Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] benzyna 1.8 rok produkcji >2002


milsa666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie bić!!!!!!

 

Pytanie od laika. Nastraszyli mnie dzisiaj mechanicy. Przy okazji montażu podnośnika szyb elektrycznych podzieliłem się problemem drgającego sprzęgła. Drży tylko w początkowej fazie przyciskania.

Diagnoza (po analizie sprzęgła, oraz sposobu zachowania się samochodu po wyłączeniu silnika) - prawdopodobnie kołodwumasowe pada (przebieg 40 tys.!!!!).

 

Stres pomieszany z wkur... taki młody samochód i coś takiego! Szukanie po forach, sklepach internetowych... Szukałem i znalazłem koła tylko do wersji diesla.

 

No i teraz pytanie za 100pkt. czyżby kołodwumasowe wymyślono tylko do diesli, żeby poprawić kulturę jazdy? A silniki benzynowe, a konkretnie moja wersja 1.8 116KM, posiadają "klasyczne" koło i sprzęgło?

 

Nie mogłem nigdzie w necie znaleźć informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie diesle mają koła dwu masowe. Zmień mechaników, bo to jacyś laicy wyłudzający kasę!!! :rofl:

PS: W dwu masach długość użytkowania nie zależy od wieku tylko od przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zadzwoń do nich i spytaj ile za wymiane i części. :)

 

A tak poważnie to tylko diesle mają dwumase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie

 

- że zależy od przebiegu to podejrzewałem (napisałem, że przebieg 40tys.)

- wczoraj w nocy dokopałem się w serwisówce, że silnik typu QR, 2.0 benzyna też ma dwumasowe. Natomiast w przypadku wersji z niższymi pojemnościami (wersje QG) o kole nie ma wzmianki.

 

No to ulżyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko diesle mają koła dwumasowe,w benzyniakach są równierz stosowane,np.P12 z 2 litrowym silnikiem,audi 80 quatrro,bmw e30,e36. Często od opcji wyposarzenia np,czy samochod ma klimę czy nie to wkładali dwumase,ale w 1,8 qg18de koła dwumasowego niema,normalne sprzęgło występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...