Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak dbać o skórzaną kierownicę?


Gość olo.w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

napiszcie proszę czym pielęgnujecie skórzane kierownice. Pytam bo czytałem już tak różne opinie że głowa boli. Producenci środków do pielęgnacji aut piszą że oczywiście ich środki są super a wszystko inne to badziewie. Niektórzy ludzie mówią dokładnie co innego twierdząc, że te środki w sprayach to lipa i lepiej natrzeć kremem nivea. A Wy jak robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie środki do pielęgnacji skórzanej tapicerki, po nałożeniu na kierownice - kleją się lub po prostu nie dają oczekiwanego efektu. Ja na siedzenia (skórzane) daję środek z branży motoryzacyjnej a na kierownice - Paste kiwi do butów ... w tubce ... z aplikatorem.. bezbarwną. Musi wyschnąć - po kilku godzinach kierownica jak nowa.

 

O taką .. w płynie

http://www.timchemico.pl/katalog/files/0442a79db49d8a_0_50__kiwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj i daj znać jakie efekty, tak aby inni kiedyś odszukali temat zamiast pisać nowy wątek ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj i daj znać jakie efekty, tak aby inni kiedyś odszukali temat zamiast pisać nowy wątek ;]

 

Zadzwoniłem jeszcze do tapicera, który mi tą kierownicę obszywał. Powiedział jasno i prosto:

Wieczorem:

1. umyć (przetrzeć) kierownicę szmatką nasączoną wodą z Ludwikiem (do mycia naczyń).

2. wytrzeć do sucha papierowym ręcznikiem.

3. Suchą już kierownicę nasmarować obficie (ale bez przesady) kremem NIVEA, tak jak byśmy sobie chcieli mocno nakremować ręce.

Rano:

4. przetrzeć suchą szmatką kierownicę (spolerować) tak żeby nie była wilgotna i tłusta od kremu.

 

Czynność powtarzać 1 do 2 razy w roku.

 

Wykonałem zgodnie z instrukcją i efekt jest niezły. Wygląda i trzyma się jak nowa. Czuć pod palcami że skórka zrobiła się mięciutka.

Polecam ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...