Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej wlać do słoneczka?


Gość magdusia25gw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdusia25gw

Witam, chociaż może powinnam zacząc od krzyku POMOCY!!!

Własnie kupilam Nissana Sunny 1,4 rocznik 1992, to moje pierwsze autko kompletnie sie nie znam na samochodach a juz na takich szcególach jak oleje, paski, swiece to juz kompletnie, dlatego prosze pomozcie...

 

1. jaki mam wlac do niego olej? ile tego oleju ??co ile do zmieniac???

2. jesli chodzi o paliwo, to jak mi sie zapali na stale czerwona kontrolka od paliwa to ile moge jeszcze przejechac bez stresu?

3. o co chodzi z tym silnikiem na łancuszku? czy jego tez trzeba wymieniac i co jaki czas?

 

Moze to glupoie pytania, i powinnam sie zapytac poprzedniego wlasciciela ale on sie zajmuje tylko sprzedaza aut, nie jezdzil nim i nie wie co i jak:( poki co autko sie sprawuje dobrze (odpukac) mimo nie najmlodszego wieku, nic nie puka, nie stuka, silnik pracuje cichutko, ale na co powinnam sie nastawic, ze bedzie do wymiany??? ma przejechane ponad 267 tys km...prosze pomozcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy zobacz czy jakiejś karteczki nie ma z opisem oleju pod maską czy lusterko

 

jakby co Valvoline 10w40 półsyntetyk ...

 

łańsuszki jak sie nie tlucze to ok ale i tak mi się np urwał :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Ci sie urwał ? :D

 

Mi dzwoni ... ale mechanik odradzil wymiane bo raz że

za dużo pieprzenia , a dwa to ponoć 400tyś się robi na łańcuchu ... :)

 

 

A co do oleju , wymiana filtra obowiazkowa ! wez np z bosha

niewiele drozszy a nie bedzie Ci uciekać olej z kanalików -

efekt przez pierwsze 5 sek staru silnika chodzi jak diesel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

Co do oleju to jak nie ma karteczki przyczepionej gdzieś do akumulatora z informacją jaki olej był ostatnio wlewany, to wlej cokolwiek poza tanim olejem z hipermarketu, nie warto też do tego silnika wlewać drogich olejów syntetycznych. Polecam jakiś orlen albo lotos 15W-40 albo lepiej 10W-40 cena z wymianą i filtrem nie powinna przekroczyć 100zł. Wymiana jest co ok 10tys km lub jeśli jeździ się mało to co rok (jak zmienisz po 15 tys albo po 1,5 roku to też nic się nie stanie).

 

Na rezerwie przejedziesz ok 80 km (jak będziesz jechać ostro to 50 a jak spokojnie na trasie to ponad 100).

 

Łańcuch jest lepszy o tyle, że wymienia się go rzadko. Problem w tym, że Twój samochód może mieć już trochę na liczniku i może wymiana będzie potrzebna (do 300 tys km nie powinno być problemów z łańcuchem). Jeśli po odpaleniu słyszysz z silnika stukanie/brzęczenie to może to być łańcuch do wymiany ale w takiej sytuacji lepiej najpierw spróbuj wymienić filtr oleju, który czasem powoduje podobne objawy (wymiana filtra to 20-30 zł a wymiana łańcucha to ponad 1000 zł).

 

ps

Też mam sunnyego z 92 i jak dotąd nic się nie zepsuło więc jeśli nie trafiłaś jakiejś powypadkowej padaki, to powinien Ci wiernie służyć przez długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdusia25gw

OK:) dzieki wiekie Panowie, naprawde mi pomogliscie bo ja jesli chodzi o samochodowe tematy to jestem daleko w czarnym lesie niestety:(

A co do mojego słoneczka, to jak dla mnie chodzi cichutko, niby rocznikiem juz nie mlody, ale byl sprowadzony z niemiec 5 lat temu podobno byl garazowany i to chyba prawda, bo zadnej rdzy na nadkolach ani ogolnie nie widac, biegi wchodza dobrze, z ruszaniem nie ma problemow, przyspieszenie tez ma ok:)

kupilam ten olej 10W/40 i filtr jutro jade do mechanika wymienie caly, chociaz niby poziom oleju na bagnecie jest ok, to jednak wole nieryzykowac:)

 

Dzis w koncu wyjezdzilam bak do dna (chociaz kolega mowi ze nie powinnam bo to sie pompa paliwowa moze spalic czy cos) ale teraz w koncu moze bede wiedziec ile on faktycznie pali, na starym filtrze i oleju pewnie wiecej niz na nowym, wiec miejmy nadzieje bedzie lepiej, bo poki co z moich obliczen wynika ze na 10 litrach zrobilam ok 130 km... wiec chyba pali wiecej niz bym chciala...a facet od ktorego kupowalam mowi ze pali 5-5,5 w trasie i po miescie od 6-7l takie sa fakty Panowie czy wciskał mi dobry kit???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem do nie do końca kit. Ale raczej wziąłbym poprawkę na ludka. Co do trasy to ma racje. Jak nie ciśniesz w pedał to może tyle wyjść. Raz mi się udało pon 6l/100km, ale jechałem z malutkim dzieckiem brata

 

Jak jakieś problemiki z autem to z chęcią służę miłą pomocą.

Jesteśmy z jednego miasta i jak potrzeba to wal jak w dym. Nie ze wszystkim trzeba do mechaniora

Jakby co to na priv.

Oczywiście zapraszam na http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67314-lubuska-grupa-nkp/

Będę zobowiązany

Edytowane przez solar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie wyszło 7.7 l wiec nie tak tragicznie

jak posmigasz do końca baku to pompka może paść ... jak dla mnie odpowiedzią na spalanie to tylko LPG co do łańcucha to mi się tłukł i się w końcu urwał w SR20DEH z 2000 roku przy przebiegu 160kkm !!! myślalem że pompa wspomagania się kończy :mellow: a teraz przez brak masy na silniku mechanicy upalili ECU WRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdusia25gw

spalanie wyszło 7.7 l wiec nie tak tragicznie

jak posmigasz do końca baku to pompka może paść ... jak dla mnie odpowiedzią na spalanie to tylko LPG co do łańcucha to mi się tłukł i się w końcu urwał w SR20DEH z 2000 roku przy przebiegu 160kkm !!! myślalem że pompa wspomagania się kończy :mellow: a teraz przez brak masy na silniku mechanicy upalili ECU WRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR :devil:

 

 

:) nie no poprostu czarna magia, TOFU jak ty policzyłeś to spalanie u mnie?

 

Z tym spalaniem do nie do końca kit. Ale raczej wziąłbym poprawkę na ludka. Co do trasy to ma racje. Jak nie ciśniesz w pedał to może tyle wyjść. Raz mi się udało pon 6l/100km, ale jechałem z malutkim dzieckiem brata

 

Jak jakieś problemiki z autem to z chęcią służę miłą pomocą.

Jesteśmy z jednego miasta i jak potrzeba to wal jak w dym. Nie ze wszystkim trzeba do mechaniora

Jakby co to na priv.

Oczywiście zapraszam na http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67314-lubuska-grupa-nkp/

Będę zobowiązany

 

 

:) SOLAR dzięki za chęci i napewno sie jeszcze odezwe, bo pewnie nie raz pomoc bedzie potrzebna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość momopole

te 7,7 spalanie to taka norma na początek, później zejdziesz do około 7-7,2 w mieście też miałem takie na początku przygody ze "słoneczkiem"

pochwale się że z Opola do Koszalina spalił mi średnio 5,8 (dwójka dorosłych + bagaże na 14 dni nad morze) teraz spala mi w oklicy 6,7 w mieście

co do oleju to ja leje Mobil 1 półsyntetyk 10W 40 a filtr kupuje u dealera bo miałem "pecha" z nie oryginalnym że zaczęło szumieć z okolicy łańcuszka (doczytałem na forum że to może być jakiś ch** filtr) po wymianie oleju i filtra szum ustał, przy wymianie warto jeszcze kupić (u dealera koszt około 5 pln) miedzianą uszczelkę pod nakrętkę spustu oleju koszt nie wielki a jednak daje gwarancję że nie będzie kapał olej, olej wymieniaj najlepiej co 10 tys. km lub co rok (warto pilnować tego bo łańcuch nie lubi starego zużytego oleju)

Edytowane przez momopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magdusia25gw

Proporcja

 

10 l --- 130km

X l ----100 km cztli po skosie 10 L x 100 / 130 km ..... 1000 podzielone przez 130

 

 

Dzieki Tofu za pomoc i za lekcję matematyki przy okazji;) bo ja typowa humanistka jestem i jak widze cyferki to mi niedobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy ja na bieżąco sprawdzam spalanie wiec mi utkwiło choć jakieś takie zapędy do matmy miałem ,, poprostu słaba pamięć do tysiąca humanistycznych rzeczy wiec wiesz i tak i tak ,...

 

jak masz jakieś jeszcze problemy to chętnie odpowiadamy nie ma co się krępować po to my tu jesteśmy ,,, Pozdrawiam ,, :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...