Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] KLIMA


Gość jacekr2

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dziś rano klima odmówiła mi posłuszeństwa, ale co przy tym jest dziwne to do wczoraj do końca chodziła jak trzeba.

teraz jaką ją włączę to dostaję ciepłe powietrze, a po otworzeniu maski i sprawdzeniu rurek klimy sa one ciepłe.

silnik natomiast reaguje na załączenie sprężarki.

ktoś ma pomysł co to może być?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś rano klima odmówiła mi posłuszeństwa, ale co przy tym jest dziwne to do wczoraj do końca chodziła jak trzeba.

teraz jaką ją włączę to dostaję ciepłe powietrze, a po otworzeniu maski i sprawdzeniu rurek klimy sa one ciepłe.

silnik natomiast reaguje na załączenie sprężarki.

ktoś ma pomysł co to może być?

pozdrawiam

wiatraki chodzą jak włączysz klimę, może czynnik się skończył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatraki chodzą jak włączysz klimę, może czynnik się skończył :)

 

wiatraki chodzą a czynnik sprawdzę jutro, ale tak przez 1 noc by uciekł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatraki chodzą a czynnik sprawdzę jutro, ale tak przez 1 noc by uciekł??

 

To nie jest kwestia tego, że uciekł Ci przez noc. Jeżeli ulatnia się np baaardzo powoli, to przy powiedzmy 450 gramach czynnika w układzie jeszcze Ci odpali, a przy 448 gramach już nie. Jeśli chodzi o czynnik to liczy się wartość progowa, a tu różnice mogą być bardzo małe. Może coś innego Ci się popsuło. U mnie ostatnio stracił styk kabel przy kompresorze i też nagle po nocy przestała działać. Przeczyściłem, psiknąłem kontakt sprayem i śmiga na nowo. U mnie również silnik reagował na guzik klimy, ale kompresor nie starował ze względu na brak styku czujnika, a co za tym idzie sygnał o zerowym ciśnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu do : Klimy " , bo jest ich wiele. Moje ostatnie doświadczenia z wymianą osuszacza klimatyzacji w P-11.144 były bardzo denerwujące. Okazało się ,że w modelu P-11 po lifcie zakładano aż 3 rodzaje osuszaczy.Wyglądają bardzo podobnie , a róznią się np. średnicą otworów. Miałem kłopoty z zakupem właściwego. Sezon w pełni i tłok w serisach klimy.W zamienniku koszt 80-90 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś rano klima odmówiła mi posłuszeństwa, ale co przy tym jest dziwne to do wczoraj do końca chodziła jak trzeba.

teraz jaką ją włączę to dostaję ciepłe powietrze, a po otworzeniu maski i sprawdzeniu rurek klimy sa one ciepłe.

silnik natomiast reaguje na załączenie sprężarki.

ktoś ma pomysł co to może być?

pozdrawiam

 

A może kolego coś Ci przyłożyło w chłodniczkę! popatrz czy nie masz tam jakiejś dziurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...