Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycieraczki


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ulubiona firma wycieraczkowa Unipoint wypuściła wreszcie serię ze współczesnymi mocowaniami. Jest też takie do QQ :)

Niestety nie ma długości na prawą stronę :(

Na szczęście w Motgumach, które kupiłem rok temu słaba była lewa i teraz komplet jest znowu idealny. Za długą wycieraczkę zapłaciłem ok 20 zł. :)

Polecam wszystkim Unipointy są tanie a na prawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakiem tego nie ma ich w Selgrosie a nie w produkcji. Dobra wiadomość na przyszłość. Dzięki Maksrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :wave:

 

Trochę z innej beczki: gdzie proponujecie kupić ramię tylnej wycieraczki do qasqhaia ? i jak to wygląda cenowo? wiem że zamienniki plasują się w cenach ok.50 zł. Dodam że model jest z 2012 ale chyba od 2007 montują takie same? Będę wdzięczny za odpowiedź

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :wave:

 

Trochę z innej beczki: gdzie proponujecie kupić ramię tylnej wycieraczki do qasqhaia ? i jak to wygląda cenowo? wiem że zamienniki plasują się w cenach ok.50 zł. Dodam że model jest z 2012 ale chyba od 2007 montują takie same? Będę wdzięczny za odpowiedź

 

pozdrawiam

 

 

Allegro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :wave:

 

Trochę z innej beczki: gdzie proponujecie kupić ramię tylnej wycieraczki do qasqhaia ? i jak to wygląda cenowo? wiem że zamienniki plasują się w cenach ok.50 zł. Dodam że model jest z 2012 ale chyba od 2007 montują takie same? Będę wdzięczny za odpowiedź

 

pozdrawiam

Przerabiałem temat - kupiłem na allegro oryginał za ok. 50 - 80 zł.

Są jakieś zamienniki, które wyglądają identycznie jak oryginał ale chyba lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat - kupiłem na allegro oryginał za ok. 50 - 80 zł.

Są jakieś zamienniki, które wyglądają identycznie jak oryginał ale chyba lepiej nie ryzykować.

w trakcie promocji (najczęściej styczeń-luty) w ASO Nissana w podobnych cenach można kupić bez problemu oryginały. Tylna do 70 zł /zależy od ASO/ a przednie za ok. 115 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem że chodziło o ramię wycieraczki a, nie pióro... BTW, pióro wycieraczki tylnej w aso kosztuje 35 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem te wycieraczki. Mają one różne uchwyty, w tym pasujący do QQ. Po zamontowaniu okazuje się, że uchwyty są znacznie wyżej niż w oryginałach i teraz je widać na podszybiu. Spasowanie uchwytów z ramionami jest bardzo kiepskie. Trzymają dosyć pewnie, ale są duże szpary i odstają od ramion. Nie wiem jeszcze jak zbierają wodę, bo na razie nie pada.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycieraczki Aero Boscha i jak narazie jestem zadowolony. Najważniejsze, że nie skrzeczą, tak jak to miałem z poprzednimi w drugim samochodzie (Dipp czy jakoś tak). Podczas pracy wycieraczek zapominam o nich, czyli to świadczy, że wycierają dobrze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

a ja po 4 miesiacach czyli chyba ciit za wczesnie,wymienilam piora bo okropnie mazaly. spryskiwacze tez dziwnie glosno jakos wyja. a w ogole to im dluzej jezdze QQ tym bardziej uwazam ze nie byl to dobry zakup i jestem rozczarowana.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Czy ktoś się orientuje jakie wycieraczki/mocowanie będzie dobre - Bosch Aerotwin czy musi być Bosch Aerotwin Multi-Clip chodzi o mocowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem multiclip i jak dobrze pamiętam zdjąłem z mocowania tylko taką osłonkę i ją zapiąłem. Podejrzewam, że jak kupisz aerotwin, to będzie na tradycyjne ramię w kształcie litery "C". A tak po za tym, to około trzy miesiące temu kupiłem również nowe Bosche, bo poprzedniczki (również Bosch) wytrzymały równy rok - już bardzo mazały. Założyłem, ale znajomy doradził mi, żebym sobie kupił tańsze pióra na zimę na giełdzie, bo jak taka przejedzie po lodzie to będzie za chwilę do wyrzucenia. Przekonał mnie, ale kupiłem na allegro. Teflonowe "German" za 36zł. Mają już jakieś 2,5 miesiąca i całkiem całkiem sobie radzą. Za takie pieniądze, to mogę 2x w roku wymienić :)

 

 

 

Uwaga na wycieraczki "German", patrz post #98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosche Aerotwiny mam już prawie rok i bardzo dobrze zbierają

na ostatnim przeglądzie kupiłem Boscha na tył (oryginał też był Boscha) , nr. 3 397 004 990 (ok. 20zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w tym temacie zachwalałem wycieraczki Unipoint. Niestety muszę odwołać rekomendację :(

Kupiłem dwie od strony kierowcy i obie źle zbierają. Chyba moja ulubiona firma nie radzi sobie z taką długością albo profilem szyby QQ. W innych autach gdzie montowałem jest OK.

Trudno Bosch zarobi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Motgumy? Miałem je w Note i przy dlugości 60cm bardzo dobrze zbierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w tym temacie zachwalałem wycieraczki Unipoint. Niestety muszę odwołać rekomendację :(

Kupiłem dwie od strony kierowcy i obie źle zbierają. Chyba moja ulubiona firma nie radzi sobie z taką długością albo profilem szyby QQ. W innych autach gdzie montowałem jest OK.

Trudno Bosch zarobi....

 

kupiłem dwa zielone unipointy do brata Accorda , wyczytałem, że nie mają adapterów itd., że jeszcze tańsze

no i kosztowały chyba z 20 zł za obie w Auchan, ale DRAMAT!

 

tylko założyłem jeden pisk, smugi i syf

próbowałem delikatnie wyczyścić gumę i nic

 

chciałem im to odesłać , ale nie znalazłem nawet strony firmy Unipoint

 

do kosza

 

kupiłem Trico i bajka, kupuję teraz tylko Trico

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś zaraziłem Unipointami w molochu,nigdy więcej.

Paba daj coś bliżej o tym Trico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trico made in Mexico

 

modele :

 

FX 600 kierowca ok. 35 pln

FX 400 pasażer ok 30 pln

EX 300 tył ok 20 pln

 

w Intercarsie 

 

kurde pisałem już raz i ktoś usunął moją wiadomość? :whistle:

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Toyoty trafia Nippon Wiper Blades (NWB), czyli de facto Denso

 

niemniej Trico to bardzo znana firma w US i UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

UWAGA NA WYCIERACZKI GERMAN Z ALLEGRO!
 

W poście #88 pisałem, że są ok, niestety tak nie jest. Od kilku dni wycieraczki podczas zmiany kierunku pracy zaczęły hałasować i dziś nawet mówiłem do żony, że czas je zmienić. Wracam do domu, wypakowuję rzeczy z bagażnika i nagle słyszę dziwny odgłos z przodu. Okazuje się, że wycieraczka odpadła i zakleszczyła się pod ramieniem bo wyłamał się plastik od mocowania. Całe szczęście, że stało się to już pod domem, a nie gdzieś na autostradzie. Jeszcze by się komuś stała krzywda :( Nigdy więcej już nie kupię tego dziadostwa. Wycierała ładnie, ale nie stać mnie na takie przygody. Wolę już dołożyć i kupić Boscha albo Valeo. Dodam, że wycieraczki nigdy mi nie zamarzły, nigdy nie musiały się z niczym "siłować" co spowodowało by nadwyrężenie tego plastiku. Słaby materiał i tyle. Najgorsze jeszcze jest to, że ramię przejechało kilka razy po szybie. Mam nadzieję, że jej nie porysowało :(

 

7bff6caffd12028a.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A stosował ktoś Valeo First? Dziś kupiłem komplet za 45zł. Zbierają ślicznie, cicho, zero smug i refleksów. Pytanie tylko jak długo.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Valeo X-trm ponad półtora roku i jeszcze dają radę. Bosche miałem około roku i zaczynały skrzeczeć. Następne też kupię Valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...