Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie o cyfrowy wskaźnik spalania lpg


Gość d3cK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam małe pytanie, jak to jest z wartościami spalania paliwa widniejącym na wskaźniku? Jeśli jeżdżę na LPG i widnieje spalanie np. 12l, to jest to faktyczne 12l LPG czy należy doliczyć do tego 1,5-2l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o odczytach z kompa to są pewnie odczyty na czasach wtrysku PB smigając na LPG czasy wtrysków nie powinny sie zmienić i jako że AFR jest inny to LPG troszke wiecej będzie 10-15% w zależności jak to jest ustawione ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przyjmujac, iz spalanie na pb wynosi 12l, to 15% do tej wartosci daje rzeczywiste spalanie gazu na poziomie 14l.

teoretycznie tak :) ale, że nasze nissanki nie mają chwilowego spalania więc taki zmieniający się odczyt komputera raz na 10-15 km nie jest miarodajny... W P11 Gt na kompie miałem spalanie 6.2 a i tak swoje gazu spalił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasem pomiar z kompa jest w stosunku do lpg rozny o 0,5 litra, a czestm pomyli sie o 1,5 litra. po mojemu roznica wynika z mapy czasu wtrysku. czasem tam jest 1 do 1 i w tym zakresie spalanie z kompem zgodzilo by sie idealnie, ale na mojej mapie sa miejsca gdzie mam 1,2 czy 1,25 kiedy smigam w tym zakresie bedzie błąd 20%. wiec bywa roznie zalezy jak sie jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasem pomiar z kompa jest w stosunku do lpg rozny o 0,5 litra, a czestm pomyli sie o 1,5 litra. po mojemu roznica wynika z mapy czasu wtrysku. czasem tam jest 1 do 1 i w tym zakresie spalanie z kompem zgodzilo by sie idealnie, ale na mojej mapie sa miejsca gdzie mam 1,2 czy 1,25 kiedy smigam w tym zakresie bedzie błąd 20%. wiec bywa roznie zalezy jak sie jezdzi.

źle kombinujesz bo mnożnik pomaga w utrzymaniu odpowiedniej ilości gazu do PB tz że wtryskiwacz gazowy nie odpowiada wydatkiem gazowym wtryskiwaczowi pb ... a to zależny jak masz zestrojona instalkę na wolnych możesz mieć 1.1x-1.6 mnożnik i na wysokich ma schodzić do 1x --STAG ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...