Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik szybkości (sensor-speedometer) part code 24852M


Gość Małgorzata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Witam. Czy ktoś z Was moi mili wie, gdzie mogę zakupić czujnik szybkości (sensor-speedometer) part code 24852M part no 25010-2F000 do Terrano II 2,7 Tdi 5 drzwi 204 rok produkcji? W serwisie określono cenę tego czujnika na około 800- 900 PLN. W kilku sklepach internetowych udzielono mi już informacji, że takiej części nie mają. Podczas jazdy udało mi się skutecznie czujnik ten uszkodzić. Naprawić się go nie da. Wypadła jego wewnętrzna część.

Małgorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was moi mili wie, gdzie mogę zakupić czujnik szybkości (sensor-speedometer) part code 24852M part no 25010-2F000 do Terrano II 2,7 Tdi 5 drzwi 204 rok produkcji? W serwisie określono cenę tego czujnika na około 800- 900 PLN. W kilku sklepach internetowych udzielono mi już informacji, że takiej części nie mają. Podczas jazdy udało mi się skutecznie czujnik ten uszkodzić. Naprawić się go nie da. Wypadła jego wewnętrzna część.

Małgorzata

 

 

czesc zapytaj windsurfingradoma ma tyranka na czesci http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67817-kilka-czesci-ktore-oddam-za-mala-kase/ lub sklep z czesciami do forda z mavericka powinno pasowac http://www.ford-esklep.pl/?gclid=COO0-P2j9aICFQUEZgodiyQBpg zadzwon jeszcze do inter carsu lub Kapitan sklep katowice do japoncow 32 2561183 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

czesc zapytaj windsurfingradoma ma tyranka na czesci http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67817-kilka-czesci-ktore-oddam-za-mala-kase/ lub sklep z czesciami do forda z mavericka powinno pasowac http://www.ford-esklep.pl/?gclid=COO0-P2j9aICFQUEZgodiyQBpg zadzwon jeszcze do inter carsu lub Kapitan sklep katowice do japoncow 32 2561183 ;)

Bardzo dziękuję. Sprawdziłem wszystkie ww namiary ii nic z tego. Nie mają albo mają taki co nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

hehe na alledrogo pytaj tam mnóstwo szrotów jest coś znajdziesz na pewno

 

moze to podejdzie czujnik ten sam numer czesci ale inny nissan ;)

Witam.

Bardzo dziękuję za namiar. Czujnik prędkości, którego poszukiwałem zakupiłem pod tym właśnie adresem. Na razie jeszcze go nie zamontowałem, ale wygląda identycznie. Nie zamontowałem go ponieważ pojawiły się pewne problemy. Otóź po poprzednim urwayum czujniku został kawałek starego czujnika (końcówka plastikowego pręcika) w metalowej obudowie. Chcąc założyć nowy czujnik muszę tę plastikową końcówkę usunąć. I tu pojawia się właśnie problem. Z tego co widzę, żebym mógł to usunąć musiałbym w jakiś sposób zdjąć taki metalowy element składający się jakby z dwóch pierścieni. W jednym z nich jest gwint wewnętrzny, przez który przechodzi śrubka z podkładką przytrzymująca ten cały element. W drugim (większym) w środku wchodzi właśnie wspomniany wcześniej plastikowy pręcik z czujnika szybkości. Dodatkowo wokół elementu, do którego wchodzi plastikowy pręcik jest metalowa rurka, która jest nagwintowana na zewnątrz. Na ten element nakręcany jest czujnik szybkości. Odkręciłem wcześniej wspomnianą śrubkę i nic. Ewedentnie widać, że ten element jest w jakiś sposób ściągalny. Kilka razy próbowałem podważyć to śrubokrętem, używałem żabki, kombinerek i nic. Oczywiście robiłem to wszystko delikatnie nie chcąc czegoś uszkodzić. Czy wymieniał już ktoś może taki czujnik lub może wie, jak to zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo dziękuję za namiar. Czujnik prędkości, którego poszukiwałem zakupiłem pod tym właśnie adresem. Na razie jeszcze go nie zamontowałem, ale wygląda identycznie. Nie zamontowałem go ponieważ pojawiły się pewne problemy. Otóź po poprzednim urwayum czujniku został kawałek starego czujnika (końcówka plastikowego pręcika) w metalowej obudowie. Chcąc założyć nowy czujnik muszę tę plastikową końcówkę usunąć. I tu pojawia się właśnie problem. Z tego co widzę, żebym  mógł to usunąć musiałbym w jakiś sposób zdjąć taki metalowy element składający się jakby z dwóch pierścieni. W jednym z nich jest gwint wewnętrzny, przez który przechodzi śrubka z podkładką przytrzymująca ten cały element. W drugim (większym) w środku wchodzi właśnie wspomniany wcześniej plastikowy pręcik z czujnika szybkości. Dodatkowo wokół elementu, do którego wchodzi plastikowy pręcik jest metalowa rurka, która jest nagwintowana na zewnątrz. Na ten element nakręcany jest czujnik szybkości. Odkręciłem wcześniej wspomnianą śrubkę i nic. Ewedentnie widać, że ten element jest w jakiś sposób ściągalny. Kilka razy próbowałem podważyć to śrubokrętem, używałem żabki, kombinerek i nic. Oczywiście robiłem to wszystko delikatnie nie chcąc czegoś uszkodzić.  Czy wymieniał już ktoś może taki czujnik lub może wie, jak to zrobić?

Pozdrawiam

 

Witam,

 

 

Mała podpowiedź kolego, dobrze jest porobić parę zdjęć, wtedy wszystko jest jasne. To tak na przyszłość. Szkoda, że nic w temacie nie dodam. Ale jakby były zdjęcia to może coś się poradzi. Nie wszyscy się dobierali do tego elementu ale na pewno zetknęli się z problemem urwanych różnych elementów i problemów z wykręceniem.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedź zaraze. Jednak z powodu mojej niecierpliwości i braku jakichkolwiek wcześniejszych podpowiedzi udałem się dziś do serwisu i czujnik ten został mi założony. Raz jeszcze dziękuję za info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobnie jak koleżanka potrzebuję czujnika prędkości bo został on uszkodzony w lesie. czy ktoś z forumowiczów wie gdzie moge go dostac bo na allegro nie ma a wszystkie sklepy odsyłają mnie do serwisu, który rzuca niebagatelną cenę 840zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja miałem czujnik ściągnąć ze stanów, z przesyłką opłatami itp wychodziło 2 razy taniej niż w naszym serwisie, ale ostatecznie naprawiłem ten co mam. Było trochę rzeźbienia bo musiałem dorobić wirnik prądnicy ale jest działa już poprzez kilka miesięcy i setek km. Niedługo wrzucę info na swoją stronę jak to zrobiłem, koszt naprawy coś koło 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...