Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wysokie spalanie LPG


extradd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nie lada problem. Auto na PB przy mojej jeździe spala mi 8.5L PB, natomiast LPG 12L i wydaje mi się ze to trochę za dużo a wcześniej to paliła mi nawet 14.5L LPG no ale chłopaki coś poustawiali i zaczęła palić te 12L ale przecież ja jeżdżę po za miastem więc strach pomyśleć ile mi spali w mieście. Gaziarze najpierw twierdzili że mam walniętą sondę lambda, więc kupiłem drugą używkę ale też stwierdzili że padnięta, więc kupiłem nówkę NGK no i też jest uszkodzona bo wszystkie nie oscylują ostro na wolnych obrotach. Pojechałem na serwis Boscha i wpięli pod komputer i powiedzieli że sonda jest okey i cała reszta też oraz żeby gaziarze dokonując regulacji ustawili Co2 na poziomie 13% bo było na 11%. Dali wydruk zawartości spalin oraz oscylacji sondy. Teraz gaziarze stwierdzili że mam jechać na regulacje silnika do ASO bo mam za wysokie CO=0.5 i jeżeli z tym zejdę do wartości CO=0 to auto będzie mi mniej paliło. Co mam zrobić?

 

Stag 300 plus

 

Podsumowanie:

Panowie z Geg auto-gazu twierdzą że dla nich zaświadczenie z serwisu Boscha jest nie wiarygodne. Pomimo przedmuchanej uszczelki na kolektorze wydechowym oraz przekroczoną emisją spalin, braku katalizatorów gaziarze z Geg Auto-gazu podjęli się montażu instalacji gazowej bez żadnych uprzedzeń. Dalej upierają się że za duże spalanie gazu odpowiada przekroczona emisja tlenku węgla. Samochód nie posiada obydwóch katalizatorów i ma zaślepiony EGR, katalizator ma za zadanie utleniać CO, HC i Nox więc to jest przyczyną u mnie CO=0,5%. W pojazdach posiadających katalizator tlenek węgla (CO) utlenia się przechodząc w dwutlenek węgla (CO2) co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia emisji tlenku węgla w spalinach. Gaz uciekał na łączeniach przewodów na listwie, nowy czujnik okazał się też wadliwy i też przepuszczał gaz, no cóż zdarza się. Reduktor też podobno jest źle bo powyżej chłodnicy. Czujnik temperatury posiadał źle ustawiony sterownik ale podobno było dobrze. Producent Staga zaleca stosowanie dysz do mocy mojego silnika w zakresie od 2,4mm do 2,6mm a było 2mm co nadrobili większym ciśnieniem gazu. Kilka osób mi pomogło wiele poprawić w tej instalacji gazowej i za to bardzo im dziękuję. Pozdrawiam

Edytowane przez extradd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś z Krakowa a tam zmieszkuje Tofu zgadaj sie ma fejsa podłączycie i zobaczycie co jest 5, a co ma Ci serwis ustawić?? jak na PB jest gitt, to znaczy, że coś z LPG się dzieje

w serwisie możesz zaprogramować przepustnicę i nic więcej o ile się nie mylę, a jeśli masz badanie spalin na PB i LPG i na LPG jest źle to co do tego ma PB??

chyba, że czegoś nie zrozumiałem z Twojego wywodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób reset sterownika benzynowego (klema z akumulatora na noc) naucz go jeździć na benzynie, dopiero później układaj LPG. Masz Stag 300 plus - OK, jakie pozostałe komponenty instalacji? Czy możesz wrzucić zdjęcia spod maski: reduktora, wtryskiwaczy, nawiertów w kolektorze, położenia trójnika z czujnikiem? Rozumiem że interfejsu nie masz - więc screenów nie będzie. No ale może spojrzymy pod maskę i zobaczymy w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób reset sterownika benzynowego (klema z akumulatora na noc) naucz go jeździć na benzynie, dopiero później układaj LPG. Masz Stag 300 plus - OK, jakie pozostałe komponenty instalacji? Czy możesz wrzucić zdjęcia spod maski: reduktora, wtryskiwaczy, nawiertów w kolektorze, położenia trójnika z czujnikiem? Rozumiem że interfejsu nie masz - więc screenów nie będzie. No ale może spojrzymy pod maskę i zobaczymy w czym problem.

Na pierwszej stronie ponizej połowy masz foty. Reduktor to Magic III i wtryski MJ.

 

Tofu to kiedy mozna mnie upchać w twój grafik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ...hm jakoś mam teraz roboty troszkę ale ...laptop nabity i musze zobaczyć gdzie mam fejsa może w sobote jakoś wieczorkiem ,,,

 

masz almerkę 1.6 a pali Ci jak 2.0 ... na blosie ,,,

 

oglądnołem to u Ciebie jak wyglada z pod maski przyjmując że masz fabryczne dziury w MJ czyli 2.0 moze być dużo ....albo nie za mało Dino ty miałeś chyba 2.5 na SR20 ????

na MJ ...

 

warto by było to dać na pojedynczo ,,

 

pierwsze spostrzeżenia to że filterek kiepski ,,, i nie wiem gdzie mierzy cisnienie mmm ...

 

co do lokalizacji to je jestem dostępny w centrum --Rynek ew Wieliczka soft ie problem mem wsio ,,,

 

ps mi na Railach palił 9 litrów po trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino ty miałeś chyba 2.5 na SR20 ????

na MJ ...

 

 

 

chyba tak o ile pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie ponizej połowy masz foty. Reduktor to Magic III i wtryski MJ.

 

Reduktor OK, wtryskiwacze też. Zdjęć nie widzę, ale chyba z kolegą się umawiasz już na weryfikację więc niech on zobaczy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gaziarz rozwiercał ręcznie dysze wtryskiwaczy. Wieliczka bardzo by mi odpowiadała a jeżeli nie masz fury to poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gaziarz rozwiercał ręcznie dysze wtryskiwaczy. Wieliczka bardzo by mi odpowiadała a jeżeli nie masz fury to poczekam.

 

ale kalibrował i ustawiał auto w trasie po tym zabiegu??, bo jest to konieczne dla poprawnego działania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kalibrował i ustawiał w trasie i miał wkleić screeny na pewnym forum ale tego już nie zrobił a ja się przypominać nie będę, zobaczymy co Tofu ujrzy w tym moim aucie. Proszę cię Dino usuń z swojego podpisu tą ikonkę z spalaniem LPG bo mnie denerwuje :D

Edytowane przez extradd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę cię Dino usuń z swojego podpisu tą ikonkę z spalaniem LPG bo mnie denerwuje :D

 

spoko, to dopiero 3 tankowanie na tej stronie bo moja jakoś padła, niedługo będzie koło 15L/100 to odrazu odżyjesz :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba znalazłem kabelek pokarze wam jak wygląda a co do spotu to niewiem czy mi jakiaś wycieczka poza krak na wekkend nie wyjdzie bo myślałem o niedzieli jeszcze ,,, a jak Ci się nie pali to spoko mam wsumie autko do odbioru bo silnik złożony i smiga ale wentyl zapitala non stop no i Ecu jakoś nie widzi zmian temperatury ....

 

no nic wrazie co to szukam Ecu Boscha do P10 GT ,,,czarna nalepka ale kolega z forum już ma coś wiec nie będzie żle ,,,, mechanik co prawda ma to naprawić na swój koszt wiec mi luźno choć na robotę mnie skasuje tyle co za używane SR20DE ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie spieszy mi się, poczekajmy aż zrobisz swoje. Na razie dostałem screeny od gaziarzy, ale i tak bedę miał prośbę by Tofu obadał na żywo.

post-12355-1280510132,9489_thumb.jpg

post-12355-1280510154,6573_thumb.jpg

post-12355-1280510167,4089_thumb.jpg

post-12355-1280510186,5744_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duże dysze, ale to chyba wynik, że jest za duże ciśnienie na reduktorze,

mnożnik za nisko

ogólnie to tak

ustawiłbym na reduktorze 1bar więcej nie potrzebujesz i do tego stroił

 

a do tego jak tak wypuścił Twoje auto to bym go sobie odpuścił bo szkoda czasu i nerwów, jakby co to będę w zakopcu od 3 do 7 i może w kra 7/8 to mozemy się jakoś ułożyć jak mi pozwoli plan ślubnej i szwagra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też to widziałem a i cisnienie 1.8 uuuu

 

1.8 miał na PB to jeszce by uszło ;) szkoda, że nie ma ustawień i pracy na wolnych

wtedy można było by coś więcej powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu jakich ustawień nie ma?

No jeżeli Dino usatwi tak jak swoją to spoko, 6L LPG to kozak^^

6 litrów na 2 cylindry ,,,dino ma dwie butle z każdej zasila 2 cylindry z tąd ma 6 litrów ,,, a tak na poważnie to sondę masz ok choć dziwnie to wygląda bo nie wiem jaki masz czas wtrysku na wolnych obrotach ciśnienie za duże takie jakby reduktor klękał na wysokich a przecież jest dobry ...

 

ustawień programowych bo wiem że ten reduktor ma dobrą termikę ale mi się wydaje że 77 st gazu to ja nie widziałem ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu jakich ustawień nie ma?

No jeżeli Dino usatwi tak jak swoją to spoko, 6L LPG to kozak^^

 

nie ma pierwszej strony z programu

jakby mi palił 6L to zaraz bym wpinał lapka, bo szkoda silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...