytam czy oni coś takiego posiadają w swojej ofercie.

 

Pozdrawiam

 

2441881558456.png

 

 

 

Tutaj na tym rysunku to ma nr jeden? To czego potrzebujesz? Jeśli tak to powinno to być odzielną cześcią o numerze 92499AU000 spróbuj zadzonić do nissana i spytać o tą część podając jej numer.

 

Witam

 

Z tego co ja rozumiem to on potrzebuje zawór a na tym obrazku pod NR1 jest pokazana nakrętka zaworu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mi chodzi o te wentylki(czy zaworki,bo fachowej nazwy nie znam) co jak odkręca się nakrętke zeby podpiąć kable od maszyny do napełniania czynnika to te wentylki są w srodku jak odkrecisz nakretke to tak jak w kole odkręcasz nakrętke a w srodku wentylek!ale juz jestem umówiony u goscia co naprawia klimy od podstaw i robi wszystko,a nie tylko umie nabijać!także zobaczymy ale dziekuję koledzy za pomoc,i dziekuję DANI że chcesz nawet zadzwonić do serwisu u siebie,na razie temat zawieszam bo na czwartek jestem umówiony z gościem to zobaczymy co zdziała z moją klimą to napisze jak i co pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to silnik 2.2 nie jest właśnie francuski i to mu się chwali ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,mi chodzi o te wentylki(czy zaworki,bo fachowej nazwy nie znam) co jak odkręca się nakrętke zeby podpiąć kable od maszyny do napełniania czynnika to te wentylki są w srodku jak odkrecisz nakretke to tak jak w kole odkręcasz nakrętke a w srodku wentylek!ale juz jestem umówiony u goscia co naprawia klimy od podstaw i robi wszystko,a nie tylko umie nabijać!także zobaczymy ale dziekuję koledzy za pomoc,i dziekuję DANI że chcesz nawet zadzwonić do serwisu u siebie,na razie temat zawieszam bo na czwartek jestem umówiony z gościem to zobaczymy co zdziała z moją klimą to napisze jak i co pozdrawiam :rolleyes:

 

Witam.

Część,której poszukujesz to wkład zaworu Shradera.Ogólnie występują 2 rozmiary i w nissanie jest ten wiekszy rozmiar.

Do kupienia w wiekszości sklepów z klimatyzacją.Koszt 5 zł max.Jak są droższe to kroją.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ,panowie sprawa z klima załatwiona(tak myślę :D )Miałem napisać tydzień temu bo pojechałem do fachowca co robi klimy,a wiec tak pojechałem zeznałem co mój mechanik stwierdził(że to zaworki nie trzymaja)ten fachowiec jednak nalal kontrast jeszcze raz bo stwierdził ze to chłodnica,co mój mechanik tez sprawdzał kontrastem i pow.ze chlodnica cała!po dwóch tyg.pojechałem na sprawdzenie no i wyszlo ze chłodnica ma dziurki!!!!i sa wycieki!(nie wiem jak mój mech.to nie zauważył?a jezdze tam od lat i jest bardzo dobry jeszcze mnie nie zawiódł,ale moze przez to że klimą zajmuje się z rok dopiero!)jestem po wymianie chłodnicy dziś i narazie oki wszystko,kosztowało mnie to 420zł chłodnica plus robota i dobicie czynnika co uszedł czyli razem 550zł,cena uważam odpowiednia :) pozdrawiam.dzieki za rady w tym temacie koledzy ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...