Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak biegów w X-Trail


Gość jACA1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na forum ale nic nie było.. a mianowicie jadąc ze znajomym jego X-Trailem nagle auto przestało ciagnąć pomimo włączonego biegu, na każdym biegu jest to samo niby bieg jest wrzucony obroty rosną a auto stoi!!!CO TO MOZE BYĆ???wygląda to tak jak by sprzęgło było cały czas wciśniete ale to dziwne zachowanie nawet na to jak by miało sie skończyć sprzęgło przecież nie wrzycił by żadnego biegu!!zgrzytało by. Pomocy może ktoś ma jakiś pomysł!

 

czyli co?? nikt nic nie wie????a maiłem nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jaka skrzynia i silnik to ma znaczenie, u mnie w dieslu skrzynia jest na linkach i mialem raz takie zdarzenie że prowadnice mi pospadały i linka nie ciągneła wiec bigi nie wchodziły choć lewarek pracował prawidłowo. Po za tym jak by ci się skończyło sprzęgło to biegi wrzucisz i nic nie będzie zgrzytać, tylko nie ciągnie bo tarcz niema więc się ślizga, ale to tak nagle mało prawdopodobne. Mógł pójść docisk sprzęgła, lub mechanizm się zatarł i wisi sprzęgło w pozycji wciśniętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym jak by ci się skończyło sprzęgło to biegi wrzucisz i nic nie będzie zgrzytać, tylko nie ciągnie bo tarcz niema więc się ślizga, ale to tak nagle mało prawdopodobne. Mógł pójść docisk sprzęgła, lub mechanizm się zatarł i wisi sprzęgło w pozycji wciśniętej.

 

Potwierdzam, kiedyś w innym aucie padło mi sprzęgło i efekt był identyczny. Można było wrzucić biegi ale silnik był jakby na biegu jałowym - po wciśnięciu gazu mielił w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 2.2 dCI diesel a skrzynia manual oczywiście rocznik auta 2004.Jeśli coś będzie wiadomo napisze.

 

rozsypała się tarcza sprzęła.. można zamykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...