Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] FL ekran wyświetlacza (kompa) nie świeci


Gość piter77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! zgasło podswietlenie ekranu (tzn.w dzień jeszcze coś widać,w nocy całkowita ciemność),nie widzę ustawień klimatronika ,radia itd(masakra).Szukałem na forum ,ale jest tylko o podświetleniu zegarów.Wiem już jak zdemontować panel czołowy ale nie wiem co tam zastanę czy żaróweczki czy diody??? i czy takie dostanę w elektroniku !

Proszę o pomoc (mam almerkę po kilku przygodach z zasilaniem i elektryką więc mogę co nieco pomóc) N16 1,5DCI 2003R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz wymieniac cokolwiek sprawdz ustawienia wyswietlacza. moze przypadkiem albo ktos cos pogrzebal, bo jesli po wlaczeniu swiatel sciemnia to na 100 procent nie padlo podswietlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie świeci wcale tylko jak pada na ekran słoneczko to widać co na nim jest! a może jest jakiś oddzielny bezpiecznik na oświetlenie ekranu?(podswietlenie przycisków i reszta działa ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmoj panel bez zastanawiania sie

instrukcje jak to zrobic masz gdzies na forum

szukaj po moich tematach

 

zajmie ci to z 5 min... jak sie boisz to wez kogos do pomocy niech trzyma panel jak bedziesz rozpinal kostki :)

 

z tego co pamietam

to wyswietlacz jest "jakos zabudowany"

tam sa chyba jakies srobki to wykrecenia... jak rozkrecisz obudowe wyswietlacza to moze cos wiecej zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.
Mam taki problem w almera N16 po lifcie.
Posiadam wersje z dużym ekranem i jest taki problem ze nie świeci mi się podświetlenie ekranu.
Wcześniej nie świeciła mi się lewa strona było nie wyraźnie widać.
Wiec rozebralem myślałem kabelki nie łączą czy coś. I później już całe podświetlenie znikło.
Dodam że jak postukalem to pojawiało się teraz nic reaguje.
Z tyłu jest 5 zaroweczek jak je wymienić i jakie to są ?
Proszę o pomoc.
Bo te żarówki mają szkło czarne jakby przepalon

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

@gaco12 - zanim założymy nowy temat - szukamy na forum czy był już poruszany 

temat połączony z wcześniejszym 

/ mod.


Dziękuję.
Przeczytałem ten temat i nic się nie dowiedziałem z niego.
Zdjolem panel cały i nie wiem co dalej.
Tam żarówki są ale jakie to i jak wyjąć je.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...