Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Testujemy, prosimy o szczere opinie, silnik, typ


Gość djepp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo szyko sie do tego przyzwyczailem i co smieszne ale teraz nie wyobrazam sobie Auta na ktorego zegary patrzylbym przez kierownice, do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic.

 

Cześć

 

Co do panelu N-form to miałem dokładnie to samo. Fakt faktem że dużo czytałem o tym rozwiązaniu i oglądałem mnóstwo zdjęć i podeszłem do tego z ciekawością i dość elastycznie, także u mnie to przeszło płynnie. Ciekawe jest to że narzekania są na centralnie umieszczone zegary a nikt do tej pory nie zwrócił uwagi że: chciałeś przykęcić radio - no gdzie jest radio w samochodzie za kierownicą ? :D no więc trzeba było ręką sięgnąć na środek auta, klima czy nawiew to samo - a więc kwestia przyzwyczajenia, poza tym krytykujący to rozwiązanie mówią to tak jakby trzeba było się oglądnąć za siebie i otworzyć jakieś drzwiczki :D .

Acha, jedyny minus - pasażer obok (jak i ci z tyłu) widzi z jaką prędkością jedziesz :D Ciekawe jest to że jeżdzę czasami również innymi samochodami i zupełnie mi to nie przeszkadza że zegary są za kierownicą. W sumie - kwestia gustu i przyzwyczajenia. Mój kumpel skwitował to tak - telewizor w samochodzie - do czego to już dochodzi. :D:D

 

A co myślicie o nowym interface'ie w N-form od 2004 r ? Dla mnie trochę zbyt plastyczny i taki "ikonowaty" - choć są znaczne udogodnienia.

 

Pozdrowienia

Drek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,do obslugi radia , CD, Klimy mam pilota przy kierownicy,zegary sa skierowane bokiem do mnie tak ze mi to odpowiada,moge sie wygodnie rozlozyc na fotelu i jechac swobodnie do Polski,tym bardziej ze wbudowano mi Tempomat, ktorego tez obsluguje przy kierownicy, wygoda, mam problemy z kregoslupem i ciagle dociskanie gazu powoduje zdretwienie prawej nogi, ale to juz Historia,z tym masz racje wszystko jest kwestia gustu, co do nowej Primery to zmieniono tylko szate graficzna i dodano kolorowy obraz z kamery, z tym masz tez racje troche przesadzili,Auto sluzy do jazdy a nie do ogladania kolorowych filmow, osobiscie nie mam nic przeciwko temu ale ta kolorowa szata graficzna nie przypada mi do gustu, owszem piloty przy kierownicy sa bardzo funkcjonalne , szerokie przyciski, ale mojego tez sie obsluguje bezproblemowo, w sumie jestem zadowolony , ale w przyszlosci przejde na Toyote Prius, rozgladam sie i mowiac szczerze ona mi sie podoba, zwlaszcza spalanie, polaczenie z silnikiem elektrycznym zdaje egzamin, pozdrawiam czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Melek"

 

Cytuje za przedmowca

 

]Jak bede chcial kupic nowa fure to na bank nie bedzie

to p12,a fe :P francuzki shit w srodku :/ no chyba ze sprowadze z japoni,o ile tam montuja swoje silniki :D nie jestem rasista,ale asfalt powinien lezec na swoim miejscu :D btw. wole kupic p11 gt[/quote

 

tak napisales? czesc, zachodze w glowe i za cholere nie moge skojarzyc o co ci chodzi z tym asfaltem,co ma piernik do wiatraka? czy myslisz ze Francja to afrykanskie panstwo? czy Anglia gdzie sa robione a raczej skladane P12 ma cos wspolnego z Asfaltem? jezeli ten twoj link nie ma rasistowskiego charakteru to moze bedziesz tak dobry i powiesz mi jak to rozumiec ? nie potrafie zrozumiec jak wszyscy przeszli obok takiego stwiedrdzenia bez komentarza, wstrzymaj sie z takimi okresleniami albo zaloz swoj temat w ktorym mozesz wyglaszac takie poglady, mysle ze wszyscy sie ze mna zgodzicie? jezeli jestescie przeciwnego zdania to mozecie sie wypowiedziec na ten temat , nie wierze ze nie ruszyly was takie sformolowania , tyle sie mowilo na temat kolezenstwa i nic? sam mam radykalne poglady ale nie upowaznia mnie to do pisania podobnych glupot,pozdrawiam i zegnam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze wszyscy sie ze mna zgodzicie?

Ja się z Tobą zgadzam, ale chciałbym, Melek, żebyś nam wytłumaczył o co chodziło w metaforze (bo to chyba nie było dosłowne):

asfalt powinien lezec na swoim miejscu

Mam nadzieję, że moja interpretacja jest błędna... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, po pierwsze wiekszosc aut jest skladanych z podzespolow wyprodukowanych w innych panstwach, nawet Mercedes ma czesci z Japoni na przyklad, chcesz sprowadzac auto z Japoni? i co myslisz ze w fabryce Japonskiej obnizajac koszta produkcji wsadzaja drogie Japonskie czesci? renault wykupil pakiet wiekszosciowy w nissanie i bedzie zasmiecal go juz caly czas ale twoje wypowiedzi na temat asfaltu na ulicy nie trzymaja sie kupy? czy ty tego czlowieku nie rozumisz? podobno mieszkasz we Wloszech? i masz takie poglady? czy tobie bedzie milo jak byle kto powie ci ze jestes przybleda z Polski i zasmiecasz Wloski rynek , dziwie sie ze mogles cos takiego napisac, ten twoj komentarz jest bez sensu ,z twojch linkow widze ze jestes sceptykiem, kup sobie fiata takie jest moje zdanie , przeczytaj wszystkie linki i bedziesz wiedzial o co chodzi w tym temacie, a napewno nie o to kogo i gdzie nalezaloby polozyc,nie raz bylem we Wloszech i pierwszy raz sie spotykam z takimi slowami ktore napisales, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze wszyscy sie ze mna zgodzicie?

Ja się z Tobą zgadzam, ale chciałbym, Melek, żebyś nam wytłumaczył o co chodziło w metaforze (bo to chyba nie było dosłowne):

asfalt powinien lezec na swoim miejscu

Mam nadzieję, że moja interpretacja jest błędna... :?

 

 

Obawiam sie ze nie jest bledna,jak dlugo piszemy o zasmiecaniu Nissana przez Francuzow ?, pierwszy raz spotkalem sie z takim potraktowaniem Francuzow, a mam duzo Francuzkich przyjaciol, mieszkam 20 km. od Francji, mysle ze nie byliby zachwyceni ze ktos ich chce klasc na asfalcie , czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki? Raczej posty hehehe mowisz o podzespolach czesci malo istotnych,a tu mowa o sercu maszyny,silniku.Na polnocy wloch rasizm widac golym okiem i to jak jestesmy tu traktowani to bajka na inny topick.Ja pisze o komponetach samochodu nie ludziach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sie chyba nie rozumimy i piszemy o dwoch odrebnych sprawach, moze ty powinienes czlowieku zmienic Fanklub Nissana na jakas organizacje neofaszystowska ? ,gowno ? a czym ty jezdziles w zyciu lub jezdzisz do tej pory,zajrzyj pod maske,twoje uwagi , zarty sa nie na miejscu,jestem niemcem, mature robilem w Polsce szkole pomaturalna w Niemczech, dziwne ale ja sie nie spotkalem z objawami skrajnej glupoty, bo tak traktuje twoja wypowiedz,zanim cos napiszesz to zastanow sie przez moment, i odsylam cie do tematu P 12 tam dowiesz sie opini o Francuzkich Autach, lub wroc do poczatku i przeczytaj wypowiedzi innych, dowiesz sie ze zdania co do tego gowna , jak twierdzisz , sa podzielone a co najsmieszniejsze wszyscy narzekaja na Japonskie motory 2.0 litrowe benzyna,jezeli chcesz cos napisac to pisz madrze jezeli nie potrafisz to zaloz temat jak sie traktuje ludzi we Wloszech, jezeli jestes taki bystry to powiem ci ze w niemczech mieszka ok. 1.5 miliona Wlochow ale jeszcze nie spotkalem sie z takim podejsciem do tematu jak twoje,co miales na mysli podejrzewam ze sam nie wiesz piszac te slowa,twoj sceptyzm i brak obiektywizmu zabardzo sie rzucaja w oczy , powtarzam kup sobie Fiata,albo popytaj sie klubowiczow co sadza o Nissanie , jest bardzo malo osob ktore maja podobne zdanie do twojego, szukalismy alternatywy do Nissana ale wchodzi w rachube tylko Toyota i Mazda, chcesz zobaczyc akcjonariuszy tych firm? dowiedziec sie kto ma pakiety wiekszosciowe, i jakie czesci sa w srodku? poczytaj troche na ten temat, wtedy podyskutujemy, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan + francja = shit i to wyjdzie,a wtedy bedziecie plakac hehehe :D

 

kto bedzie plakac? o czym ty do cholery mowisz? w jakim ty jestes Fanklubie , jakie ty masz zdanie o nas ktorzy maja Nissany? a ty nie zaplaczesz? powtarzam kup fiata i daj spokoj Nisanowi, mysle ze wszyscy sie ze mna zgodza, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki? Raczej posty hehehe mowisz o podzespolach czesci malo istotnych,a tu mowa o sercu maszyny,silniku.Na polnocy wloch rasizm widac golym okiem i to jak jestesmy tu traktowani to bajka na inny topick.Ja pisze o komponetach samochodu nie ludziach :P

 

A tak pozatym to co ty szukasz we Wloszech? jestes w swojm kraju? mieszkam w Baden Baden jezeli sie orientujesz gdzie to jest ? i ile kilometrow dzieli mnie od Wloch, ? gdzie spedza wiekszosc mojch przyjaciol urlopy? jeszcze nigdy sie nie spotkalem z takim traktowaniem turystow z Polski lub Niemiec , zeby mozna bylo im zarzucic rasizm, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan + francja = shit i to wyjdzie,a wtedy bedziecie plakac hehehe :D

Ja mimo wszystko wolę jeździć samochodem z dynamicznym i porządnym dieslem, o którym wszyscy mowią, że jest shit, niż męczyć się z kiepskim dieslem produkcji japońskiej, który wszyscy chwalą! Ostre słowa, ale taka jest prawda! Diesel 2,2 Di do dobrych nie należał. Co z tego że jest niezawodny, skoro dynamiką nie grzeszy, a i spalanie ma wysokie! Według mnie Nissan za dużo montuje części francuskich, ale montaż 1,9 dCi do Primery, 2,2 dCi do Primery i X-Triala i 2,5 dCi do Pathfindera był strzałem w dziesiątkę! Mówcie co chcecie, ale Nissan pozostał w tyle w robieniu silników diesla nie tylko za producentami europejskimi, ale niestety także za japońskimi. Bo 2,4 i-CTDi Hondy, czy D-4D Toyoty to na prawdę udane konstrukcje. Kooperacja z tymi firmami odpada, bo są głównymi konkurentami. Pewnie, że Nissan mógł zatrudnić świetnych inżynierów, ale wtedy mojego taty nie byłoby na pewno na niego stać. Cena Accorda i-CTDi raczej nie zachęca... A seria dCi jest na prawdę udaną serią. Zastanów się najpierw, Melek, bo tutaj wchodzi (wbrew pozorom) na prawdę wiele osób i mogą oni pomyśleć, że wiesz to z doświadczenia. A, delikatnie mówiąc, mało wiesz.

A więc powiem jeszcze raz:

stała współpraca Nissana i Renault: NIE

silniki dCi w Nissanach w zamian za układ napędu 4x4 w Kangoo TAK

Peace!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale w przyszlosci przejde na Toyote Prius, rozgladam sie i mowiac szczerze ona mi sie podoba, zwlaszcza spalanie, polaczenie z silnikiem elektrycznym zdaje egzamin, pozdrawiam czesc

 

Ee no, nie rób tego :D . Co do Priusa to zdania są podzielone. Jedno jest pewne - przyszłość będzie należała do napędów hybrydowych, także podejrzewam że Nissan też coś wypuści (moje marzenie oczywiście Nissan Primera, dajmy na to P17 :D:D ).

 

Nie przesadzajcie z tymi Francuzami i nie umieszczajcie takich komentarzy (shit, gówno, asfalt), bo po co, ja niedawno słyszałem opinię (od takich co się znają :wink: ) że Nissan nie miał dobrego Diesla i dlatego wziął Comon Raila od Francuzów - nie komentuję tego - niech się wypowiadają mechanicy czy inżynierowie :D ), myślę że trzeba się powoli przyzwyczajać że podzespoły będą pochodzić z różnych krajów. Weźmy mojego Nissiego - marka japońska, silnik francuski + parę innych części, coś tam też było składane w Anglii, opony mam Dunlopy - a więc niemieckie, a kierowca - z Polski :D:D:D . A swoją drogą renomowane marki niemieckie zaczynją przenosić np. produkcję skrzyń biegów do Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, sluszna racja,co do Priusa to zaskoczyla mnie jego konstrukcja a zwlaszcza zuzycie paliwa, i tak po nitce do klebka zobaczylem modele z 2005 roku i bylem zaskoczony, tez jest wszystko w srodku nawet z 7" wyswietlacz, Auto jest troche za male jak na moja rodzine, powaznie to poczekalbym na Avensis lub Mazde 6 z ulepszonym silnikiem, pozdrawiam i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaznie to poczekalbym na Avensis lub Mazde 6 z ulepszonym silnikiem, pozdrawiam i czesc

Avensis ma kapitalnego diesla 2,2 D-4D 180!! 177 KM!! Potęga! :wink: Nie wiem, może nie lubisz diesli, ale to na prawde jest super... Tylko cena... U nas w podstawowej wersji 115 tys. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, Bastek tez ma racje zauwazcie ze wszyscy sie skarza na duze silniki Nissana, ja z 1.8 jestem zadowolony, z Sunny tez bylem palil malo i 10 lat jezdzil bezawaryjnie az do wypadku, zaparkowal mi jeden bohater w bagazniku, co do silnikow to czytalem ostatnio ze Peguot i Citroen , a takze Renault maja dobre diesle , przed nimi jest tylko jak sobie dobrze przyominam Mercedes, Pasatowski jest tez w pierwszej 5, mysle ze wspolpraca inzynierow we Francji jest duza, zobaczcie jak ten kraj potrafi bronic swojch racji, ponadto nawoluja do kupowania tylko Francuzkich Aut dlatego Niemieckie firmy skierowaly sprawe do Trybunalu europejskiego o wyjasnienie tej sprawy i ukaranie Francji, co do slownictwa uzywanego przez tego goscia to tez jestem tego zdania,sceptyzm jest u niego druga natura i za wszelka cene chce przeforsowac swoje racje, narazie jezdze Primera P12 i podejrzewam ze bede tak dlugo jezdzil az sie nie rozsypie, nie grzebie w srodku bo sie na tym nie znam , poprostu kupuje nowe Auto, pozdrawiam i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,nie mam doswiatczenia,mam prawko od kwietnia,ale od stycznia przerobilem setki forum samochodowych,opierajac swa lektore na modelach ktore mi sie podobaly i byly w zasiegu mojego portfela,wiadomo kazdy chwali swoje,wiec czytalem tylko topicki typu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaznie to poczekalbym na Avensis lub Mazde 6 z ulepszonym silnikiem, pozdrawiam i czesc

Avensis ma kapitalnego diesla 2,2 D-4D 180!! 177 KM!! Potęga! :wink: Nie wiem, może nie lubisz diesli, ale to na prawde jest super... Tylko cena... U nas w podstawowej wersji 115 tys. :?

 

 

czesc, nie jestem przeciwko Dieslom , jak wiesz to sam sie przymierzalem do kombi P12, narazie jestem zafascynowany tym silnikiem hybrydowym ,a zatem polaczeniu elektrycznosci z Benzyna lub Dieslem i tak jak pisales Bastek nie Automatykiem, tez lubie manualna skrzynie,dzisiaj jeszcze bede szukal cos dla ciebie ale dopiero w nocy, mam jeszcze pare spraw do zrobienia, mam sto pomyslow na minute przy zmianie auta, Dieslem kombi tez jezdzilem krotko ale to byl 2.2 DT, japonski i jak na Diesla to zarl jak smok,ale moze mialem pecha, kto to wie? tez spotkalem ludzi ktorzy sobie ten silnik chwala, pozdrawiam i czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... "jak naprawic" "padlo mi ..." "wczoraj wymienilem,a dzisiaj piszczy" itd. wg tego co obczytalem nissan i toyota wygladaly na najbardziej elastyczne w zamienikach oryginalow(vw,audi,mnie nie interere bo sa zasztywne),jak cos padalo to byl to wyjatek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo kto sie dopisywal "tez tak mialem",a jak byla to przypadlos ogolna,zazwyczaj byla to bzdura hehe nissan ma za***isty diesel,ale ten w p10,szkoda ze nie ewoluowal w p11 :( ten co mam fakt jest wytrzymaly,ale ogolna charakterystyka nie wyglada najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, powiem ci co zauwazylem w P12, jak jestem w Polsce to tez wydaje dziwne dzwieki ale z chwila jak wiadena Autostrade to Auto jest spokojne i ciche ze az denerwuje ta cisza jak sie nie jedzie za szybko,Auto ma fajna prezencje i nie wszyscy sa przeciw, ma pare fajnych bajerow,i jest pojemne a o to mi chodzilo,zrobilem juz 38.000 km. i jak narazie to same blachostki,mam je od 2 dnia rejestracji,jeen dzien bylo zameldowane na Autohaus, jak narazie to nie zaluje ze je kupilem, czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,nie mam doswiatczenia,mam prawko od kwietnia,ale od stycznia przerobilem setki forum samochodowych,opierajac swa lektore na modelach ktore mi sie podobaly i byly w zasiegu mojego portfela,wiadomo kazdy chwali swoje,wiec czytalem tylko topicki typu ...

Ale tu nie chodzi o doświadczenie jako kierowcy!! Bo to tutaj jest akurat mało ważne! Dynamikę i elastyczność czy spalanie potrafi 9 - letnie dziecko zauważyć!! Tu chodzi o orientowanie się w motoryzacji ogólnie pojętej! A tak swoją drogą, to (już zupełnie bez ironii) podaj mi linka do forów polskojęzycznych, w których opisują problemy z dCi. Tak na przyszłość chciałbym wiedzieć...

Peace! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo kto sie dopisywal "tez tak mialem",a jak byla to przypadlos ogolna,zazwyczaj byla to bzdura hehe nissan ma za***isty diesel,ale ten w p10,szkoda ze nie ewoluowal w p11 :( ten co mam fakt jest wytrzymaly,ale ogolna charakterystyka nie wyglada najlepiej

 

 

slownictwo masz faktycznie nie nadajace sie na forum,jestes od stycznia na roznych forum? dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...