Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silniki 2,5 DCI/DTI


Gość epic78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam nabyć Patfindera, roczniki 2005/06, z jednostką napędowa 2,5. Z informacji które znalazłem, nissan występuje w wersjach silnikowych 2,5 dci 171km -silnik Renault, oraz 2,5 DTI 174km. Która jednostkę warto wybrać, czy są jakieś istotne różnice pomiędzy tymi jednostkami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to 174 KM miały z początku produkcji bez filtra DPF. Po dodaniu DPF moc zmieniła się na 171 KM (dostosowanie do wyższej normy Euro) i na 99% ten silnik nie jest konstrukcją Renault

 

Z tego co mi wiadomo to 174 KM miały z początku produkcji bez filtra DPF. Po dodaniu DPF moc zmieniła się na 171 KM (dostosowanie do wyższej normy Euro) i na 99% ten silnik nie jest konstrukcją Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest, ale czy to wada? Renówki robią bardzo dobre diesle np. te 1.5 i 2.0 z Qashqai'a.

 

Zastanawiam się ile jeszcze razy musi zostać napisane, że to nie jest silnik Renault tylko jest to konstrukcja czysto Nissana. I nie ma tu nic do rzeczy, że Renault robi dobre diesle (z czym się zgadzam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Silnik 171 i 174 km to jest ten sam silnik a dpf nie ma tu nic do mocy występuje z automatem manual go niema bynajmiej w moim roczniku różnica jest taka 171km jest montowany od 2007r erg i przepustnica jest sterowana elektronicznie w 174km podciśnieniowo

dodatkowo nowszy ma plastikowe pokrywy wałków i łańcucha rozżądu a starszy aluminiowe niższa moc jest podyktowana normami czystości spalin w tamtym okreśie teraz troszkę o wadach zawór w pompie wysokiego ciśnienia obydwie jednostki objawy falowanie obrotów gaśnięcie brak mocy awarie łańcuchów rozżądu a raczej ślizgów i napinacza powodowane przez za żadką wymianę oleju olej trzeba wymieniać co 10tk anie 30tk zużyty olej nie jest wstanie właściwie docisnąć napinacza po rozruchu

zdażają się pęknięcia głowicy przerabiałem ostatnio ten temat u siebie i wiem że niejest to odosobniony przypadek

Ogólnie niejest to zła jednostka produkcja nissana anie Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w testach pisza ze to silnik renaulta, czy to jest ten sam silnik co w navara ktory wybucha?

http://www.navaraownersclub.com/2009/10/the-infamous-d22-engine-problem/

szukam dla siebie patha, a tu mi znajomy mechanik mowi ze te silniki wybuchaja, wiec sie zaglebiam w temat, czy marudzil czy to sie komus trafilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo podobny silnik ale ta wada została tu wyelninowana w tamtych silnikach dochodzi do zatarcia panewki co prowadzi do wyjścia korbowodu bokiem w tych silnikach to się nie zdaża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik od renówek oglądał mój silnik (171 automat) po zdjęciu klapy plastikowej, powiedział że to od Mastera, pokazał mi takowy i wygląda jak sklonowany. Może i japońce sami go produkują, ale na podstawie tych samych projektów?

Nowsze mają 2 silniki 190KM i V6 z Navary chyba 230KM.

Edytowane przez Sawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, tu na forum jakos nikt nie pisze o awariach tych silnikow w pathfinderach, a ja celuje w 2005/2006 rok, z przebiegiem jakies 160 000km, czy to jeszcze pozyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałoby nie pożyć? Jak poprzedni właściciel dbał to będziesz miał ZERO problemów. Ja mam Patha z 2007 z aktualnym przebiegiem 140.000 km (wersja dpf). Nic się nie dzieje. Żadnych usterek, brania paliwa do oleju silnikowego (wypalanie dpf) jak i oddawania do atmosfery. Na tym forum -www.nissanboard.de - są osoby z przebiegiem ponad 190.000 uzyskanym bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...