Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[15N] 2.0 D wymiana uszczelki pod głowicą


Gość malyzck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W zeszłym tygodni oddałem autko do warsztatu, wydmuchało uszczelkę pod głowicą, przy okazji zmiany uszczelki pod głowicą wymienione zostały uszczelniacze, pasek rozrządu i uszczelka kolektora. Wszystko jest okey oprócz 1 szczegółu auto podczas jazdy zdecydowanie pracuje głośniej o jakieś 30%, i teraz moje pytanko czym to może być spowodowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co głośniej pracuje śilnik czy wydech , może bardziej klekocze ? więcej szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest rozwiązane w 2.0d, ale w moim poprzednim aucie- astrze 1.7td kąt wtrysku na pompie wtryskowej zależał od ustawienia paska rozrządu.

A zbyt wczesny wtrysk skutkuje twardą, głośniejszą niż normalnie pracą silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

W zeszłym tygodni oddałem autko do warsztatu, wydmuchało uszczelkę pod głowicą, przy okazji zmiany uszczelki pod głowicą wymienione zostały uszczelniacze, pasek rozrządu i uszczelka kolektora. Wszystko jest okey oprócz 1 szczegółu auto podczas jazdy zdecydowanie pracuje głośniej o jakieś 30%, i teraz moje pytanko czym to może być spowodowane??

Ile zapłaciłes z materiałami i robocizną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik. Nie wiem jak to głośno jest u ciebie ale u mnie po wymianie rozrządu (robiłem ja z kolega który mechanikuje) stwierdziliśmy ze klekocze głosniej wiec przeskoczyliśmy o jeden ząbek w jedną, było gorzej wiec w druga strone i tez było gorzej i wróciliśmy to pozycji wyjściowej i okazało sie ze jednak albo nam sie wydawało albo po prostu tak ma być po wymianie paska.

 

malyzck

U ciebie dochodzi zdjęta głowica a tego nie robiłem to nie wiem :) Ale kojarzę ze było głośniej jak przestawiliśmy pasek o jeden ząbek na rozrządzie tylko nie powiem ci w którą strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...