Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskazania termometru


wujek abdi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jak szybko reaguje u was termometr wskazujący temperaturę zewnętrzną?

Parkuję w garażu pod budynkiem, więc i zimą i latem jest spora różnica temperatur. W mojej 12-letniej Vectrze po wyjeździe z garażu termometr reagował od razu, wyświetlana temperatura rosła lub malała "w oczach" - po ok. 200-300m miałem już mniej więcej prawidłowe wskazanie.

Tymczasem w QQ trwa to chyba wieki - muszę przejechać co najmniej ze 2 km, żeby wskazał w przybliżeniu prawidłową temperaturę.

A i tak jakoś średnio ufam tym wskazaniom, przynajmniej przy krótkich przejazdach..

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że w instrukcji jest napisane reakcja czujnika na zmiany temp zewnętrznej odbywa się z opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, nikt nie wymaga żeby to było 5 sekund. Ale mimo wszystko wydaje mi się, że w innych samochodach idzie to dużo szybciej.

 

Pytam jednak czy u was też tak jest (czyli znów TTTM) czy też tylko u mnie się tak to dłuży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie też się tak długo czeka na prawidłowe wskazanie, w moim starym samochodzie miałem termometr elektryczny kupiony w tesco i tam wskazanie temp. bylo na bierząco. Ciekawe czy w zimie jak temp spadnie miejscami do 0 i zrobi się gołoleć na jakimś odcinku drogi to termometr w nissanie jeszcze przez kilka kilometrów bedzie pokazywał temp. dodatnią i nie sygnalizował zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zszedlem do garazu zeby zobaczyc jaka mam temperature po pol godziny wjzadu do garazu w ktorym tez jest chlodno. Efekt - 31 stopni. Co prawda to nie to samo co wyjazd na zimnym silniku, ale byc moze tu jest niuans konstruktorski - czujnik moze byc umiejscowiony w bardzo glupim miejscu (np bardzo blisko silnika, lub gdzies gdzie powietrze nie dochodzi na biezaco). Elektronice i tak nigdy nie wierze - jezdze na intuicje, a nie na to co pokazuja mi kontrolki (no chyba ze sie np kontrolka oleju zapali ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie czujnik temperatury zewnętrznej jest umiejscowiony w Qashqaiu w mało fortunnym miejscu. Podczas obecnych upałów wyświetlacz pokazywał w pewnym momencie 51 st. C, gdzie w innym samochodzie zaparkowanym obok było 32 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość janusz-pawlak

To jest rozbudowany algorytm, powiązanie z klimą itp.

Wygląda na to, że priorytetem jest pomiar temperatury powietrza wlatującego do auta podczas jazdy

a nie temperatura powietrza wewnątrz pojazdu.

 

Opis sposobu pomiatu temperatury i umiejscowienia czujnika jest w pliku w

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/70585-problem-z-ogrzewaniem-w-qq2-20dci-4x4/

 

szukać należy w rozdziale OAT Sensor

 

Doczytałem trochę.

Podczas postoju de facto temperatura nie jest mierzona.

Temperatura zewnętrzna jest mierzona w przepływie powietrza wlatującego.

Sterowanie klimą jest z temperatury zewnętrzej, czujnika nasłonecznienia oraz pomiaru

temperatury powietrza wewnętrznego w wymuszonym przepływie w specjalnym kanaliku.

 

jp

Edytowane przez janusz-pawlak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam to samo - o 2 st temp. zawyżona, porównywalem z Seatem.

Dwa auta stoją przez noc obok siebie, w południe na jednym minus 4.5- opel, na drugim minus 2- QQ+2.

 

Co bedzie w okolicach 0?

Już zamarzanie, czy topnienie wg QQ?

Na szczęście mruga przy +3 więc mieści się w odchyłce.

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie ten czujnik. W innych autach pomiary były dokładne i w miarę bieżące a tu? Szkoda gadać!(raczej pisać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze coś ciekawego - wsiadam dzisiaj w garażu do auta ( obecnie jeszcze polo 07' ) termometr pokazuje twardo -9.0st wyjechałem tylko za bramę garażu wskaźnik pokazuje -7.5 :) po prostu jaja jak berety

 

 

 

* garaż blaszany więc temperatura w miarę możliwa ale ta różnica temp. po przejechanych 4 metrach

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

A był może ktoś z Was w serwisie z tym tematem, ja mam QQ 1.6 Acenta z marca 2011 i objaw jest identyczny, na dworze ok 14 a termometr pokazuje 6.

Przy takich wskazaniach źle działa klimatyzacja.

Pytam o Waszą wizytę w serwisie bo sam mam do najbliższego ok. 100 km i jakoś nie mogę się zebrać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę, że jadąc ostatnio autostradą sprawdziłem, że wskazania pokładowe pokrywały się w 100% ze wskazaniami temperatury powietrza 3 kolejnych tablic elektronicznych przy drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę, że jadąc ostatnio autostradą sprawdziłem, że wskazania pokładowe pokrywały się w 100% ze wskazaniami temperatury powietrza 3 kolejnych tablic elektronicznych przy drodze ;)

 

Rozumiem w takim razie, że nie masz garażu ani nie parkujesz na noc tuż przy autostradzie :lol:

Termometry w QQ nie ściemniają w ogóle i zawsze, tylko na ogół strasznie wolno reagują na zmianę temperatury np. przy wyjeździe z garażu, w duże upały albo mrozy.

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat. Jak zmusić termometr do działania?

Odebrałem 3 dni temu QQ+2 i dopiero poznaję jego "ukryte" funkcje. Z braku czasu, w końcu dziś zacząłem czytać instrukcję. Na wyświetlaczu (w instrukcji) jest termometr. U mnie (w aucie) nie ma. Nie znalazłem opisu, w jaki sposób można go włączyć/wyłączyć? Czy można to jakoś zrobić, czy należy jechać do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest pokazane jak włączyć mruganie wskazania termometru w okolicy 0 stopni C (ostrzeżenie o możliwości poślizgu).

Sama wielkość powinna być wyświetlana cały czas i to chyba we wszystkich wersjach.

Sugeruję kontakt z dilerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wchodzisz w menu (settings) następnie ustawienia zegara, SET CLOCK, ON zegar włączony lub OFF wyłączony.

 

I na podstawie aktualnej godziny i pory roku widocznej przez szyby możemy obliczyć sobie temperaturę zewnętrzną. :D

Dokładniejsze obliczenia są możliwe gdy mamy wersję ze szklanym dachem bo widać stan zachmurzenia. :D :D

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc/chęć pomocy. Termometr powinien działać cały czas

- nie da się go wyłączyć. Dzwoniłem do serwisu - kazali przyjechać :rolleyes2:

W międzyczasie okazało się, ze nie działa spryskiwacz tylnej szyby :(

Zastanawiam się czy już jechać, czy poczekać aż coś jeszcze wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

 

Jak szybko reaguje u was termometr wskazujący temperaturę zewnętrzną?

Parkuję w garażu pod budynkiem, więc i zimą i latem jest spora różnica temperatur. W mojej 12-letniej Vectrze po wyjeździe z garażu termometr reagował od razu, wyświetlana temperatura rosła lub malała "w oczach" - po ok. 200-300m miałem już mniej więcej prawidłowe wskazanie.

Tymczasem w QQ trwa to chyba wieki - muszę przejechać co najmniej ze 2 km, żeby wskazał w przybliżeniu prawidłową temperaturę.

A i tak jakoś średnio ufam tym wskazaniom, przynajmniej przy krótkich przejazdach..

 

Czy ktoś może wie,gdzie jest umiejscowiony czujnik temperatury zewnętrznej w QQ ?

podkreślam zewnętrznej, a nie ten do pomiaru temp. wewnętrznej na potrzeby klimy.

 

Ja mam te same spostrzeżenia, tzn. muszę przejechać kilka kilimetrów, w czasie ok. 10min aby temperatura po wyjeździe z garażu+ 21st obniżyła się na wyświetlaczu do rzeczywistej temp. zewnętrznej +10st.

Może dałoby się ten czujnik gdzieś przemieścić aby lepiej pokazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury zewnętrznej jest umieszczony prawie za logo Nissana z przodu.

Moim zdaniem to bardzo niefortunne miejsce blisko chłodnicy itd.Po za tym nie pokazuje temperatury gruntu a to jest najważniejsze w okresie jesienno-zimowym.

W niektórych samochodach innych marek czujnik jest montowany w lusterku bocznym.

Np Fabia ma czujnik zamontowany przy lewym halogenie i to jest moim zdaniem najlepsze miejsce - wpływ temperatury komory silnika jest najmniejszy bo ciepłe powietrze idzie do góry i blisko powierzchni drogi, żeby wykryć gołoledź.

Edytowane przez darek3759
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony umiejscowienie nie jest takie bez sensu. Jak auto jedzie, pada na niego powietrze z zewnątrz (wlot powietrza do chłodnicy) a dodatkowo nie jest obarczony błędem rozgrzania w słońcu. Porównując wskazania tego czujnika z temperaturami pokazywanymi na tablicach informacyjnych przy niektórych drogach, zawsze stwierdzałem, że są dość precyzyjne. Czasem miałem wątpliwości - bo na zewnątrz wydawało się ciepło a czujnik wskazywał np. 17 stopni. Pomiar przenośnym termometrem potwierdzał wynik czujnika. Po prostu stojąc w na słonku subiektywne odczucie temperatury były zupełnie inne. Można dyskutować o rozmieszczeniu czujników w różnych samochodach. W moim odczuciu w Nissanach nie jest złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ten czujnik to tragedia, czekac na zmiane po wyjezdzie z garazu czeka sie wieki, umiejscowienie wg mnie za wysoko, przeciez jego glowne zadanie to ostrzeganie przed gololedzia wiec powinien umieszczony byc jak najnizej. u mnie blad przy rozgrzaniu promieniami slonecznymi wystepuje i jest znaczny.

Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...