Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Wystrzał gazu szarpie i się dusi


Gość spartakus1111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spartakus1111

Witam wszystkich klubowiczów.

Nissan Almera N15 1.4 16V Gaz

Chciał bym przedstawić wam mój problem który dotknął moją almerkę otóż mój problem polega na tym iż w poniedziałek wyjechałem sobie do sklepu wracając ze sklepu tuż przed samym domkiem strzelił mi gaz i rozwalił obudowę filtra hmm jakie to nieszczęście mniejsza oto pojechałem na szrot i kupiłem obudowę filtra po czym założyłem ją zamontowałem klapkę anty wybuchową i okazało się że auto zaczeło mi szarpać na benzynie na gazie jest ok objaw jest taki że jak odpalę auto na biegu jałowym co jakiś czas lekko faluje na obrotach po czym jak ruszę to auto szarpie i się dusi dopiero wchodzi na obroty po wyżej 4 tyś postanowiłem oddać auto do mechanika na diagnozę po 2 dniach stwierdzono że padła listwa wtryskiwaczy więc kupiłem listwę zawiozłem do warsztatu i co okazało się że po założeniu listwy którą kupiłem jest jeszcze gorzej mechanik mówi że listwa którą kupiłem musi być walnięta pytam czy na pewno usterką jest listwa wtryskiwaczy mechanik mówi że na pewno po zagięciu przewodu powrotnego paliwa moc powraca i jest o wiele lepiej (sonada jest dobra,pompa ciśnienie w normie elektryka ok komputer nie pokazuje błędu) wyjechałem z warsztatu nic nie płacąc wymieniłem wszystkie filtry + świece i przewody wysokiego napięcia problem nie zniknął więc zacząłem szukać podobnych problemów w internecie bez skutku trochę pogrzebałem w aucie i doszedłem do wniosku iż po wyciągnięciu wtyczki od urządzenia znajdującego się na przepustnicy i odpaleniu auta przy gazowaniu kilku krotnie wkładam wtyczkę z powrotem i co auto już nie szarpie lepiej wkręca się na obroty czuje jeszcze że nie jest tak jak powinno ale i tak jest o wiele lepiej hmm czy może być to wina tego urządzenia ? z góry będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde chlopaki... mam taki sam problem tyle ze w GTI... gaz sekwencja... czasem chodzi dobrze ale jak juz pojezdze troche to muli go i wkreca sie do 5,5 k obrotow i tyle.... a na gazie ok do 6,5 i pozniej odcinka na paliwo i zamola... a ak wyczyscic tą przeplywke???

 

a jesli chodzi o dzisiejszy dzien tj sobota 31.07 rano zamóła a po przejechaniu 10 km już odpala normalnie... a jak sprawdzić czy przepływka jest zła bo ja ją rozkrecilem i wydaje mi sie w pożadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem podobny problem tzn na benzynie sie dusił gdy gazem pulsowałem na obroty wchodził ale gdy wdepnąłem jednolicie obroty spadały i się dusił, koszt mojej naprawy wyniósł 17 zł tzn w sklepie motoryzacyjnym kupiłem spray do czyszczenia gaźników odpaliłem samochód (na gazie bo na benzynie ciężko by było) zdjąłem filtr powietrza i gazując podałem mu tam spray samochód przydusił a chyba nawet zgasł, powtórzyłem czynność z 4-5 razy i ato śmiga teraz jak ta lala na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze tak zrobie :) a jak sie on zwie??

 

 

witam to był dokładnie ten

http://www.myjauto.pl/product/159/permatex-preparat-do-czyszczenia-ga%C5%BAnik%C3%B3w.html

ale myślę że inne też by zadziałały

życzę powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Więc tak...

kupiłem i popryskałem aż się dławił i gasł...

na początku niby pomogło ale nadal rwało i nie wkręcał sie powyżej 5 tys obr....

 

przez pewien czas było ok... ale po paru dniach nie jeżdzenia znowu to samo. na gazie smiga a na benzynie to mnie astra 1.6 brała.... czyli lipton...

 

moze to jednak pompa tez jest winna... i przepływka?? pompa 80 zl wiec bez tragediiiiii

 

ale jeszcze bede pryskal tym specyfikiem moze jednak cos pomoze jesli to moga byc wtryski lub przeplywka...

 

juz sam nie wiem o co kaman ale zeby astra 1,6 ??

 

 

no i jeszcze to... jak zapalam go na benzynie rzecz jasna ale nie przelanczam na gaz... ( wylanczam gaz) to jezdzi az pali gume na 2 .... a jak zwalniam i wybijam bieg to czasami gasnie sam....

 

HELP ME NOW !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...