Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Testujemy, prosimy o szczere opinie, silnik, typ


Gość djepp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pomysl otworze temat pod tytulem Testujemy P 12 , zawiadomimy wszystkich ktorzy maja P 12, doliczylem sie duzej liczby Aut, a pozatym mozemy wpisywac przypadki u naszych znajomych itp. policzymy za i przeciw , porownamy ktore Auta P 12w zaleznosci od silnika to szmelc czyli wyrzucone duze pieniadze w bloto, warunek trzeba byc beztronny, jezeli Auto sprawilo wiecej niz jeden problem to jestesmy przeciw , jezeli to pierdoly, lub przypadek to za, wtedy bedziemy wiedziec czy warto i co warto kupic, jezeli sie zgadzacie to powiadamiajcie znajomych i kumpli, z fanklubu i nie tylko, pomoze to innym kierowca nie ryzykowac pieniedzy i nerwow,to samo dotyczy przepalow , jezeli srednia przekracza 10 litrow to tragedia i przeciw,mam nadzieje ze czegos pozytecznego sie dowiemy, wazne podac przyczyne glosu przeciwnego, wtedy bedziemy wiedzieli na co zwrocic uwage przy zakupie, moja opinia tez trafi, ale napisze ja osobno zeby mozna sie bylo doliczyc wynikow i przyczyn Za lub Przeciw, pozdrawiam i czesc

 

Ps. kto wie czy nie warto remontowac starego Auta niz zakopac sie w dlugi kupujac nowe,???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, a zatem jestem calkowicie

 

ZA - 1,8 Benzyna Acenta

 

Dlaczego , ano mam wiecej pozytku niz szkod, Auto jest wygodne, duze, no i jak narazie nie ma duzych problemow ciekawe ze tez te problemy byly zasluga niedbalosci Srvisu, wymieniajac glosnik w drzwiach Fachowcy uszkodzili uszczelke i folie , dmuchalo w aucie jak przy Halnym dobre porownanie? wycieraczki bily o rame , tez jaja wyszly bo kazalo sie ze lewa byla o 2 cm. dluzsza, grzebali sie z tym caly dzien,uchwyt przy klapie w bagazniku, cala ta polke wymienili, no i te rzucanie kierownica przy 100 na km. spilowali hamulce i bylo i jest OK, ale mimo tego jestem za , malo pali przy lagodnej jezdzie, jest super , ma prezencje , i podoba sie .................. wiadomo komu , no narazie czesc , pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem, podobnie jak Janusz (djepp), absolutnie

 

ZA

 

Primerka taty to 1,9 dCi Visia liftback

Wczesniej jezdzil (od poczatku :) ) Fiat 125p ('87), Opel Kadett ('91), Ford Fiesta ('93), Nissan Sunny ('95) Kia Shuma ('00), Nissan Almera ('02) no i Primera ('04). Do czasu Shumy były to autka używane, Shuma była pierwsza nowa. Primera jest w sumie wszystko "naj". Najwyższa klasa, największy silnik, jest największa, najlepiej wyposażona no i najdroższa...Jest tez naszym pierwszym dieslem.

Auto jest bardzo przestronne. Posiada duży bagażnik. Z tym, że liftback ma dobry do niego dostep w przeciwienstwie do sedana... Z tylu jest troszeczke malo miesja nad głową, ale na nogi jest zupełnie wystarczająco.

Zawieszenie jest dosyć twarde, na zakrętach auto nie przechyla się nadmiernie. Jeśli natomiast mamy komplet pasażerów z tyłu czuć lekką nadsterowność. Wadą układ kierowniczego jest to, że jest mało bezpośredni, ale ja jeżdżę Sunnym 3d, więc to może być bardzo subiektywne wrażenie...

Silnik... Jeszcze przedwczoraj bym tego nie napisał, ale SILNIK JEST ŚWIETNY! Tata miał z nim kilka problemów, ale wszystko wynikało z niedbalstwa serwisantów. Wysoki moment obrotowy pozwala na sprawne przyspieszanie na wszystkich biegach. Elastyczność jest po prostu świetna! Przyspieszenie około 10,8 sek. może nie powala na kolana, ale przy tej wadze i przy tej kategorii pojemnościowej jest jak najbardziej na miejscu. Na mokrej nawierzchni przydałby się montowany w Acencie ESP, a konkretnie jego składnik czyli ASR, bo na 2 potrafi ładne parenaście metrów buskować... Skrzynia biegów jest dobrze zestopniowana. Szóstka przydaje się do oszczędzania paliwa...

Panel N-Form jest stosunkowo łatwy w obsłudze wbrew opini antykomputerowych dziennikarzy motoryzacyjnych. Wewnątrz jest troszeczkę za dużo połaci plastikowych, ale za to niezłej jakości. Jednakże połacie te powodują wrażenie przestronności większej nawet niż jest w rzeczywistości.

Żadnych jakościowych braków nie zauważyliśmy... Bo skrzypiące drzwi czy wlew paliwa, które wystarczyło "popsikać" kropelką WD40 nie jest chyba istotnym brakiem.

Tak więc w moich oczach auto zasłużyło na 5+.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy P12 i tych, którzy mają zamiar go kupić. No i tych którzy takiego zamiaru nie mają. :D Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to żeby nie zaśmiecać tematu piszcie na maila, na priv, albo na gg!!

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi bardzo przykro ale musze dwukrotnie napisan

 

Przeciw, 2.0 Benzyna Tekna

 

Przeciw 2.0 Benzyna Acenta

 

 

Pisze to w imieniu sasiadow ktorzy mieszkaja na tej samej ulicy , w kolejnych dwu domach, przypadek sprawil ze 3 sasiadow ma te same auta,z tym ze moje jest najstarsze, jak blizniaki maja te same problemy , Klimatyzacja nie potrafi schlodzic Auta dostatecznie a Auta sa z konca 2004,maja te same silniki 2.0 Benzyna, straszne przepaly przy sredniej jezdzie ponad 11 litrow,do tego dochodza male usterki, co smieszne wszystkie 3 Auta sa kupione u jednego Handlarza,ten sam Autohaus,jest mi przykro bo nie chca mi uwierzyc ze nie mam tych problemow co oni,dodam tylko od siebie ze Auta sa bardzo ciemne, czarne i bordowe, nagrzewaja sie w naszym srodziemnomorskim klimacie jak piece hutnicze, moze to z tego wzgledu ten problem z klima? co do przepalow to moze jch technika jazdy jest podla?trudno powiedziec,rozmawialem z nimi i sa calkowicie Przeciw, trudno sie mowi czekamy na nastepne opinie, pozdrawiam i tez zycze najmniej problemow z Autami, cuesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P12 2,0 Acenta '04 i jestem ZA

Jak narazie zadnej usterki, klima schładza aż za bardzo (mam jasne wnętrze)

spalanie przy spokojnej jeździe mieszanej 9l, miasto 10l, a jak chce sie poszalec to łyknie 12l. Silniczek pracuje rewelacyjnie, cichutko i prawie bez drgań. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makaron11

Moja P-12 ma idealone odejscie ale ma duze zużycie paliwa przy Xenonach i klimie to wychodzi na trasie 8,3 przy predkoscie 140-160km/h i sie duzo uzywa hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. Mam takie male pytanie do wszystkich posiadaczy P 12 czy jestescie czlonkami klubu? czy tylko wtedy piszecie posty jak macie klopoty albo potrzebujecie pomocy? prosimy was o opinie i nic, naliczylem sie ponad 22 Aut P 12 w klubie, i co , nie macie odwagi sie przyznac do tego ze zrobiliscie dobry lub zly zakup? widze na poczatku temat , czy jestes zadowolony ze swojej Primerki i co ? ponad 100 postow , wiekszosc pochlebnych ale prosze zauwazyc ani jednej P 12, czyzby wstyd? tyle szmalu i sie skarzyc'? jak to rozumiec? zadowoleni sa tylko P10 i z P11 , i to oni pisza czy pisali opinie, chcemy tylko pomoc tym ktorzy chca sie przesiasc na P12 , pomorze im to wybrac ,typ , model , silnik czy co tam jeszcze trzeba, moze ktos jeszcze z posiadaczy P12 sie zbierze na odwage i wyrazi opinie?pozdrawiam wszystkich i prosze zawiadomcie tych co maja P12 niech nam pomoga , czesc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przyjaciela - PRZECIW

opisywany w innym watku - pierwszy silnik zatarl sie na autostradzie w Niemczech, drugiemu korbowody wyszly bokiem (cos slabo dokrecone) i Nissan nie chce juz na gwarancji tego zrobic... PLAMA....

do tego wysokie spalanie 12-14 litrow benzyny - ale od siebie moge dodac ze auto bylo jezdzone szybko - pod maxa

pierdoly w wykonczeniu...

 

p.s. mi sie generalnie podoba podoba

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za. Ogólnie jestem zadowolony. Autko sprawuje się bez zastrzeżeń. Przyznam się że dieselem musiałem się po prostu nauczyć jeździć - mam na myśli płynność jazdy jak i ekonomię. Minus jaki postawiłbym P12 to plastiki wewnątrz. (Swoją drogą czy plastik jest taki drogi żeby na nim oszczędzać ?). Wiem że nowe wersje od 2004 mają poprawione trochę wnętrze ale wykończenia plastikowe które mnie kują w oczy zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, dzieki za opinie , z tego co widze to wcale nie narzekacie na diesle , chociaz sa Francuzkiej konstrukcji,ten sam silnik jest w Renaulcie Lagunie, podejrzewam ze w Megane tez,co do zmiany od 2004 to w srodku zmienila sie tylko kierownica i piloty do obslugi Komputera oraz w acencie Dieslu doszedl pilot do Tempomatu, aha, jeszcze sa inne klamki wewnetrzne w drzwiach , czytalem w nowym prospekcie ze o 20 % wzmocniono resory, polepszono przednie zawieszenie, ale co mnie osobiscie wkurza dolozono pod maske bardzo duzo czesci pochodzenia Made in Europa, czyli Francuzkich podzespolow , w ten sposob obnizono koszty produkcji, smieszne ale Auta nie sa wcale tansze a wrecz odwrotnie, drozsze , co smieszne przy zakupie jak pokarzesz ze ci nie zalezy na zmianie Auta i ze chcesz isc do innego handlarza to opuszczaja ci 26 % z ceny, nie powiem mozna kupic stosunkowo tanio , jak na Nissana , ponadto morzesz zazadac wyciagniecia Xenonow i nawigacji i to znowu obnizy cene o ok. 2000 €, ja wsadzilem do swojego Tempomat z Passata, a raczej to Elektrycy z Boscha, zaplacilem 800 € ale nie zaluje jestem zadowolony, juz nie musze sie czesto 7atrzymywac jak jade gdzies dalej, cierpla mi prawa noga teraz to juz historia, pozdrawiam i dzieki za opinie, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Baden Baden, miałem okazję odwiedzić w zeszłym roku :D , fajny mikroklimat. Co do diesla dCi - Common Rail - to muszę powiedzieć że nawet się sprawuje. Czytałem zresztą że japończykom spodobał się ten silnik i dlatego wzięli go Primery, francuzi rzeczywiście analogiczny silnik wsadzili do Laguny, ale według testów w Primerze lepiej się sprawuje i mniej pali - nie wiem może japońce coś poprawili. Odnośnie jazdy to jakiś czas jeździłem patrząc na komputer i chwilowe spalanie, zauważyłem ciekawą rzecz, że jak rozpędzę smochód do jakieś tam prędkości i ciągle mam wciśniety gaz to komputer pokazuje np. pomiędzy 7 a 8 litrów, po czym ściągam nogę z gazu i już spokojnie naciskam żeby utrzymać tą prędkość to komputer pokazywał ok. 5. A więc rozpędzam, puszczam gaz, następnie powoli naciskam gaz do utrzymania prędkości i spalanie mniejsze ! Może ameryki nie odkryłem i dla kogoś śmieszne, ale to ciekawe. Jeżdżąc w ten sposób robię około 150 km więcej na baku. Próbowałem w ten sposób jeździć w innych samochodach i rzeczywiście spalanie mniejsze. Jakaś bezwładność elektronicznego wtrysku ? Co do diesla - na trasie spalanie pomiędzy 4 a 5 przy włączonej klimie, 6 bieg jak najbardziej mile widziany ale pierwsze efekty widoczne od okolo 120 km/h i dłuższym utrzymaniu prędkości co na naszych drogach dość ciężkie :cry: . Po mieście niestety 7 - 8, a w zimie 9. Duże znaczenie ma też paliwo - testowałem na BP Diesel Ultimate i rzeczywiście autko lepiej chodzi (chyba nie jestem ofiarą marketingu), może poruszyć ten temat na forum ?. Chciałbym wymienić się uwagami również z innymi właścicielami tego Diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Drek!!

Mój tata ma 1,9 dCi, więc wiem już o nim trochę. :) To o czym mówiłeś jest normalne w samochodach z wtryskiem elektronicznym. To jest tak, że jeśli hamujesz silnikiem (redukcja i brak gazu - auto zwalnia) to koła napędzają silnik i wstrysk podaje mniej paliwa. W niektórych autach spalanie w tym czasie wynosi nawet 0!

Renault (no i Nissan) zrobili dla mnie niezrozumiałą rzecz. Megane ma 1,9 dCi z momentem maksymalnym 300 Nm, a w Lagunie i w Primerze 270! Dziwne... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bastek

 

Mi nie bardzo chodziło o hamowanie silnikiem, tylko o to że jak rozpędzasz samochód powiedzmy do 90 ciągle naciskając pedał gazu to pokazuje ok 7 - 8, wtedu ściągasz nogę z gazu jest tak jak mówisz spalanie spada, ale wtedy wciskasz pedał gazu już delikatniej, dalej jedziesz 90 tylko komp pokazuje już ok 5 :D , to jest ciekawe, coś jakby restart wartości chwilowej. Próbowałem tak nie robić i rzeczywiście chociaż utrzymywałem ciągle 90 to komp pokazywał około 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dopisać o momencie 300. Można to zrobić w Primerce montując chipa Chiptronic za około 3000 zł :shock: , zmiana momentu z 270 na 300 i samochód dostaje 22 kuce więcej cyli jest już 142. Widziałem ofertę na necie. Drogo, więc może kiedyś. Ale sądząc po komentarzach na różnych forach, również zagranicznych wygląda na to że odbywa się to bez większych niespodzianek dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,jedno jest pewne Auto na jalowym biegu tzw.luzie bedzie palilo ok.3.5 litra na setke, wielokrotnie sprawdzalem, zgadza sie , ponadto przy utrzymywaniu predkosci Auto pali minimum paliwa z tym ze jezeli bedzie minimalne wzniesienie zaczyna wtryskiwac wiecej,silniki wysokoprezne sa duzo mocniejsze od benzynowych ale trudniejjest je rozbujac,pod gore benzyna nie ma szyns z Dieslem , wiem to tez z autopsji,co do Laguny i Megane zuzycie paliwe jest wieksze od Primery,cos za cos , a mianowicie mniejsza moc w zamian za spalanie paliwa, ponadto jest roznica w wtryskach nie wiem na czym to polega ale moge sie dowiedziec, wczesniej dostalem prywatna wiadomosc od klubowicza zeby sie czegos dowiedziec na temat roznej mocy silnikow do primer produkowanych na rynek Polski i np. Niemiecki, sprawa byla prozaiczna , w Niemczech placilo sie podatki i ubezpieczenia w zaleznosci od mocy silnika i jego rodzaju , od niedawna placimy podatki i ubezpieczenia w zaleznosci od wypadkowosci Auta , rodzaju katalizatora, tzw. Euronorm, sa Auta podzielone na klasy i od nich zalezy ubezpieczenie i podatek drogowy , za niedlugo wyjezdzamy na urlop, tak ze dopiero po urlopie dowiem sie czegos konkretnego narazie pozdrawiam i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dopisać o momencie 300. Można to zrobić w Primerce montując chipa Chiptronic

Tak, tylko gwarancja sie idzie pasc... :? Tak przy okazji... Bardzo przeszkadza w eksploatacji mała klapa bagażnika w sedanie?

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji... Bardzo przeszkadza w eksploatacji mała klapa bagażnika w sedanie?

pzd

 

Nie miałem z tym większego problemu, a już woziłem wiele rzeczy o różnych rozmiarach np. rower. Bardziej denerwujący jest kształt przegrody pomiędzy bagażnikiem a tylnymi siedzeniami, to jedynie ogranicza gabarytowo przewożone rzeczy po złożeniu oczywiście foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej denerwujący jest kształt przegrody pomiędzy bagażnikiem a tylnymi siedzeniami, to jedynie ogranicza gabarytowo przewożone rzeczy po złożeniu oczywiście foteli.

No tak... Ojciec mial to samo w Almerze sedan... Nie mogli tego inaczej rozwiazac?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,to ci sie udalo,wydales wyrok godny Walesy "

 

Jestem za a nawet i przeciw "

 

Pamietam ze nie byles co do tych zegarow przekonany a po czasie zaczyna ci sie podobac rozmieszczenie, powiem szczerze ze to tylko pierwsze wrazenie bylo dziwne, bardzo szyko sie do tego przyzwyczailem i co smieszne ale teraz nie wyobrazam sobie Auta na ktorego zegary patrzylbym przez kierownice, do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic, co do przepadania gwarancji,tez bylem przekonany ze po przerobkach mozna ja stracic ale to nie prawda , jezeli przerobek dokonuje Autoryzowany zaklad i wydaje na wmontowane czesci gwarancje zglasza sie to w Nissanie i robja kopie zaswiadczenia i jdzie to do Akt auta, tak zrobili z tempomatem ktory mi zamontowano, inna sprawa z przerobka silnika na gazowy, gwarancja na motor przepada a zastepuje ja gwarancja z tego zakladu ktory robi przerobki, nie wiem jak to funkcjonuje w Polsce ale w niemczech zalozenie tego i gwarancja to sa straszne koszta, lepiej odczekac troche i po gwarancji zamontowac to urzadzenie do gazu, chociaz po zastanowieniu nie zdecyduje sie na to , jednak te spalanie w 1.8 nie jest takie olbrzymie jak w silnikach 2.0 litrowych, trzeba tylko jezdzic lagodniej a raczej wolniej, pozdrawiam i czesc

 

Ps pozdrawiam i jestem ciekawy czy bedzie jakis zlot w sierpniu? zatydzien zaczna sie przygotowania do urlopu i skonczy sie przesiadywanie przed komputerem , czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na przyklad podoba sie sprawa rozmieszczenia zegarow ale tez sprytne umieszczenie radia w tej srodkowej czesci takjakby w nodze dobudowanej do armatury, pozatym trudno to ukrasc a nikomu sie nie przyda wytargane z korzeniami, osobiscie mi sie to bardzo podoba, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede chcial kupic nowa fure to na bank nie bedzie to p12,a fe :P francuzki shit w srodku :/ no chyba ze sprowadze z japoni,o ile tam montuja swoje silniki :D nie jestem rasista,ale asfalt powinien lezec na swoim miejscu :D btw. wole kupic p11 gt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede chcial kupic nowa fure to na bank nie bedzie to p12,a fe :P francuzki shit w srodku :/ no chyba ze sprowadze z japoni,o ile tam montuja swoje silniki :D nie jestem rasista,ale asfalt powinien lezec na swoim miejscu :D btw. wole kupic p11 gt

De gustibus non disputantum est... Jak widać po komentarzach, to raczej tam, gdzie jest wiecej francuskich czesci (czyli silnik) jest wiekszy spokój... Swoją drogą szkoda, że P11.144 nie robili już GT... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...