Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Problem z klimatyzacją


Gość doktorkidler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość doktorkidler

Witam posiadam cudne auto Primerę z 2004 r kombi 1,9 dci 120 km mój problem dotyczy klimatyzacji a w zasadzie jej działania po pierwsze bardzo ale to bardzo słabo chłodzi (byłem na nabijaniu odgrzybianiu i wyminie filtrów) nawet 2 razy po pierwszym sprawdzeniu i uzupełnieniu było tak licho że strach było jechać tym samochodem w te gorączki wiec pojechałem do innego poleconego majstra na taki sam zabieg i też podobnie bardzo cienko chłodzi.

Sprężarka niby daje 15 barów podobno jest dobra i teraz moje pytanie co mogę jeszcze zrobić zeby to działało poprawnie???? Może to jest jakaś przypadłośc nisana ze tak licho chodzi ???? Zauważyłem ostatnio tez ze sprężarka potrafi się wyłąćzyć na postoju nie zupełnie nie działa!!!!!

Ktos ma jakies pomysły ?????

 

Zaczne wypożyczać auto jako saune jak tak dalej pojdzie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doktorkidler

drogą dedukcji chyba rozwiązałem problem wydaje mi sie ze do primery 1.9 dci 120 km z roku 2004 kombi na chłodnicy powinny byc dwa wentylatory a u mnie jest tylko jeden i wydaje mi się ze zwyczajnie w swiecie nie daje rady en jeden wentylator jednak zeby to potwierdzić potrzebuję Waszych opini jak to jest u Was ????

 

I kolejne pytanie czy do 1,9 pasują wentylatory od 2.2 ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie mam nissana primere p12 1.9 disel 2002 r i tez mam podobny problem klimatyzacje odczuwa sie dopiero po dluzszej jezdzie ...

bylem na nabijaniu i tez nic nie pomaga ...

wszelkie pomysły byly by mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest przypadłość P12, u mnie też szału nie ma z klimatyzacją, wydaje się że przy większych upałach nie daje rady, choć jak się puści na 4-5 kreski to schładza szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie mam nissana primere p12 1.9 disel 2002 r i tez mam podobny problem klimatyzacje odczuwa sie dopiero po dluzszej jezdzie ...

bylem na nabijaniu i tez nic nie pomaga ...

wszelkie pomysły byly by mile widziane :)

 

Witam.

W mojej Primce wygląda to tak : przy 25 st C na zewnątrz,temperatura na nawiewie wynosi od 8-10stC,w zależności od biegu wentylatora.

Ogólnie wszystko jest ok. ale zgadzam się ,że w upały słabo daje radę.Poza tym traci dużo mocy jak sie włącza klimę szczególnie w upały.Taka już po prostu jest klima w Primerze.

Zmierz temp[eraturę na nawiewie.Jeśli jest około 10ST C to jest OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kiedy wymienialiście filtr kabinowy ?

 

Bez przesady, przed nabiciem i odgrzybieniem klimy. Moim zdaniem tak juz jest w P12. Poprzednio miałem P11.144 i klimatyzacja działała dużo wydajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak działa ja jestem po wymianie chłodnicy bo dziurawa i tez na lód nie chłodzi a reszte mam tip top klime sprawna takie to klimy!choc w podrózy mrozi nawet ostro.a po miescie tez nie jest zle choc w porównaniu do toyoty yaris jaką jezdze to słabiej w mojej primerce hula,ale primera 2002r.,a toyota 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

witam, chcialbym ponownie poruszyc temat problemu z klimatyzacja posiadam nissana qashqaia z 2015 roku i niestety po kontroli klimatyzacji okazalo sie ze zbiornik jest pusty i trzeba doladowac gaz, szczelnosc jest podobno ok wiec czy jest to mozliwe ze gaz w przeciagu roku wyparowal ze zbiornika? dodam ze mam juz ten nowy rodzaj gazu ktory mozna doladowac tylko w serwisach ASO. z gory dzieki za jaka kolwiek podpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialbym ponownie poruszyc temat problemu z klimatyzacja posiadam nissana qashqaia z 2015 roku i niestety po kontroli klimatyzacji okazalo sie ze zbiornik jest pusty i trzeba doladowac gaz, szczelnosc jest podobno ok wiec czy jest to mozliwe ze gaz w przeciagu roku wyparowal ze zbiornika? dodam ze mam juz ten nowy rodzaj gazu ktory mozna doladowac tylko w serwisach ASO. z gory dzieki za jaka kolwiek podpowiedz 

 

Kolego przenieś ten temat na subforum QQ bo to jest odnośnie P12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jak w temacie klima nie włacza sie mimo ze przycisk jest właczony na wyswietlaczu pokazuje ze działa a dalej nic wiatraki stoja z nawiewu ciepłe powietrze leci , bezpieczniki ok ktory to może byc przekaźnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem prawie rozwiazany na zdjeciu jest presostat klimatyzacji odpiełem wtyczke i jeden pin zmasowalem sprezarka zaczeła chodzić lecz nie chłodzi wiec już mi zostalo sprawdzenie szczelności układu widocznie jest zbyt malo czynnikia aby klima sie odpaliła 

post-46256-0-86513000-1495285510_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...