Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wycieraczki


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Również posiadam Valeo X-trm , co ciakawsze , posiadam je juz cztery lata :D Wycieraczek nie zmienilem od momentu kupna auta , qaszlak nie jest z polskiego salonu i tutaj doszukuje sie powodu dlugotrwalosci tych wycieraczek. Z pewnością na rynek polski idą innej jakosci produkty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ,przy taśmie stoją i lukają ...a teraz ten na Czechy ,uwaga zbliża się dla Polaka , drugi gatunek proszę ,o idzie na Rosję skrobak proszę  :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mucka 38- nie doszukuj się nie doszukuj - ja mam z Polskiego salonu i też jeszcze nie wymieniałem wycieraczek - już 5-ty rok  post-37069-0-27371400-1452194675.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ,przy taśmie stoją i lukają ...a teraz ten na Czechy ,uwaga zbliża się dla Polaka , drugi gatunek proszę ,o idzie na Rosję skrobak proszę  :ball:

 

Nie wiem jak jest z wycieraczkami, ale często jest tak, że do Polski trafiają towary gorszej jakości niż na Europę zachodnią. Sprawdziłem to na własnej skórze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z wycieraczkami, ale często jest tak, że do Polski trafiają towary gorszej jakości niż na Europę zachodnią. Sprawdziłem to na własnej skórze :)

Zgadzam sie.. mało tego np Ople wypuszczali na Polskę bez likwidacji wady EGR a na rynek niemiecki te same roczniki miały wadę zmodyfikowaną.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z wycieraczkami, ale często jest tak, że do Polski trafiają towary gorszej jakości niż na Europę zachodnią. Sprawdziłem to na własnej skórze :)

Zgadza się ,ale nie do końca.Marketingowy bełkot firm brzmi"towary dostosowane są do preferencji lokalnych klientów i tak,proszek czy płyn mamy "gorszy" ale np ,coca-colę czy milkę najlepszą w EU. A żeby być w temacie ,to fabryka Valeo produkująca wycieraczki dla Nissana ,Genuine Parts na EU ,jest w Polsce.  :whistle: ( to pewna informacja) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manix - tak samo jak proszki do prania , płyny , czekolady , perfumy ....Kolego kup cos np.w Irlandii i kup ten sam produkt u nas w kraju , nie wal mi glupot bo za dlugo na tym swiecie zyje .Chcesz czy nie , jestesmy jako rynek , traktowani inaczej .Michal tez wie co pisze , dlaczego inny towar moze byc gorszej jakosci , a wycieraczki nie ? Wyszydzasz czyjes zdanie , nie znajac realiów. Ogarnij sie i nie krytykuj jesli nie masz wiedzy .

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Matko Bosko! A co do tego ,co napisałem. To zachodnia instytucja konsumencka robiła te badania i wyszło co napisałem.

Np.Milka była najlepsza z PL.Sprawdz a nie jedziesz z tekstami.

Na marginesie.Żyje tez juz długo .pzdr

P.s.I gdzie ta moja krytyka? Kolego wszechwiedzacy?

A po proszek i płyny sam jeżdżę do Schwed ,mam blisko.Więc czytaj ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, kazdy ma jakieś tam swoje doświadczenia i każdy moze miec swoje zdanie więc nie ma co gdybac, temat dotyczy wycieraczek i tego się trzymajmy koledzy. Pozdrawiam :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę nie sprzeczajcie się :) Jedno jest pewnie. Rynek polski był i jest traktowany gorzej niż rynek zachodni.

Nie wiem czy to się kiedyś zmieni, ale jak tak dalej będzie się działo to co się ostatnimi czasami dzieje, to stwierdzenie niemiecka jakość nabierze zupełnie innego znaczenia :devil:

P.s. Też nie ma co wierzyć do końca testom w gazetach, telewizji bo ktoś ich musi sponsorować. Pewne jest to, że w Auto Świecie i tak wygra samochód niemiecki ;)

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko ze sie doszukuję , nie ze mam pewność. Napisałem tez to , co potwierdza wile osób i wiele osob o tym wie , iz rynek Europy srodkowej w tym szczegolnie Polski , jest inaczej traktowany . Nie myślę sie sprzeczac Michalku , jest to wymiana zdan i "wyzwanie" kogoś od eksperta lub tez wszechwiedzącego , nie powoduje jakiegos konfliktu :), taką przynajmniej ja mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogarnij sie" - że co ?   " nie krytykuj jesli nie masz wiedzy"  - kogo krytykowalem?  

" qaszlak nie jest z polskiego salonu i tutaj doszukuje sie powodu dlugotrwalosci tych wycieraczek. Z pewnością  na rynek polski idą innej jakosci produkty " - Skąd ta pewność? masz jakąs konkretną wiedzę?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ,ale nie do końca.Marketingowy bełkot firm brzmi"towary dostosowane są do preferencji lokalnych klientów i tak,proszek czy płyn mamy "gorszy" ale np ,coca-colę czy milkę najlepszą w EU. A żeby być w temacie ,to fabryka Valeo produkująca wycieraczki dla Nissana ,Genuine Parts na EU ,jest w Polsce.  :whistle: ( to pewna informacja) 

Mućka,w poście na który tak zareagowałeś nie ma nic co wskazywałoby na wychwalanie,że produkty w kraju są najlepsze.Sam przyznał,że po proszki jeździ do Niemiec,więc Twoja reakcja sarkastyczna typu "expert" ,"ogarnij się" kłócą się z rzeczywistością i naruszaja zasady dobrego współżycia na forum.To że masz podstawy twierdzić,że wszystko na nasz rynek jest słabsze,nie zwalnia Cię z tego by przyznać chociaż w części rację również koledze,który przytoczył wyniki badań zachodnich ekspertów tak jak Ty swoje cytaty.Bo na pewno Twoja racja w 100% nie jest słuszna.Sam zaatakowałeś Manixa a teraz piszesz ,że szkoda czasu na przepychanki.Czytaj,myśl i nie prowokuj epitetami.

Myślę,że najwyższy czas by ELSE zrobił tu porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarkastycznie to on napisał "wszevhwiedzacy" , inna sprawa ze wtracasz swoje trzy grosze , czytajac co ja napisalem a nie bierzesz pod uwage innych wypowiedzi . 100 procent racji nikt tutaj nie ma , a juz z pewnoscią nie ty . Jest mi obojetne co ktos tam zrobi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wtrącam swoich trzech groszy tylko próbuje ,załagodzić to co sam zacząłeś jako pierwszy,właśnie TY słowami ogarnij sie,wyszydzasz.Sam sprowokowałeś Manixa a teraz wykręcasz kota ogonem.Jak każdy na tym forum mam takie prawo.Nie jesteś anonimowy w swoim bezpodstawnym sporze

 

Sarkastycznie to on napisał "wszevhwiedzacy" , inna sprawa ze wtracasz swoje trzy grosze , czytajac co ja napisalem a nie bierzesz pod uwage innych wypowiedzi . 100 procent racji nikt tutaj nie ma , a juz z pewnoscią nie ty . Jest mi obojetne co ktos tam zrobi .

I znów nie czytasz ze zrozumieniem,owszem biorę pod uwagę inne wypowiedzi i w kwestii towarów nie wypowiadam się.W poście 107 przytaczasz takie słowa które świadczą o Twojej 100% właśnie pewności! Skoro byś jej nie miał nie podważałbyś słów Manixa,nawołujac go jako pierwszy do ogarniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się „wycieraczka”  :) 

 

Takie sytuacje zdarzały się dwadzieścia lat temu, gdy zachodnie firmy wkraczały na nasz socjalistyczny rynek. Wtedy produkowano towary dla „normalnych” sklepów i dla marketów. Tak było z proszkami jak i z sokami HORTEX. Samochody wyprodukowane u zachodniego sąsiada z wadami i napisem pod dywanikiem „In den polnischen“ trafiały do Polski jak i również do dawnych „demoludów” tylko z innym napisem. To wszystko prawda.

Teraz wszędzie produkuje się badziewie, więc nie ma lepszych i gorszych towarów. Czasami nawet cena nie jest wyznacznikiem ich wartości użytkowej.

Takie mamy czasy ale albo bezrobocie albo dużo i miernej jakości :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być Panowie !

Nie można swojego EGO przedkładać nad IQ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mieszam w Niemczech i np.kupujac pralke czy telewizor zawsze szukalem mimo wszystko instrukcji w j.polskim nigdy do konkretnego modelu nie znalazlem powód towar produkowany na rynek:Austria , Niemcy,Szwajcaria.

Jak szukałem auta nie stawialem odrazu na Nissana lecz szukalem czegos wiekszego niz mialem.Kiedys zajechalem do salonu skody i zaskoczenie oktavia tansza o okolo 5tys.euro niz w poprzednich w ktorych bywalem podczas ogladania na tylniej szybie zobaczylem naklejke NR 1 w Polsce.Dlaczego taka roznica ceny nie wnikalem.Znalazlem salon ktory sprzedawal skode,hyundai i vw.A najciekawsze to reklamowali sie wielkim napisem na witrynie okiennej Autos EU -25%.Nie wiem dlaczego ale chyba cos musi byc skoro w niemczech auta Eu sa tansze.Mozna tez sprawdzic jakie sa roznice cenowe nowych aut w salonach na bylym DDR a okolice np.Ulm.Nie mowie ze produkty na Pl sa gorsze ale cos w tym wszystkim musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat ...Nie mowie ze produkty na Pl sa gorsze ale cos w tym wszystkim musi byc.

...różnica w cenie wynika i z tego że 

-polski biały murzyn zarabia 1/4 lub 1/2 stawki robotnika na tzw . zachodzie 

-podzespoły , materiały lub półprodukty użyte do wytworzenia gotowego przedmiotu też pochodzą od okolicznych dostawców .

Mówimy tu cały czas o towarach wyprodukowanych w Pl na tenże rynek , a sygnowanych logiem zagranicznych koncernów , firm  itp.

Wspomniane wcześniej proszki do prania czy pasty do zębów .

McDonald wykorzystuje w jak największym stopniu okolicznych farmerów , przy czym wykorzystuje to słowo wytrych :) 

W wielu projektach natknąłem sie na adnotację że np."...uzyć kamienia wapiennego , wystepującego w danej okolicy"   nie wiem czemu ma to słuzyć , ale prawdopodobnie ochronie rynku wew. ,bo czasem sprowadzony jest tańszy i lepszy jakościowo i wizualnie ! 

Wspomniane pasty do żębów , dostępne są "u mnie" w dyskoncie pasty np Colgate za połowę ceny tej samej w Tesco czyli dyskont 1.50€ a Tesco 3€ , czemu taka różnica ?

Bo ta z dyskont została wyprodukowana w Brazylii !!! a Tescowa w Dublinie lub pod Londynem (zależy od dostawy)  

 

Za to polskiego węgla nic nie przebije i tylko taki ludzie kupują w workach po 50kg do palenia w kominkach 

itd. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, nowy jestem, witam wszystkich, ale od razu do rzeczy.

Moje wycieraczki zbierają bez problemu (QQJ10), natomiast ostatni "poprawiający: ruch wycieraczek psuje cały poprzedni efekt. Czy ktoś wie jak to można zdezaktywować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...