Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzegło w QQ


Gość ziomstp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co gorsza zarówno szumiące łożyska oporowe jak i "niepewne i wysokie" branie sprzęgła w QQ 1,6 (J10) jest podobno zupełnie normalne :whistle:

 

Jezdze dwa lata (J10) nic takiego mnie nie spotkało.Co na to serwis.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Po wizycie w serwisie stwierdzili że to nic grożnego można jeżdzic!Że maja to prawie wszystkie modele qashaia 1.6 benzyna.Japońskie sprzęgło? Zobaczymy co bedzie dalej.W innych samochodach co miałem coś takiego nie występowało tym bardziej z przebiegiem 4500tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Po wizycie w serwisie stwierdzili że to nic grożnego można jeżdzic!Że maja to prawie wszystkie modele qashaia 1.6 benzyna.Japońskie sprzęgło? Zobaczymy co bedzie dalej.W innych samochodach co miałem coś takiego nie występowało tym bardziej z przebiegiem 4500tys.

 

Nic groźnego, byle gwarancja się skończyła. Pewnie w manualu nawet o tym piszą. Jakie to typowe dla ASO :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość marcinbergen

Nic groźnego, byle gwarancja się skończyła. Pewnie w manualu nawet o tym piszą. Jakie to typowe dla ASO :whistle:

 

Hej.U mnie to samo auto ma przejechane 31tys...sprzeglo bierze na samej gorze:) w pierwszy dzien jak kupilem qashqaia to wyjezdzalem pod stroma gorke oK 10-15m......moje dziecko wysiada i mowi ze cos smierdzi:)sprzeglo.... jakies dziwne jest w tych modelach...nie da sie na polsprzgle jechac lub przygazowac bo odrazu sie pali......mam nadal moje stare auto primere p11.144 1.8 99r ponad 160tys przebiegu i nigdy problemu nie bylo ze sprzeglem choc te nieszczesna gorke pokonywala nie jeden raz:) Mam nadzieje ze sprzeglo w qasqai wytrzyma jeszcze troche:)..pozatym moja primera jak i qashqai maja praktycznie te sama moc:) primera 114KM QASHQAI 114,115:) NIE WIADOMO DO KONCA:) ale primerka ma te 114 kucykow:) w porownaniu z nia qashqai jakis zamulony jest:)ale i tak go lubie:)

Edytowane przez marcinbergen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.U mnie to samo auto ma przejechane 31tys...sprzeglo bierze na samej gorze:) w pierwszy dzien jak kupilem qashqaia to wyjezdzalem pod stroma gorke oK 10-15m......moje dziecko wysiada i mowi ze cos smierdzi:)sprzeglo.... jakies dziwne jest w tych modelach...nie da sie na polsprzgle jechac lub przygazowac bo odrazu sie pali......mam nadal moje stare auto primere p11.144 1.8 99r ponad 160tys przebiegu i nigdy problemu nie bylo ze sprzeglem choc te nieszczesna gorke pokonywala nie jeden raz:) Mam nadzieje ze sprzeglo w qasqai wytrzyma jeszcze troche:)..pozatym moja primera jak i qashqai maja praktycznie te sama moc:) primera 114KM QASHQAI 114,115:) NIE WIADOMO DO KONCA:) ale primerka ma te 114 kucykow:) w porownaniu z nia qashqai jakis zamulony jest:)ale i tak go lubie:)

Mój też tak ma / przebieg 19k km/. Czasami zaśmierdzi. Ale chyba nie trzeba się tym przejmować.Mam także Merivę 7-my rok i przebieg 165k km i też od nowości czasem zaśmierdzi /jak brudny pojemnik na śmieci/ i nic jeżdzi dalej.ALmera rocznik 1998 też pośmierdywała.

czyli to TTTM - tarcze bezazbestowe!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne dla mnie rzeczy tu opisujecie. Mam 12 tyś na liczniku. Łożysko nie szumi, sprzegło nie śmierdzi. Uważam, że skoro w moim tego nie ma to tak powinno być w każdej QQłce. A serwisy niech bajek nie opowiadają, że ten typ tak ma. Nie ma i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w Micrze. W ASO Odyssey w Warszawie bez problemu na gwarancji naprawa skrzyni, to nie było łożysko sprzęgła to były jakieś łożyska, pierścienie w skrzyni- 3 tygodnie nie miała żona auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam qashqaia 1,6 od miesiąca przejechałem niecałe 1000 km. Pierwszego dnia w garażu zauważyłem te same dźwięki.Praca na -luzie rzężenie jak w betoniarce, po wciśnięciu pedału sprzęgła - cisza. Rozmawiałem tel.następnego dnia z serwisem KMJ Kaszubowscy w Gdyni /gdzie kupiłem to auto/ Powiedziano mi żeby jeździć i nie martwić się, sprawdzą to przy pierwszym przeglądzie.Ostatecznie jest gwarancja na 3 lata i Nissan Asistance.W/g mnie to są wadliwe łożyska wałka sprzęgłowego. Ale dlaczego w nowym aucie ? Moja poprzednia 12 letnia skoda oktawia 1,6 była o niebo cichsza na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Opelku Vectra kombi 2,2DTI z 2001r. mam te same objawy, zauważyłem i usłyszałem to parę dni po zakupie jak tylko ochłonąłem z podziwu dla tej bryczki i tak już przeszło 4 latka się kulam .... i wcale mi to nie przeszkadza, już zapomniałem o tym :)

Edytowane przez Lutenet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam silnik 1,6 benzyna skrzynia 5 biegowa, pytanie do użytkowników czy zauważyliście dziwne zjawisko stukania skrzyni biegów w czasie jazdy. Objawia się to tym iż jadąc np na 3 biegu kręcę silnik do ok 3500 obr. wciskam na chwilę sprzęgło i za chwile puszczam dość szybko nie dodając przy tym gazu, w tym momencie słychać lekki metaliczny stuk tak jakby jakiś luz był na sprzęgle, silnik oczywiście zaraz wyrównuje obroty pracy do prędkości samochodu. To stukanie słychać przeważnie przy w miarę szybkim puszczeniu sprzędła i nie dodawaniu gazu.

W moim poprzednim samochodzie nie występowały żadne stuki przy takim puszczeniu sprzęgła.

Dodam iż sprzęgło rzęzi również przy pracy na luzie ale to podobno objaw normalny w tym modelu chociaż wydaje mi się że nissan coś schrzanił z tą skrzynią a w zasadzie to renault ( bo to ich produkt pakują do qashqaia )

Pytanie do was czy też macie ten objaw stukania w czasie jazdy czy jest to normalne ?

Pytam bo w serwisie pewnie powiedzą że to tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... nie wiem czy masz na myśli stuknięcie podobne do tego jak "stuka się z języka w buzi" (cięzko inaczej opisać ten dzwięk i zapewne cięzko zrozumieć o co mi chodzi), ale mam coś podobnego przy ruszaniu ... pierwszy ewentualnie drugi bieg. Byłem na serwisie, auto badali przez pół dnia i choć dzwięk słyszeli to nic nie znaleźli. Myśleli że to może klocek hamulcowy gdzieś haczy i odskakuje wydając taki dzwięk, ale nie. Byłem przekonany że dzwięk słyszę od strony lewego przedniego koła, jednak dziś miałem wrażenie że przeniósł się gdzieś za moje plecy.

Skoro auto sprawdzili, zona z boku nic nie słyszy to zapewne nie jest to nic poważnego. Na marginesie nie wiem czy temat tego stuknięcia nie był już w jednym z tematów opisywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gatki serwisu, że "ten typ tak ma", to totalna bzdura chyba, że pokażą taki tekst producenta (czego zapewne nie zrobią). On, że ten typ tak ma, a Ty, że koledzy też mają QQ i tak nie mają. Druga sprawa. Nie wiem jaki masz przebieg, ale chyba minimalny. Trzeba pamiętać,m że to auto na dotarciu! Daj mu szansę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam qashqaia 1,6 od miesiąca przejechałem niecałe 1000 km. Pierwszego dnia w garażu zauważyłem te same dźwięki.Praca na -luzie rzężenie jak w betoniarce, po wciśnięciu pedału sprzęgła - cisza. Rozmawiałem tel.następnego dnia z serwisem KMJ Kaszubowscy w Gdyni /gdzie kupiłem to auto/ Powiedziano mi żeby jeździć i nie martwić się, sprawdzą to przy pierwszym przeglądzie.Ostatecznie jest gwarancja na 3 lata i Nissan Asistance.W/g mnie to są wadliwe łożyska wałka sprzęgłowego. Ale dlaczego w nowym aucie ? Moja poprzednia 12 letnia skoda oktawia 1,6 była o niebo cichsza na wolnych obrotach.

dziś zauważyłem to samo w moim QQ - 2 tygodnie od odbioru a jakoś nakulałem 1400km - jak silnik jest na luzie - słychać "żężenie". wciśnięcie sprzęgła - i cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim QQ 1,6 benzyna też słychać "rzężenie", które po wciśnięciu sprzęgła ustaje.

Przebieg 2000 km. Będę z tym w serwisie i zobaczę co mi powiedzą.

To daj proszę znać co oni na to - średnio mam teraz czas by jechać do serwisu - więc mam nadzieję że sprawę załatwią na gwarancji jak się zbiorę i dojadę i że to nic pilnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy są podobne jak w Note(bo i skrzynie te same),a oto efekt dyskusji w dziale Note :360km i już łożysko sprzęgła:

to jeden z postów:

Temat mnie męczy i poszperałem trochę w necie. Otóż jak się okazało sprawa jest charakterystyczna dla skrzyń francuskich. U nas jest skrzynia albo francuska albo na licencji francuskiej.

Terkotanie powoduje - podobno - synchronizator 5 biegu, który przy pozycji bieg jałowy obraca się na jednym z wałków. Efekt jest podobno wzmacniany tym, że ów komponent znajduje się na "końcu skrzyni" (w pobliżu lewego przedniego koła) a do tego kształt obudowy w tym miejscu wzmaga rezonans akustyczny. Bardziej gęsty olej moim zdaniem częściowo tłumaczy wyciszenie.

Wciśnięcie sprzęgła powoduje, że wałek się zatrzymuje (synchronizator także staje) i terkotanie ustaje... Czyli chyba TTTM...

 

Notek, ta teoria pasuje i do Twoich objawów z różnym puszczaniem sprzęgła. Puścisz mocno i szybko - na wskutek kinetyki synchronizator się rozterkocze. Przy delikatnym puszczaniu, możliwe że "rusza" bardziej płynnie i mniej go słychać. Trochę wymyślam - ale może to mieć sens. Tak czy siak, myślę, że u Ciebie słychać to zawsze - tylko czasem bardziej a czasem mniej - na tyle mniej, że siedząc w samochodzie nie słyszysz.

 

Jeżeli teoria jest prawdziwa, to duży minus dla wielu serwisów, że o tym nie wiedzą. Przypadek Notka jest tu kuriozum. Wymieniki w jego skrzyni praktycznie wszystko co było do wymiany i jak się okazuje chyba nie potrzebnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj proszę znać co oni na to - średnio mam teraz czas by jechać do serwisu - więc mam nadzieję że sprawę załatwią na gwarancji jak się zbiorę i dojadę i że to nic pilnego :)

 

 

Byłem wczoraj w serwisie (Wrocław). Powiedzieli że w QQ 1,6 łożysko rzeczywiście trochę słychać na biegu jałowym i mam z tym jeździć. Podobno ma to samo (rzężenie) ucichnąć. Jednocześnie powiedzieli, że jeżeli będzie gorzej to mam podjechać i wymienią bez problemu na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za soba kilkanascie marek samochodow i przejechanych ponad milion kilometrow.Obecnie jednym z trzech samochodow/toyota i vw/jest Qashqai+2.Po 20.000km polecialo sprzeglo ktore nie jest objete gwarancja.Kosztowalo to mnie 2600zl.Toyota ma 120.000km nie byla na zadnych naprawach oprocz serwisu zgodnym z ksiazka pojazdu.Tak samo volkswagen nigdy nie bylo napraw a tem bardziej sprzegla.Przez 30 lat uzytkowania smochodow nigdy nie mialem problemu ze sprzeglami.Jest to wada tego modelu lub wada poszczegolnych egzemplarzy.Po wymianie nadal nie mozna stwierdzic czy sprzeglo jest ok,poniewaz nie mozna jezdzic na polsprzegle w ogole, bo inaczej od razu czuc spalenizna. Serwis oswiadczyl, ze prawdopodobnie jestem bardzo zlym kierowca, a nie jest to zadna wada, co Panstwo sadza o tym? ;-) Poniewaz nie mam zamiaru sie dalej meczyc i wydawac nastepne pieniadze, sprobuje go sprzedac. Chyba, ze Nissan przyzna sie do tej wady. Macie moze na ten temat informacje z serwisow zagranicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert_wawa

Mam za soba kilkanascie marek samochodow i przejechanych ponad milion kilometrow.Obecnie jednym z trzech samochodow/toyota i vw/jest Qashqai+2.Po 20.000km polecialo sprzeglo ktore nie jest objete gwarancja.Kosztowalo to mnie 2600zl.Toyota ma 120.000km nie byla na zadnych naprawach oprocz serwisu zgodnym z ksiazka pojazdu.Tak samo volkswagen nigdy nie bylo napraw a tem bardziej sprzegla.Przez 30 lat uzytkowania smochodow nigdy nie mialem problemu ze sprzeglami.Jest to wada tego modelu lub wada poszczegolnych egzemplarzy.Po wymianie nadal nie mozna stwierdzic czy sprzeglo jest ok,poniewaz nie mozna jezdzic na polsprzegle w ogole, bo inaczej od razu czuc spalenizna. Serwis oswiadczyl, ze prawdopodobnie jestem bardzo zlym kierowca, a nie jest to zadna wada, co Panstwo sadza o tym? ;-) Poniewaz nie mam zamiaru sie dalej meczyc i wydawac nastepne pieniadze, sprobuje go sprzedac. Chyba, ze Nissan przyzna sie do tej wady. Macie moze na ten temat informacje z serwisow zagranicznych?

 

 

A jak sie jezdzi na polsprzegle ?

 

Ja jak dalem troche baczkow i troche podusilem, to poczulem sprzeglo, ale to zrozumieale, troche popilowalem auto, ale jak wyglada jazda na polsprzegle nie wiem. Jak wyciskalem sprzeglo do polowy w kazdym samochodzie i jechalem, przyspieszalem to zawsze sie sprzeglo palilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za soba kilkanascie marek samochodow i przejechanych ponad milion kilometrow...

Tyle nie przejechałem, ale problem sprzęgła dotknął mnie poprzedniej zimy:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/62146-palenie-sprzegla-4x4-20-benzyna/page__p__705306__hl__%2Bpalenie+%2Bsprz%EAg%B3a__fromsearch__1#entry705306

Zmieniłem trochę technikę jazdy, ale znowu wraca zima, może nie będę tego czuł.

 

Wtedy przegladalem forum i zapamiętałem kilka tematów, więc wskazuję:

 

Problem spalonego sprzęgła opisanego przez LOLECHITO:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/63319-spalone-sprzeglo/

 

Problem sprzegla jet nie tylko w QQ:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67702-padniete-sprzeglo-przy-31-tys-km/page__p__740146__hl__sprz%EAg%B3o__fromsearch__1#entry740146

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/51559-jazda-w-terenie-zapach-spalonego-sprzega/page__p__608046__hl__sprz%EAg%B3o__fromsearch__1#entry608046

Edytowane przez sceptyk
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe potrzeba więcej szczegółów twojego przypadku.U mnie przy rozgrzanym silniku 5,6 podjazdów w korku i podczas puszczania sprzęgła pojawiają się dźwięki serwis twierdzi że to z koła dwu masowego i sprzęgła może tak być i niczemu nie zagraża(chyba tylko mojej psychice).Nie ma korków nie ma problemu,ale gdzie ich teraz nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Teraz mam qashai 1.6 przejechane 10000tys. i zauważyłem rano jak ruszam to szarpie tym sprzegłem .Garażowany jest pod chmurka.Niewiem wilgoć tak wpływa a jak jest u was?Nowy samochód zaczyna mnie to już wk----.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Teraz mam qashai 1.6 przejechane 10000tys. i zauważyłem rano jak ruszam to szarpie tym sprzegłem .Garażowany jest pod chmurka.Niewiem wilgoć tak wpływa a jak jest u was?Nowy samochód zaczyna mnie to już wk----.

 

Tak Ci już zostanie :)

Mi się jednak wydaje, że to poranne szarpanie wynika z zimna i zawieszenia silnika jak i skrzyni biegów. Znika to jak się robi cieplej:) Mam to już od 3 lat ale fakt uaktywniło sie po ok 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...