Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera '98 akumulator


Gość luxux
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam almerke z 98r benzyna 1.4. w styczniu kupilem nowy akumulator centra futura. od 1,5 miesiaca zaczalem miec problem- ujme to tak: jestem w tej chwili za granica i samochod stoi w garazu ale co kilka dni jest odpalany. W ciagu 1, 5 misiaca dostałem info ze rozładował sie akumulator. W piatek samochod jezdził i odpalał bez problemu a dzis sasiad do mnie dzwoni że akumulator padł. co może byc tego przyczyna?uszkodzony akumulatror czy np. dioda od alarmu moze go wyczerpac- ale 2 dni temu samochod przejechał kilkanascie kilometrów.Bardzo prosze o pomoc. z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyny mogą być różne, na początek trzeba wpiąć się w obwód i zobaczyć czy nie ma żadnego pożeracza prądu a następnie sprawdzić aku, nowe nie znaczy dobre, może jakiś wadliwy z produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienialiśmy już jedną taką baterie czy ona ma zieloną kropkę do sprawdzania stanu naładowania ,,to pewnie to samo wymienili od kopa ,,

 

no vma tą zielona kontrolkę- nie rozumiem- gown.... akumulator?ta centre bardzo mi polecali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może radio ? niektóre mimo że sie nie świecą to pożerają prąd

radio odpada, poza tym stacyjka odcina prad po wyjeciu kluczyka a i z radia paenl sciagam. no nic trzeba pewnie bedzie do mechanika sasiada wysłąc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm też pożera

 

jakby tak było to 90% samochodów miało by problem z rozładowywaniem aku,

najlepiej wepnij miernik w aku ( + -> miernik -> +aku) i zmierz prąd jaki jest pobierany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby tak było to 90% samochodów miało by problem z rozładowywaniem aku,

 

miałoby prawdopodobnie gdyby nie były codziennie czy co 2-3 dni odpalane.

w samochodach które stoją dłuższy czas z uzbrojonym alarmem, nawet gdy są odpalane od czasu do czasu tak się dzieje. Nie raz zdarzyło sie to i mnie i moim znajomym. Jazda raz na jakiś czas (np. co miesiąc) kilkanascie km może nie pomóc, zwłaszcza gdy w czasie jazdy jest powłączanych kilka odbiorników prądu: światła, kierunkowskazy, radio, inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałoby prawdopodobnie gdyby nie były codziennie czy co 2-3 dni odpalane.

w samochodach które stoją dłuższy czas z uzbrojonym alarmem, nawet gdy są odpalane od czasu do czasu tak się dzieje. Nie raz zdarzyło sie to i mnie i moim znajomym. Jazda raz na jakiś czas (np. co miesiąc) kilkanascie km może nie pomóc, zwłaszcza gdy w czasie jazdy jest powłączanych kilka odbiorników prądu: światła, kierunkowskazy, radio, inne.

 

no tak z tym się zgadzam, ale przedstawiłeś dość extremalny przypadek samochodu który służy aby pokazać się w kościele na mszy co niedziela i pochwalić jakie to ja mam nowe auto,:dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak z tym się zgadzam, ale przedstawiłeś dość extremalny przypadek samochodu który służy aby pokazać się w kościele na mszy co niedziela i pochwalić jakie to ja mam nowe auto,:dribble:

 

 

:D no są też takie przypadki...

 

bez podpięcia pod amperomierz się nie dowiemy co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...