Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Głuche stuki prawa strona przód czasami lewa


Guest logis

Recommended Posts

Guest logis

Czytałem wiele postów na ten temat ale nie chce się wymieniać polowy zawieszenia.Może ktoś już z tym walczył.

Stuki pojawiły się nagle i są głuche ,słyszalne zwłaszcza z prawej strony ( wg mnie góra,ale może się przenosi) podczas podjeżdżanie i zjeżdżania z progu,krótkie nierówności.Na głębokich jest cicho,cichnie tez przy gwałtownym dodaniu gazu. Zawieszenie sprawdzone przez mechanika,na szarpakach,amory ok 54%,maglownica po regeneracji,nowe gumy stabilizatora,zaciski wyeliminowano,górne mocowania bez wyczuwalnego luzu na trzpieniu amora.

 

Może ktoś walczył z takim tematem i mu się udało.

Dziękuje za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zerknij na łączniki stabilizatorów. Miałem podobne objawy - po wymianie- cisza.

 

tez obstawiam stabilizatory. Miałem identyczne objawy ale z lewej strony. wymieniłem obsady drążka stabilizatora wewnętrzne pomogło na jakis tydzień... potem zaczeło sie znowu. na stacji diagnostycznej oczywiście nie było żadnego luzu wszystko cacy, amorki 80% itp. Przy wymianie oleju poprosiłem mechanika by zerknał co tam sie dzieje i okazało sie miałem nie dokręcony dobrze łącznik stabilizatora. Mechanik wział klucz dociągnał solidnie i od tej pory cisza idealna, już pół roku. Polecam bardzo dokładnie przejrzeć stabilizatory bo to na pewno to.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja co prawda miałem takie głuche stuki przy gwałtownym dodawaniu gazu aż się przód unosił do góry, i okazało się ze sanki silnika się trochę poluzowały może i tam zerknij??

Link to comment
Share on other sites

Jeśli w zawieszniu masz wszystko posprawdzane to może głuche stuki pochodzą z mocowań grila, lamp.

Ja ostatnio walczyłem z głuchym trzaskiem, pojechałem do znajomego żeby sprawdził mi całe zawieszenie, a okazało się że to trze reflektor o blachę (chyba mocowanie przy chłodnicy). Kawałek dętki załatwił sprawę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...