Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja w Terrano II spadek mocy silnika


Gość Motoryba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Motoryba

Witam, w moim Terranie zaobserwowałem (chyba) dziwną zależność, pomiędzy używaniem klimy, a spadkiem (dużym) mocy silnika. Dodam, że mam motor 2,7 w dislu, a spadek mocy jest naprawdę odczuwalny. Dodatkowo w momencie załączenia sprężarki, czy czegoś tam od klimy, podczas dłuższego używania i szczególnie w gorące dni, słyszalny jest dźwięk jakby skrzypienie lub tarcie (przez ułamek sekundy). To normalne???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem co nazywasz dużym spadkiem ale jak sie załacza klime to jest ( na wolnych obrotach ewidentne szarpniecie) załącza sie zawór z kompresora wiec to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drewniany

hmmm nie wiem co nazywasz dużym spadkiem ale jak sie załacza klime to jest ( na wolnych obrotach ewidentne szarpniecie) załącza sie zawór z kompresora wiec to normalne

Witam

A oprucz tego to jeszcze automatycznie obroty się zwiększają do około tysiaka (tak u mnie jest)i nie widzę a raczej nie czuję spadku mocy.Skoro u Ciebie jest tak wyraźnie wyczuwalny to musi być problem z pompom kliny (prawdopodobnie się zaciera) lecz moze poczekajmy aż się fachowcy wypowiedzą bo ja tylko przypuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Motoryba

Oczywiście po włączeniu klimy obroty zwiększają się, natomiast spadek mocy to ok 1/5 (tak na odczucie oczywiście). Zastanawiające jest natomiast ten dziwny dźwięk z pompy. U was też jest słyszalny? Bo to dźwięk jakby właśnie zacierania, ale może to normalne?

A jeżeli się zaciera i się zatrze, to są jakieś skutki oprócz niedziałającej klimy?

 

Pozdro i dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego albo ci za dużo czynnika chłodniczego nabili ma być 750 gram gazu + 30gram oleju

albo ci się sprężarka zaciera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...