Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Małe bum... Trochę poobijane :)


Qadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj po południu miałem kolizję, nie z mojej winy. BMW wyjechało mi z podporządkowanej, nawet nie zdążyłem zareagować. Masa huku była, aż panel z radia mi odleciał. Auto zamierzam wstawić do serwisu Nissana na naprawę bezgotówkową z OC sprawcy. Może ktoś miał już do czynienia z takimi naprawami i w skrócie mi napisze, jak to wygląda? Wstawiam auto, daję oświadczenie a serwis dalej już się wszystkim zajmie?

 

Szkody:

- przedni zderzak do malowania

- przedni błotnik do wymiany

- prawe drzwi do wymiany

- próg do malowania

- tylny element z błotnikiem prawdopodobnie też do wymiany...

- tylny zderzak nie jest już tak prosto, jak był, mocowania się zgięły

- 2 alufelgi uszkodzone, przednia pogięta, że aż opona odstawała, tylna pokiereszowana

- przednia opona rozcięta w 2 miejscach

 

Nie wiem, jak wygląda sprawa przedniego słupka, mam nadzieję, że nienaruszony...

 

Ubezpieczyciel (Warta) chyba zwróci za wszystko? Dodam, że takich alusków w Polsce nigdzie nie dostanę. Opony Continental, które mam z przodu też już nie są produkowane, więc nie satysfakcjonuje mnie zwrot kasy tylko za jedną oponę, bo na jednej osi muszą być takie same... Jeśli ktoś przez takie coś przechodził, to bardzo proszę o jakieś wskazówki.

 

Poniżej zdjęcia:

dscf2376.th.jpg dscf2375.th.jpg dscf2374.th.jpg dscf2373.th.jpg dscf2371n.th.jpg dscf2370.th.jpg dscf2369.th.jpg dscf2368.th.jpg dscf2367.th.jpg dscf2366.th.jpg dscf2365.th.jpg dscf2364.th.jpg dscf2363.th.jpg dscf2362.th.jpg dscf2361.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim kierowcom z Bardzo Małym Wackiem powinni zabierać prawko. Wczoraj jak wracałem z nad morza, taki kolo zaczął spychać na pobocze na łuku, bo coś mu wyskoczyło. Dobrze, że heble mam dobre i komórka też działała i policja odebrała :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu robil to sam, zawsze powinno troche kasy zostac

 

Taaaaaa, dużo zależy od tego u kogo sprawca miał OC. Z własnego doświadczenia (Opel Corsa): Hestia wyliczyła 1150 PLN za całą szkodę podczas gdy sam zderzak + reflektor w ASO kosztują 2ooo PLN. Musiałem więc robić bezgotówkowo w ASO. Niech rzeczoznawca z Warty zrobi oględziny i to najlepiej u twojego zaufanego mechanika żeby czegoś nie pominęli w kosztorysie :whistle: Mając w ręce kosztorys możesz sprawdzić ceny i będziesz wiedział co dalej :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim kierowcom z Bardzo Małym Wackiem powinni zabierać prawko. Wczoraj jak wracałem z nad morza, taki kolo zaczął spychać na pobocze na łuku, bo coś mu wyskoczyło. Dobrze, że heble mam dobre i komórka też działała i policja odebrała :devil:

 

Sorry za offtop ale co kolega ma do kierowców BMW?? A kierowcy Skody, Audi czy Nissana to nie powodują wypadków??? Sam kiedyś jeździłem BMW i jak sprzedam Nissana to najprawdopodobniej wrócę do BMW. I nie wydaje mi się żeby za to że mam BMW od razu musieli zabierać mi prawko! Ech te stereotypy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem odp. z ubezpieczalni - szkoda całkowita :(

 

Prawdopodobnie wezmę kasę od ubezpieczyciela i sprzedam auto w takim stanie, jakie jest. I chyba skończy się moja przygoda z Nissanem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nic nie pisałem - Almerka już gotowa, wygląda o wiele lepiej, niż przed stłuczką, Warta nie robiła problemów z wypłatą odszkodowania :)

 

Kupiłem drzwi oraz błotnik w kolorze, tylny błotnik został naprawiony przez blacharza, wszystko pomalowane. Koszt części, blacharki i lakiernika zamknął się w 1300zł. Całe auto zostało również wypolerowane. Do tego we własnym zakresie odnowiłem sobie aluski (kosztowało mnie to 70zł za podkłady, lakiery i bezbarwny) oraz 4 dni żmudnego czyszczenia ich papierem ściernym. Almerka otrzymała też nowe oponki Firestone TZ300A 195/50 R15 (512zł), komplet nowych Dębica Frigo 2 na zimę (530zł), 4 stalowe felgi 14" (120zł), przy okazji zmieniłem też filtr paliwa oraz osłonę przegubu.

 

Doprowadzenie jej do takiego stanu kosztowało mnie naprawdę sporo pracy - ale myślę, że warto, mam w planach pojeździć tym autem jeszcze ze 2 lata. Po zrobieniu wszystkiego i tak z odszkodowania jestem na plusie 1300zł. A wszystko to sponsoruje marka BMW :P

 

Teraz prezentuje się tak:

dscf2382b.th.jpg dscf2381.th.jpg dscf2383w.th.jpg dscf2384mh.th.jpg dscf2385t.th.jpg dscf2386.th.jpg dscf2387.th.jpg dscf2388.th.jpg dscf2389n.th.jpg dscf2390b.th.jpg dscf2391r.th.jpg dscf2392.th.jpg dscf2393m.th.jpg

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...