Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Problem w podłączeniem subwofera


Fer

Recommended Posts

Mam problem, zmieniam radio i trochę nie znam się na podłączeniu.

Miałem radio Sony CDX-A250 połączone razem ze wzmacniaczem Blaupunkt EMA260 za pomocą takiego chinch'a - http://allegro.pl/item1168198461_kabel_do_wzmacniacza_zyla_sterujaca_5_m.html (aukcja poglądowa).

Wszystko bez problemu podłączyłem, działało, ale... teraz mam Clariona VZ409E ( http://allegro.pl/item1161958516_clarion_vz409e_vz409e_usb_divx_dvd_7_calowy_ekran.html )i w tym radiu jest wyjście na subwoofer jednym kablem ... Czym to połączyć ?

Link to comment
Share on other sites

Guest nicchi

Też chinchem, tylko w tym przypadku jednym i powinieneś zmostkować wzmacniacz - praktycznie każdy współczesny wzmacniacz oferuje taką możliwość, popatrz na obudowie, ewentualnie poszukaj w necie schematu podłączenia. Wzmacniacze są opisane np jako. 2x200W 4Ohm / 1x400W 4Ohm (bridge) i ta opcja pojedyncza to właśnie mostkowanie z której powinieneś skorzystać, żeby wszystko było ok. Oczywiście możesz podłączyć sub po prostu do zwykłego wyjścia na wzmacniacz podwójnego, ale wtedy trafisz możliwości sterowania subem dostępne w Clarionie.

 

 

Heh, już załapałem w czym problem. Trzeba by było sprawdzić czy można mostkować sygnał tylko z jednego kanału wzmacniacza, bo pewnie zmostkowane miałeś już na starym radiu, a tam były dwa sygnały do wzmaka.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...