Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycieraczki


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge sie zgodzić przynajmniej w stosunku do tego co było montowane w 2008 r. Wycieraczki oryginalne używałem przez ponad 70 tys. km!! Wymieniłem najpierw na MotoGum - ale to porażka, teraz Areo Bosha i jest ok - przynajmniej na razie.

 

Różnie z tym bywa. Na pewno zdarzają się partie lepsze i gorsze. Użytkownicy Note raczej psioczą na montowane w fabryce Valeo, bo naprawdę nie wytrzymują zbyt długo.

Tak samo jest z MotoGumem. Wielu ludzi sobie bardzo chwali ich wyroby a Ty trafiłeś akurat na słaby. Raz na wozie raz pod wozem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zna ktoś (rozumieć: używa) wycieraczki marki SWF w Qashqaiu ?? to podobno luksusowa marka Valeo - chyba w cenie bo wycieraczki do QQ kosztują bez żadnych rabatów - 175 zł, kupiłem z ciekawości do Polo wycieraczki tej marki ale mają jeden dzień więc nie wiem co mam o nich myśleć - zbierać zbierają jak nowe :) a jak długo będą zbierać to się okaże :) oryginalne przestały po 3,5 roku

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Używa ktoś tego wynalazku:

 

http://allegro.pl/plaskie-wycieraczki-kpl-nissan-qashqai-po-02-2007-i1724478370.html'>http://allegro.pl/plaskie-wycieraczki-kpl-nissan-qashqai-po-02-2007-i1724478370.html ?

 

Parę pozytywnych opinii znalazłem na forum VW, a odebrać mogę osobiście...

 

Używa ktoś tego wynalazku:

 

http://allegro.pl/plaskie-wycieraczki-kpl-nissan-qashqai-po-02-2007-i1724478370.html ?

 

Parę pozytywnych opinii znalazłem na forum VW, a odebrać mogę osobiście...

 

 

Zakupiłem je i od 2 dni użytkuje ( w deszczu ). Nie są to może wycieraczki z wyższej półki, ale z pewnością lepsze od tych montowanych fabrycznie. Na plus oczywiście też cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś tego wynalazku:

 

http://allegro.pl/plaskie-wycieraczki-kpl-nissan-qashqai-po-02-2007-i1724478370.html ?

 

Parę pozytywnych opinii znalazłem na forum VW, a odebrać mogę osobiście...

 

 

Zakupiłem je i od 2 dni użytkuje ( w deszczu ). Nie są to może wycieraczki z wyższej półki, ale z pewnością lepsze od tych montowanych fabrycznie. Na plus oczywiście też cena.

 

no ale za niecałe 90 zł kupisz valeo Silencio xtrem - obok Bosha najlepsze co może być, choć kupowałem takie po 20 zł (ale płaskie) i tez było ok. W QQ jednak mocowanie nie jest typowe, i czasem brak odpowiedniej przejściówki więc nie eksperymentuje - valeo i dwa lata z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka dni temu hydrofobizacje szyb (przednia, przednie boczne i dach) i mogę powiedzieć że opcja fajna nawet dla oszczędności wycieraczek (choć w to nie wierzę) teraz przy 80 km/h w deszczu szyba przednia jest prawie sucha, szklany dach nie brudzi się aż tak bardzo. Początkowo myślałem, że zapłaciłem jak za zboże i zostanie mi nałożona zwykła niewidzialna wycieraczka(taka jak w marketach), ale jednak nie i działa to dość fajnie jak mi się uda to nakręcę filmik podczas deszczu to wrzucę na forum do obejrzenia efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka dni temu hydrofobizacje szyb (przednia, przednie boczne i dach) i mogę powiedzieć że opcja fajna nawet dla oszczędności wycieraczek (choć w to nie wierzę) teraz przy 80 km/h w deszczu szyba przednia jest prawie sucha, szklany dach nie brudzi się aż tak bardzo. Początkowo myślałem, że zapłaciłem jak za zboże i zostanie mi nałożona zwykła niewidzialna wycieraczka(taka jak w marketach), ale jednak nie i działa to dość fajnie jak mi się uda to nakręcę filmik podczas deszczu to wrzucę na forum do obejrzenia efektów.

Witaj pavelsti, preparat nanosiłeś sam , czy w jakiejś firmie - możesz podać namiary? - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pavelsti, preparat nanosiłeś sam , czy w jakiejś firmie - możesz podać namiary? - dzięki

Powłokę nanosiła firma nordglass (oddział w Krakowie) ale chyba to firma która jest w całej Polsce - koszt nałożenia na przednią szybę to 50zł, butelka z preparatem wyglądała podobnie jak niewidzialna wycieraczka "autoland" (ale niestety ze względów bezpieczeństwa mogłem się przyglądać tylko z poczekalni całej operacji)

 

 

nakręciłem filmik ale niestety nie mam uprawnień do wysyłania takich plików i nie wiem jak mam to tutaj zamieścić

 

spakowałem filmik z działaniem powłoki (chociaż jakość nie najlepsza) ale oceńcie sami

20110728010.zip

Edytowane przez pavelsti
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka dni temu hydrofobizacje szyb (przednia, przednie boczne i dach) i mogę powiedzieć że opcja fajna nawet dla oszczędności wycieraczek

 

na jak długo starcza ta hydro operacja szyb?

 

spakowałem filmik z działaniem powłoki (chociaż jakość nie najlepsza) ale oceńcie sami

 

no jakość nie najlepsza ;) i łamiesz przepisy ;) ale niezła opcja i dzięki za info. Namówiłeś mnie chyba. Mam problem ponieważ pod pracą często jakieś soki żywiczne z drzew kapią na szyby i ciężko to cholerstwo usunąć, nawet myjka ciśnieniowa nic nie daje. Może to byłoby rozwiązanie mojego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jak długo starcza ta hydro operacja szyb?

 

 

 

no jakość nie najlepsza ;) i łamiesz przepisy ;) ale niezła opcja i dzięki za info. Namówiłeś mnie chyba. Mam problem ponieważ pod pracą często jakieś soki żywiczne z drzew kapią na szyby i ciężko to cholerstwo usunąć, nawet myjka ciśnieniowa nic nie daje. Może to byłoby rozwiązanie mojego problemu :)

 

hmm, przepraszam za łamanie przepisów mam nadzieje że nikt z forumowiczów nie podsunie filmu drogówce :) po za tym raz w roku takie małe wykroczenie.

 

 

czy pomoże usunąć soki z drzew to nie wiem, narazie napotykałem na swojej drodze tylko owady i nawet im dawało to rady szczególnie jak się do razu spryskało szybę i wycieraczkami machnęło kilka razy.

 

 

Powłoka podobno utrzymuje się ok rok (w zależność pewnie od ilość użytkowania wycieraczek tzn. widzę że tam gdzie wycieraczka pasażera się zatrzymuje to ta powłoka trochę szybciej się ściera). jak narazie nie wiem czy ma miesiąc i przeszła wczoraj pierwsze mycie myjką i pianą - napisze jak to wytrzymała.

 

 

Zakupiłem też środek do szyb tzw. nie widzilną wycieraczkę - nakłada się w podobny sposób jak to robili w zakładzie więc może to, to samo sprawdzę na kolegi aucie i poinformuje o efektach :) już bez zamieszczania filmiku ( nazywa się Top Clear Nano Silver marki: Tenzi )

 

Cosmo jak się możesz wstrzymać z tydzień albo półtora to ja postaram się w tym tygodniu nałożyć tą powłokę u kolegi na szybie i zobaczyć jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik i powiem ci że niewidzialna wycieraczka robi to samo i działa identycznie. Nie raz już ją stosowałem samemu i efekty są takie same przy prędkości około 60 70 km/h wszystko tak właśnie działa. Więc nie trzeba szukać firmy można zrobić to samemu. W wytrzymałość rok czasu raczej nie wierzę. Może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik i powiem ci że niewidzialna wycieraczka robi to samo i działa identycznie. Nie raz już ją stosowałem samemu i efekty są takie same przy prędkości około 60 70 km/h wszystko tak właśnie działa. Więc nie trzeba szukać firmy można zrobić to samemu. W wytrzymałość rok czasu raczej nie wierzę. Może się mylę.

 

w rok ja też nie wierze :) szczególnie na czołowej szybie po której chcąc nie chcąc wycieraczki będą musiały działać, a co do preparatu typu niewidzialna wycieraczka to się przekonam jak działa w tym tygodniu bo do tej pory używałem ją tylko na bocznych szybach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Do tej pory kupowałem wycieraczki w serwisie lub w firmach handlujących częściami do aut japońskich i (dopiero teraz) trafiłem na nasz krajowy wyrób firmy MotGum. Od zakupu minęło dopiero kilka tygodni i sprawują się całkiem dobrze - nie odczuwam żadnej różnicy względem Valeo i Boscha.

Nawet przy założeniu, że Motgum okazałby się nieznacznie gorszy i trzebaby częściej wymieniać, to warto zapłacić tylko ok. 45 PLN za komplet.

Teraz Polska !

Tutaj jest link do producenta gdyby ktoś chciał spróbować: http://www.motgum.com/index.php?pid=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałem. Prawa jest OK ale lewa zbiera tylko w jedną stronę - w dół. Jadąc w górę przeskakuje sobie radośnie po szybie. Już parę miesięcy jej ten dobry humor nie opuszcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Valeo (do QQ 105zł + przesyłka).

Używałem też w innym samochodzie wycieraczki BERU.

Niestety u mnie każde wycieraczki działają zawsze wzorcowo 2-3 miesiące.

Miałem też kiedyś w innym aucie wycieraczkę Alca 650mm, ale się rozpadła na zaczepie po miesiącu (kosztowała 20zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje komplet i gdzie można kupić ?

nie pamiętam ceny, do kupienia m.in na Łukoilu, w Matemblewie masz sklep z dywanikami, tam też są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje komplet i gdzie można kupić ?

W castoramie zwykłe komplet ok25zł bezramkowe 35zł cena/jakość 5!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W QQ pierwszy komplet to Valeo.Moje kolejne to też Valeo.

Natomiast przestrzegam przed no-name z super marketów - one tylko mają dobrze wygładać przy zakupie! Tworzywa nie te!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W QQ pierwszy komplet to Valeo.Moje kolejne to też Valeo.

Natomiast przestrzegam przed no-name z super marketów - one tylko mają dobrze wygładać przy zakupie! Tworzywa nie te!.

niestety, ja mam takie doświadczenia z Valeo i to dwukrotnie - raz kupione w Norauto, a drugi raz w Inter Cars

nie kupuję nic poza Alcą i Boschem od tego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ja mam takie doświadczenia z Valeo i to dwukrotnie - raz kupione w Norauto, a drugi raz w Inter Carsnie kupuję nic poza Alcą i Boschem od tego czasu
to ciekawe.Też miałem Valeo z Norauto i z renomowanej hurtowni warszawskiej motoryzacyjnej i nie narzekam.Po sezonie zimowym i tak trzeba wymienić. Ale następnym razem spróbuję z Boschem.pozdrawiamJ. Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe.Też miałem Valeo z Norauto i z renomowanej hurtowni warszawskiej motoryzacyjnej i nie narzekam.Po sezonie zimowym i tak trzeba wymienić. Ale następnym razem spróbuję z Boschem.pozdrawiamJ.

Spróbuj alca,one są naprawdę świetne za śmieszną kasę.To znany i lubiany/tani producent w Niemczech(tak jak nasz motogum,tyle że o klasę lepszy)

http://www.alcamobil.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuję nic poza Alcą

 

Paba: powiedz gdzie w Trójmieście kupujesz swoje wycieraczki i czy mają również gumkę na tylną szybę ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paba: powiedz gdzie w Trójmieście kupujesz swoje wycieraczki i czy mają również gumkę na tylną szybę ?

Pzdr

kupiłem na Łukoilu, ale jak manix napisał powinny być w Castoramie (np. Oliwa, Osowa, gdzie Ci bliżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy wycieraczki alca to kupujecie płaskie czy te starego typu ? Pytam bo u mnie we wrocku we wszytskich Castoramach nie ma płaskiej 38 cm, 60cm do dostanie bez problemu. Na Lukoil to tylko te starego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...