Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile powinno być gazu w klimie 2.2 Di


Gość burmistrz011
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość burmistrz011

Witam serdecznie forumowiczów. Mam pytanko: posiadam alme N16 2.2DI 2000r. i chcę napełnić klimę gdyż miałem mały wyciek. Teraz nie bardzo wiem ile powinien koleś załadować oleju i ile gazu. Gość twierdzi że wg niego powinno być 10 ml oleju, 500g R134a, podciśnienie 18mbar. Czy takie wartości są odpowiednie??? Naklejki przy nadkolu nie mam żeby odczytać wartości. Jak ktoś wie jakie parametry powinny być to proszę o pomoc. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co za sprzet ma ten gosc? jak jezdze klime ladowac to w tym programie sam kolezka wybiera do jakiego samochodu i nie musi nic wiecej robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sleepyhead

to co za sprzet ma ten gosc? jak jezdze klime ladowac to w tym programie sam kolezka wybiera do jakiego samochodu i nie musi nic wiecej robic.

 

Pod maską powinna być tabliczka znamionowa z danymi do klimy. Ja mam i jest tam napisane 500 g.

3 tygodnie temu nabijałem swoją klimę i właśnie tyle czynnika mi wstrzyknięto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze, ze nie. Ale zawsze jak nabijam to gostek ktory to robi wybiera moj model samochodu i ma tam podane ile jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A,to ciekawe co piszecie,bo nie ma znaczenia jakie auto nabija sprzęt do klimy,tylko ile czynnika ma nabić i wtedy dolicza olej.Najczęściej sprawdza się naklejkę od klimy,czasem jak jej niema to ładuje się tyle co w innych autach,zależy od znaczka na masce.

Edytowane przez Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba to wszyscy wypowiadajcy sie tutaj wiemy:> auto nie ma znaczenia, ale w komputerze moze miec gotowy wzor na dany model, wiec tam wybiera bez szukania naklejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma sprzętu do nabijania klimy z tak rozbudowanym komputerem,że wbijasz markę i model,a dalej samo leci.To raczej są znormalizowane aparaty do wszystkich marek samochodów.I dlatego wbija się ilość czynnika.A,są jeszcze takie auta(najczęściej chyba Busy,że mają klimę tylko na kabinę kierowcy,lub dodatkowo na przedział pasażerów)i tu jest różnica w ilości czynnika.

Edytowane przez Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze sa bo zawsze takim sprzetem se nabijam klimatyzacje. wbijam nissan almera 2000 rok i nie musze wpisywac ile gazu ma byc tylko sam to robi, czy to jest az takie rozbudowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,nie mam pojęcia jakim sprzętem to robisz,ale w warsztacie którym pracuję mamy sprzęt do klimatyzacji i kolega nabija różne marki aut,a naprawiamy tylko Forda Transita,chyba że nasz sprzęt jest do bani.(jakoś nikt do tej pory nie narzekał że mu klima nie działa jak należy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeinaczaj tego co napisalem, nie mowie ze innym sprzetem jest do bani czy nie bedzie cos dzialac, tylko napisalem, ze widzialem taki i taki po prostu istnieje, dziala na takiej samej zasadzie tylko ze ma gotowe dane o tym jaki samochod ile potrzebuje tego gazu.

 

Cos takiego http://moto.allegro.pl/item1179144664_klimatyzacja_stacja_klimatyzacji_automat_italy.html

Edytowane przez protech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nie ma co się kłócić,widzę że ten sprzęt musi mieć sporą bazę danych,ja akurat nie nabijam klimy tylko kolega więc czasem widzę jak wbija ilość czynnika,nie ma tam jakie auto czy model,może ten z fotki jest nowszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Klimę można napełnić albo kombajnem który ma w sobie wszystko, urządzenie do dozowania oleju, urządzenie do dozowania freonu oraz pompę próżniową.

Można też napełnić klimę za pomocą jedynie wagi, kładziemy butlę na wadze i sprawdzamy ile upływa czynnika. Ważne by przed było wypompowane powietrze. Co do ilości czynnika to może się zdarzyć że w dwóch całkowicie różnych samochodach będzie taka sama ilość czynnika. Jeżeli nie ma tabliczki to dobry fachowiec powinien ocenić ilość na podstawie podobnych instalacji, czy czynnika będzie 10% więcej czy 10% mniej nie ma znaczenia, w układzie jest zbiornik cieczy który wyrównuje ilość czynnika w obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...