Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Migająca kontrolka AIRBAG ( jak skasować ? )


Gość oczkopl7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oczkopl7

Witam, wiem ze temat już był poruszany lecz mam do was pytanie.

 

Jeździłem przez dwa dni z odpiętym airbag no i wiadomka wyskoczył błąd. Próbowałem go skasować metodą z zapłonem i kluczykiem lecz nie da rady nic się nie dzieje, problem nadal występuje. I teraz moje pytanie czy da radę to jakoś inaczej skasować błąd ( pomijająć servis ) ? Czy poprzez złącze diagnostyczne jest taka możliwość ? [P11 SR20DE] Coś czytałem ze łączymy dwa piny i jest gucio ale czy to zadziała na Airbaga czy tylko na błędu CheckEngine ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze temat już był poruszany lecz mam do was pytanie.

 

Jeździłem przez dwa dni z odpiętym airbag no i wiadomka wyskoczył błąd. Próbowałem go skasować metodą z zapłonem i kluczykiem lecz nie da rady nic się nie dzieje, problem nadal występuje. I teraz moje pytanie czy da radę to jakoś inaczej skasować błąd ( pomijająć servis ) ? Czy poprzez złącze diagnostyczne jest taka możliwość ? [P11 SR20DE] Coś czytałem ze łączymy dwa piny i jest gucio ale czy to zadziała na Airbaga czy tylko na błędu CheckEngine ?

obawiam się, że tylko serwis lub dobry elektryk co może podpiąć się pod twoją bestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

obawiam się, że tylko serwis lub dobry elektryk co może podpiąć się pod twoją bestię.

 

 

Witam miałem taki sam problem z migajaca kontrolka na poczatku z kluczyka udawalo sie ja skasowac na pare dni dzis odwiedzilem mechaniora sprawdzil na kompie co jest i od razu powiedzial brak styku na kostkach pod fotelami rozpial przeczyscil prysnal jakims sprayem i zlozyl i wszystko super dziala jak nowe 20 zlociszy skasowal i tyle ma dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Sposób z czujnikiem otwarcia drzwi genialny. Również miałem problem z migającą kontrolką, reset przez kluczyk nie pomagał. Nie wiem co otwarte drzwi mają do poduszki ale ważne że działa:) Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sposób z czujnikiem otwarcia drzwi genialny. Również miałem problem z migającą kontrolką, reset przez kluczyk nie pomagał. Nie wiem co otwarte drzwi mają do poduszki ale ważne że działa:) Pozdrawiam:)

U mnie też na początku działała ale po pewnym czasie kontrolka włączała się znowu, aż zapaliła się i nie chciała zgasnąć (na kompie zgasła :))

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

U mnie próbowałem różnych tych skomplikowanych procedur.

Ale zadziałała najprostrza, czyli -

włączamy zapłon, drzwi kierowcy mamy otwarte.

Jak zapalą się kontrolki, to ok 7 razy przyciskamy przycisk zamkniętych drzwi na środkowym słupku przy progu. Z częstotliwością 1 raz na 1s.

Kontrolka będzie już mrugać, ale już znacznie wolniej.

Wyłączamy zapłon, po chwili włączamy ponownie i kontrolka gaśnie :)

 

U mnie Primera WP11 diesel 1999r przed liftem zadziałało za pierwszym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogła metoda z zapłonem i guzikiem na słupku drzwiowym. Około roku jest spokój.

Edytowane przez Mati2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć jakąś awarie układu, można to odczytać zwarciem we wtyczce. u mnie jakiś mechanik od młotka uszkodził czujnik w piaście lewego przedniego koła, z tego co pamiętam kod 25 - lewy przedni czujnik - otwarta pętla.

w servisówce jest procedura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamyk_1982

Witam jestem nowy na forum a potrzebuje pomocy w zlokalizowaniu sterownika od AIRBAG

Mi niestety nie zapala się kontrolka od poduszek .

Po podpięciu pod komputer okazało się że brak połączenia ze sterownikiem.

Szukałem na forum gdzie się znajduje ale nie znalazłem informacji.

Niestety nie wiem co było przyczyną odłączenia sterownika ponieważ właścicielem Primerki jestem od 8 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunelu środkowym Musisz odkręcić podłokietnik i znajdziesz go tak pomiędzy lewarkiem a podłokietnikiem

post-18247-0-60946100-1342529061_thumb.jpg

post-18247-0-05281300-1342529074_thumb.jpg

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi czasami zapala się kontrrolka airbag. Reset w stylu rosyjskim. Uderzenie w deskę. Zawsze pomaga ;)

Ale to akurat niestyk na liczniku. A nie chce mi się wycigać. Jeżeli na sterowniku jest zgaszony airbag, a świeci na desce, trzeba sprawdzić styki na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...