Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Temperatura wzrasta - termostat w Nissan Murano


Gość procar

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam problem z temperaturą w Nissan Murano 2005 rok. W mieście, nawet stojąc w korkach temperatura silnika jest ok. Dwa wentylatory włączają się. Ale jeżeli wyjadę np. na autostradę i jedę z prędkością 160-180 km/h zaczyna wzrastać szybko temperatura prawie do poziomu H, wtedy odczuwam spadek mocy (ale to chyba normalne) i jak zwolnię zaraz temperatura wraca do normy. Czy to może termostat czy uszczelka pod głowicą czy coś innego. Mam też ostatnio wrażenie, że przy starcie czuję w pierwszej fazie spadek mocy? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć, Twoje objawy wskazują na padniętą uszczelkę, kompresja przenika do płynu chłodniczego,zapewne węże są twarde. Być może się mylę,ale miałem podobny problem i była to uszczelka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Od kilku dni mam problem z temperaturą w Nissan Murano 2005 rok. W mieście, nawet stojąc w korkach temperatura silnika jest ok. Dwa wentylatory włączają się. Ale jeżeli wyjadę np. na autostradę i jedę z prędkością 160-180 km/h zaczyna wzrastać szybko temperatura prawie do poziomu H, wtedy odczuwam spadek mocy (ale to chyba normalne) i jak zwolnię zaraz temperatura wraca do normy. Czy to może termostat czy uszczelka pod głowicą czy coś innego. Mam też ostatnio wrażenie, że przy starcie czuję w pierwszej fazie spadek mocy? Co radzicie?

 

Od kilku dni mam problem z temperaturą w Nissan Murano 2005 rok. W mieście, nawet stojąc w korkach temperatura silnika jest ok. Dwa wentylatory włączają się. Ale jeżeli wyjadę np. na autostradę i jedę z prędkością 160-180 km/h zaczyna wzrastać szybko temperatura prawie do poziomu H, wtedy odczuwam spadek mocy (ale to chyba normalne) i jak zwolnię zaraz temperatura wraca do normy. Czy to może termostat czy uszczelka pod głowicą czy coś innego. Mam też ostatnio wrażenie, że przy starcie czuję w pierwszej fazie spadek mocy? Co radzicie?

 

Powód był banalny!!! Zbyt nisko zamontowana tablica rejestracyjna i przy upałach ponad 30C silnik się grzał!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...